Strona 308 z 311 PierwszyPierwszy ... 208258298299300301302303304305306307308309310311 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,071 do 3,080 z 3101

Temat: Alfa Romeo Giulietta - temat zbiorczy

  1. #3071
    Użytkownik Świeżak Avatar naprawiak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina
    Postów
    91

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie do użytkowników Gulietty, którzy mieli okazję jeździć 159'tką. Jak wygląda różnica w prowadzeniu? Chodzi mi o tę przyjemność ze 159, czy Giulietta zachowała to coś?
    Dzięki

  2. #3072
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Miałem 1, 5 roku przerwy ale wsiadając do julki przypomniałem sobie jak włoszka jeździ. W porównaniu do 159 2,4 jest też wyraźnie lżejsza i osobiście jeździ mi się przyjemniej. Całokształt robi bardzo pozytywne wrażenie. Z tym, że w 159 miałem standardowe zawieszenie a tu jest sportpakiet.

  3. #3073
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Miałem 159, zastępczy przez miesiąc. Niebo a ziemia. Na korzyść 159. Przynajmniej normalny samochód.

  4. #3074
    8002
    Gość

    Domyślnie

    Miałem udostępnioną dzięki uprzejmości Pol-Caru na tydzień 159 w klekocie czyli jtdm 1.9 - fajnie się jeździło, ale QV prowadzi się zdecydowanie lepiej - ale to moja subiektywna ocena

    pozdr.,

    t.

  5. #3075
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Giulietta jest lekka i zwrotna, 159 jest zdecydowanie ciezsza z przodu ma tendencje do nurkowania. Porownywalem przed kupnem i z premedytacja wybralem Giuliette

  6. #3076
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,043

    Domyślnie

    Cytat Napisał naprawiak Zobacz post
    Witam,

    mam pytanie do użytkowników Gulietty, którzy mieli okazję jeździć 159'tką. Jak wygląda różnica w prowadzeniu? Chodzi mi o tę przyjemność ze 159, czy Giulietta zachowała to coś?
    Dzięki
    Miałem 6 lat 159 1.9JTDM z czego 3 lata jako 190KM/380Nm, od 2.5 roku mam Giulittę 1.4TB pół roku temu zrobioną na 147KM/265Nm, a od pół roku mam też 159 TBI od 2 miesięcy zrobione na 240KM/370Nm, myślę że moge się wypowiedzieć.

    Giulietta i 159 to samochody z całkiem innej planety - poza logo nie są ani trochę podobne i nie chodzi mi tylko o stylistykę, ale materiały, jakość wykonania i całkiem inne zachowanie auta.
    Pozwolę sobie w paru punktach podsumować oba wg tego jak ja je widzę.

    Giulietta:
    Niektóre materiały słabej jakości (plastiki w dolnych częściach wnętrza)
    Lekki samochód, fajny na miasto
    Dużo głośniej w środku podczas jazdy - np słychać wszelkie kamyczki udeżające o nadkola, głośniej też w środku słychać wydech (choć akurat tak nawet trochę fajnie buczy)
    Skrzynia chodzi jakoś tak leciutko, ale nie sprawia wrażenia solidnej (skrzynia C635 od FPT)
    Wspomaganie elektryczne - kierownica w trybi N chodzi za lekko, w trybie D zaś czasem za ciężko
    Nowocześniejsze media - szczególnie jak rozważa się wersję po 1 lub 2 liftingu
    Zgrabny kompakt, dość ciekawy design (choć przód mógłby być choć trochę bardziej agresywny/ciekawy, reszta fajnie lub b.fajnie)

    159:
    Materiały wewnątrz dobrej jakości
    Samochód trochę ciężkawy - w trasie świetnie, w mieście przy momencie moich obu 159tek za często włącza się kontrola trakcji i to nawet na 18" felgach i nie raz na dwójce/trójce i to nie gdy niewidaomo jak cisne gaz, raczej ruszam/przyspieszam dynamicznie ale bez przesady.
    Samochód jest dość cichy, wydechu nie słychać (można to potraktować też jak wadę, co kto lubi)
    Skrzynia akurat w obecnej TBI chodzi świetnie (mimo że to M32 od GM) - jestem bardzo zadowolony - precyzyjnie i pewnie działa z odpowiednim oporem. w poprzedniej JTDM haczyła i dużo ciężej chodziła (niby ta sama skrzynia, ale może przez lata coś poprawili).
    Wspomaganie kierownicy jest hydrauliczne, chodzi tak jak trzeba.
    Media takie sobie - B&M jest przedpotopowy, obsługuje jedynie rozmowy (brak streamingu przez BT muzyki) i MP3/WAV z pendriv-a.
    Stylistyka agresywna - samochód jest po prostu "zły" z wyglądu, tak jakby tą swoją paszczą chiał zaraz obserwatora pożreć - mi sie strasznie podoba (BTW, spójżcie na nowe Bugatti - moim zdaniem wygląda jakby był zainspirowany 159)

  7. #3077
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Miałem 6 lat 159 1.9JTDM z czego 3 lata jako 190KM/380Nm, od 2.5 roku mam Giulittę 1.4TB pół roku temu zrobioną na 147KM/265Nm, a od pół roku mam też 159 TBI od 2 miesięcy zrobione na 240KM/370Nm, myślę że moge się wypowiedzieć.
    Nie napisałeś która lepsza i przyjemniejsza w końcowym rozliczeniu ;p


    Osobiście użytkuję równocześnie i Giuliette 2.0 i 159 2.4

    wybieram zdecydowanie Giuliette - bo jest agresywniejsza, żwawsza, lżejsza, przestrzeni wewnątrz jest podobnie, wygląd kwestią gustu, ale da sie poprawić, dla mnie przednie reflektory i manualna skrzynia to jedyny minus...

    159 pomimo swoich 200KM przegrywa w każdej kategorii poza wyglądem przodu i wyposażeniem w pełny automat, jedynie mam mieszane uczucia odnośnie w kategorii które wnętrze jest ładniejsze, gdybym nie miał 159 w wersji TI to bym powiedział że Giulietta wygrywa, no ale mam TI więc moje serce jest rozdarte na pół ;D

    jedynie co bym u siebie w Julce zmienił to skrzynie na automatyczną... ci co mówią że jak ktoś raz spróbuje automatu już nie będzie chciał innej skrzyni mają rację ;D
    ale TCT w Julce nie jest automatem tylko dwusprzęglówką więc uczucia mam mieszane...

  8. #3078
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,043

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Nie napisałeś która lepsza i przyjemniejsza w końcowym rozliczeniu ;p


    Osobiście użytkuję równocześnie i Giuliette 2.0 i 159 2.4

    wybieram zdecydowanie Giuliette - bo jest agresywniejsza, żwawsza, lżejsza, przestrzeni wewnątrz jest podobnie, wygląd kwestią gustu, ale da sie poprawić, dla mnie przednie reflektory i manualna skrzynia to jedyny minus...

    159 pomimo swoich 200KM przegrywa w każdej kategorii poza wyglądem przodu i wyposażeniem w pełny automat, jedynie mam mieszane uczucia odnośnie w kategorii które wnętrze jest ładniejsze, gdybym nie miał 159 w wersji TI to bym powiedział że Giulietta wygrywa, no ale mam TI więc moje serce jest rozdarte na pół ;D

    jedynie co bym u siebie w Julce zmienił to skrzynie na automatyczną... ci co mówią że jak ktoś raz spróbuje automatu już nie będzie chciał innej skrzyni mają rację ;D
    ale TCT w Julce nie jest automatem tylko dwusprzęglówką więc uczucia mam mieszane...
    Nie napisałem bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na samo miasto chyba Giulietta, na mieszane użytkowanie lub trasy wybrałbym 159. W sumie to ja jeżdżę 159 na codzień, a głównie jeżdżę na mieście, a żona ma Giuliettę (choć co jakiś czas też nią sie przejadę). Jak mam jechać załatwić coś na mieście, a wiem że Giulietta stoi i nie będzie używana, to i tak biorę 159 (no chyba że jest ładnie to motor).

    Co do Twojej opini - porównujesz dość ciężką z przodu wersję 2.4 159 i to jeszcze z automatem, i to w słabszej wersji 200KM (tylko takie były Qtronic-i). Ja miałem 1.9JTDM praktycznie z tą mocą/momentem co Twoja, przy jednak znacznie mniejszej masie na przedniej osi, a teraz mam TBI z jeszcze wyższą mocą - na pewno więc Twoja opinia co do ciężkości auta jest bardziej radykalna i zdecydowanie bardziej na nie do miasta. Wg mnie 159 jest znacznie cięższa od Giulietty, ale też nie aż tak żeby mówić jej nie, nawet na miasto. Z resztą mój wybór potwierdza po co kupiłem TBI, na pewno nie na trasę - chyba jak się ma za dużo pieniędzy na paliwo bo żłopie jak najęta przy prędkościach autostradowych (ok 13L/100 przy 160km/h, gdzie JTDM łykał z 7L).

  9. #3079
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Osobiście użytkuję równocześnie i Giuliette 2.0 i 159 2.4

    wybieram zdecydowanie Giuliette
    Oj, zaraz będzie lincz .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3080
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    jedynie co bym u siebie w Julce zmienił to skrzynie na automatyczną... ci co mówią że jak ktoś raz spróbuje automatu już nie będzie chciał innej skrzyni mają rację ;D
    ale TCT w Julce nie jest automatem tylko dwusprzęglówką więc uczucia mam mieszane...
    Jechałem Julką tylko raz, wersja 170KM + TCT i powiem szczerze, że najbardziej z całego auta spodobała mi się właśnie skrzynia TCT
    Przesiadłem się wtedy prosto ze 166 w klasycznym ("mokrym") automacie i bardzo mi podpasowało działanie TCT! Myślę, że powinieneś spróbować!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Geometria zawieszenia - Alfa 156 - temat zbiorczy
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:04
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  4. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  5. [159] Alfa Romeo 159 - temat zbiorczy
    Utworzone przez rbt2005 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 07:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory