Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Auto z salonu-alarm i czujniki parkowania dokładać w salonie czy niezależnym serwisie

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie Auto z salonu-alarm i czujniki parkowania dokładać w salonie czy niezależnym serwisie

    Kupuję nową Giuliettę. Jak większość ze stanów magazynowych nie ma czujników parkowania ani alarmu. Wiadomo, dołożenie alarmu i czujników parkowania w niezależnych serwisach wyjdzie znacznie taniej. A może i będzie lepsze? Widziałem czujniki parkowania dołożone w salonie FAP i właściwie mi się to nie podobało - jakiś dołożony wystający element z wyświetlaczem 7-o segmentowym podającym odległość. Piszczało to jak diabli a przy wyłączeniu wstecznego przerywało szpetnie w pół beep-a. Oczywiście ceny zabójcze za oba elementy trzeba by dać ok 2400zł z tego co mi tak podczas luźnej rozmowy powiedziano. Zatem czy decydować się na dokładanie tego gdzie indziej? Co polecacie? No i jak to jest z gwarancją na auto?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nie słyszałem, żeby komuś alarmu nie dołożyli do nowego auta. Już niekoniecznie fabryczny, ale zawsze jakiś.
    Przykatuj ich, to wysępisz za darmochę

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Powiedz ze podpiszesz u nich ubezpieczenie auta a sami Ci doloza alarm;-)
    Tym bardziej ze wielu ubezpieczycieli go wymaga (tak przynajmniej sadze)
    Jak bralem sluzbowego Aurisa to sprzedawca stwierdzil ze "nie wypusci mnie z salonu bez alarmu bo ubezp.tego wymaga" Ile w tym prawdy...nie wiem. Nie ja placilem za auto wiec...kazalem dolozyc;-)
    Ostatnio edytowane przez marti ; 23-11-2013 o 19:43

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Prawdę mówiąc nie słyszałem, żeby komuś alarmu nie dołożyli do nowego auta. Już niekoniecznie fabryczny, ale zawsze jakiś.
    Przykatuj ich, to wysępisz za darmochę
    Jak na razie proponowali za free materiałowe dywaniki i jedną z następujących rzeczy: alarm lub czujniki parkowania+malowanie na kolor lub rozszerzenie gwarancji o kolejny rok. Póki co nic łączonego, bo twierdzą że cena jest bardzo dobra. Oczywiście dałem im wyraźnie do zrozumienia że jak jeszcze zejdą z ceną to biorę auto, ale oni póki co niewzruszeni, i tak od 4 tygodni sobie gadamy a na placu u nich stoi 18 Giuliet (za ten czas sprzedali jedną). Tak jak pisałem, te czujniki parkowania jakie mi chcieli dorzucić też trochę mi nie odpowiadały - jakiś wielki wystający element z wyświetlaczem jak z lat 80tych (7 segmentowy LED). Dlatego myślę o alternatywach na alarm i czujniki, a wziąć auto trochę taniej albo z jedną z tych rzeczy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Powiedz ze podpiszesz u nich ubezpieczenie auta a sami Ci doloza alarm;-)
    Tym bardziej ze wielu ubezpieczycieli go wymaga (tak przynajmniej sadze)
    Jak bralem sluzbowego Aurisa to sprzedawca stwierdzil ze "nie wypusci mnie z salonu bez alarmu bo ubezp.tego wymaga" Ile w tym prawdy...nie wiem. Nie ja placilem za auto wiec...kazalem dolozyc;-)
    O ubezpieczenia pytałem, ale też opcje w zewnętrznych firmach widziałem lepsze o co najmniej 500zł. Jeszcze im powiercę dziurę w brzuchu, powinni zmięknąć, za miesiąc koniec roku a aut na placu stoi za dużo.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Wybierz sie do innego dealera. Przedstaw sytuacje. I powiedz czego oczekujesz i za jakie pieniadze. Smiem twierdzic ze dostaniesz to wszystko co chcesz za te same pieniadze. Kazdemu zalezy na sprzedazy auta.Tym bardziej ze wiemy jakie dzisiaj sa czasy...My tak wlasnie zrobilismy z sluzbowymi. Pochodzilismy,ponarzekalismy na innego dealera ze drogo i nie dostalismy tego co chcemy i...oni tylko na to czekaja;-) Sprobuj moze tym sposobem.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Na pewno alarm przy ubezpieczeniu (AC) obniży choć trochę skladkę a i auto musi mieć (min. 2) zabezpieczenia antykradzieżowe. Jeżeli chodzi o czujniki nom to muszą się Tobie podobać. Zostaje kwestia gwarancji jak sam to zamontujesz, czy zaraz nie będą robić wykrętów (np. jak by zdarzyły się problemy z elektryką)
    Ale karta jest po Twojej stronie skoro tyle aut stoi na placu. Najlepiej targować się po nowym roku bo to i rocznik już inny ale porownaj oferty innych dilerów
    Bo w życiu liczą się szybkie kobiety i piękne samochody...


  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Na pewno alarm przy ubezpieczeniu (AC) obniży choć trochę skladkę a i auto musi mieć (min. 2) zabezpieczenia antykradzieżowe. Jeżeli chodzi o czujniki nom to muszą się Tobie podobać. Zostaje kwestia gwarancji jak sam to zamontujesz, czy zaraz nie będą robić wykrętów (np. jak by zdarzyły się problemy z elektryką)
    Ale karta jest po Twojej stronie skoro tyle aut stoi na placu. Najlepiej targować się po nowym roku bo to i rocznik już inny ale porownaj oferty innych dilerów
    Dokładnie zmien dealera. Ten po prostu widzi, że jesteś napalony, bo się w kółko pytasz, więc myśli że ma Cię w garści. Wybierz poza tym, któregoś z duzych, którzy mają już trochę samochodów na stanie, zawsze możesz na te już sciągnięte uzyskac o wiele lepszy rabat niż na takie zamawiany pod Ciebie. Ja w sumie dopłaciłem 6 tys do kwoty, za jaką oferował mi Julkę dealer z mojego miasta, ale w tych 6 tys była dodatkowo pełna skóra, szklany dach, pakiet Sport, Premium i Widoczność. Chyba się więc opłacało

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar benkas
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Krapkowice, Opolskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0 Jtdm
    Postów
    37

    Domyślnie

    A tak abstrahując od tematu czy Alfisti posiadają w swoim gronie sprzedawców salonowych dających dobre rabaty na samochody? Dlatego pytam ponieważ siedziałem swego czasu trochę na octaviaclub i tam mają kilku sprzedawców na forum dających naprawde fajne ceny.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał barnio Zobacz post
    Dokładnie zmien dealera. Ten po prostu widzi, że jesteś napalony, bo się w kółko pytasz, więc myśli że ma Cię w garści. Wybierz poza tym, któregoś z duzych, którzy mają już trochę samochodów na stanie, zawsze możesz na te już sciągnięte uzyskac o wiele lepszy rabat niż na takie zamawiany pod Ciebie. Ja w sumie dopłaciłem 6 tys do kwoty, za jaką oferował mi Julkę dealer z mojego miasta, ale w tych 6 tys była dodatkowo pełna skóra, szklany dach, pakiet Sport, Premium i Widoczność. Chyba się więc opłacało
    Akurat mojej żonce najbardziej pasuje wersja Veloce. Żeby mieć podobnie w distinctivie, to trzeba pakietu sport, a wtedy jest i twardsze zawieszenie, felgi są srebrne a wewnątrz pewne elementy nie są tytanowe (wyjątek w Veloce, listwy na drzwiach, listwa w około drążka zmiany biegów) tylko takie ciemne z wysokim połyskiem (a to się żonie nie podobało), choć są też fajne tapicerki. Rozmawiałem z paroma innymi dealerami (min polecanym Pawłem Kwiatkowskim z InterAuto), Veloce u innych się nie opłaca kupić, w tej cenie mogę mieć distinctiva z pak sport. I to jest fajna opcja, dostałem dobrą cenę (choć wyższą niż Veloce z FAP), tyle że jest jeszcze kwestia dostępnych kolorów i tu też zaczyna się problem. Myślę że gościowi nie dałem do zrozumienia że jestem napalony, raczej powiedziałem mu jasno że widzę ile ma aut i że nic mu się nie sprzedaje i że ja mam czas i mogę przyjść w 2014 po jeszcze tańsze auto, jak również że mam też inne oferty od konkurencji. Powiedziałem mu że cenę jaką mi dał nie uznaję za finalną, że jak chce żebym od niego kupił to musi ją obniżyć albo mi coś extra dorzucić.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Wersje Veloce każdy z dealerów musiał wziąć na stan. Poszukaj po salonach. W Bydgoszczy w Autexie stoi biała z czarnym dachem. Stoi już długo. Polecam porozmawiać z Panią Izą. Ona potrafi być elastyczna. Co do aut na palcu to pozstały już raczej te słabiej wyposażone. Każdy przewidujący dealer ściągnął już do siebie na plac te lepiej doposażone. W Autexie, z tego co widziałem ostatnio, to jest jedna czarna MY2014 Distincive, wspomniana Veloce (stoi od maja, czerwca) i trzy białe Distincive z pakietami sport i premium.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.
    Utworzone przez Kilgore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 14:04
  2. Auto używane z salonu
    Utworzone przez neptunek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:00
  3. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  4. Czujniki parkowania w 147
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 18:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory