Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czy Mito jest dla mnie ?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Suzuki Swift
    Postów
    4

    Domyślnie Czy Mito jest dla mnie ?

    Witam forumowiczów,
    Zapytam wprost mam Swifta, jednak potrzebuje drugiego auta do pracy i na zakupy. Swiftem będzie żona jeździć.
    Mam na zakup auta przeznaczone 30tys +/- 4tys. Oczywiście chciałbym go po paru m-cach zagazować. Dlaczego Mito ? Po prostu bardzo mi się podoba, więcej uzasadnień nie mam. Interesuje mnie rocznik 2010 i przebieg max 50tys? ale czy za taka cenę kupię (oczywiście na aukcjach widać, ale czy to nie jakiś przekręt)?
    Kiedyś miałem złe zdanie, a bardziej słyszałem, że są to auta bardzo awaryjne. Jednak poczytałem i ludzie się wypowiadają pozytywnie w większości o tym modelu. Nie ukrywam również, iż miałem zamiar kupić 207CC, jednak gdy zobaczyłem parę dni Mito zmieniłem zdanie (poza tym ten dach, który może cieknąć ;o).
    Proszę jeszcze o porady jakie modele najkorzystniej chodzą z gazem

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    możliwe że będzie to dobry wybór, mito sie nie psuje, jest wzorem niezawodności poza jakimiś pierdołami i jednym egzemplarzem koleżanki lutraki mito zrobione na fiacie punto więc tani serwis tania jazda, wnętrze przestronne, fotele ok, hałas na szybkiej drodze znośny, gdyby nie te próby "usportawiania" auta na siłę przez głośno popiardujący tłumik byłoby cacy,
    teraz najważniejsza sprawa to silnik, i tylko w zasadzie jeden jest w twoim przypadku do rozpatrzenia, to 120hp multijet beznzina chyba tak to sie pisze, mniejsza o większość, silnik jedyny słuszny bo żwawy, dobry do zagazowania, bezawaryjny, cała reszta będzie albo za słaba albo multiarowa a tam gazu nie wsadzisz albo "wyczynowa" jak 155hp ale to z początku prodkucji i dla ciebie nie potrzebne,
    summa summarum-do pracy i na zakupy w sam raz a i na wywczas pojedziesz bez problemu jeśli nie masz więcej jak 2 dzieciorów, bo bagażniczek też pojemny,
    niektórzy użytkownicy skarżą sie na nisko opuszczony "ryjek" znaczy przód auta ale to wg mnie kwesja techniki jazdy, i zwracania uwagi na ten fakt przy przekraczaniu krawężników lub zjazdów i wyjazdów z parkingów wielopoziomowych,

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam to autko. I jak przedmówca pisze - 120KM.
    Mam ten model, zagazowałem, auto absolutnie bezawaryjne, gaz sprawuje się fantastycznie, nie ma spadku osiągów, jest spoko. W Wawie moge plecić gazownika. Autko jednak sporo pali, w mieście przy normalnej, nie wyczynowej jeździe pali 11.5, przy ostrzejszej 12-13L. Ale na benzynie pali tak samo. Niski spojler - hmmm zależy do czego porównać. Jak dla mnie - jest wysoki. Ale trzeba uważać, faktycznie.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Suzuki Swift
    Postów
    4

    Domyślnie

    aha czyli najkorzystniej szukać rocznik 2010 i 120konny, dzięki za odp jak coś znajdę to zapytam czy warto

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Za 30 tyś raczej nie kupisz nic sensownego z rocznika 2010 w tym przedziale szukałbym czegoś zadbanego z 2008/2009 120KM albo 155KM TB jak to się sprawuje na gazie pojęcia nie mam, ale jako samochód do pracy i na zakupy to nie wiem czy jest sens to gazować. Spalanie przy dynamicznej jeździe 10-11 przy spokojnej można zejść do 8-9. Fajny samochód daje dużo frajdy z jazdy chociaż na samo miasto to bym się zastanowił twarde zawieszenie potrafi dać w kość. Jeśli chodzi o awaryjność to tak oprócz elementów zawieszenia, hamulców, filtrów nic się nie sypie jak do tej pory.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Dlaczego nie zagazuje multiaira?
    Przeciez nawet ASO montuje..

    Dodano po 5 minutes:

    @Lenovo

    Bede nieobiektywny
    Kocham male auta. MiTo jest stworzone dla mnie. Mam 186cm i waze 100kg.
    Jeden warunek-fotele z pakietu sport1, podstawowe sa dla mnie za waskie w plecach. Wzialem pakiet tylko ze wzgledu na fotele.
    W pracy jezdze ceedami, focusami, kiedys nissanem note.
    Ceed ma fotel ok i dobrze sie prowadzi, focus porazka we wszystkim.
    Uwielbiam po trasie sie przesiasc do MiTo i nie wyobrazam sobie przyszlej zmiany samochodu.
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 24-04-2014 o 20:54 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Suzuki Swift
    Postów
    4

    Domyślnie

    Powiem tak, dziś jechałem pierwszy raz Mito, ogólnie Alfą nie ma co ukrywać - fajne autko dobrze mi się jechało
    jechałem dokładnie takim modelem:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-C32960273.html
    miał 105koni i fajnie się jeździło, a raczej jestem zachwycony jeżeli możecie to luknijcie na to ogłoszenie bo jeżeli jest ok to chyba go wezmę, oczywiście jak sprawdzę stan techniczny na żywo
    Ponad to auto będzie wykorzystywane jedynie do jazdy do pracy jak wcześniej pisałem, z tym, że odcinek do pracy jaki muszę pokonać to 15km drogą dwupasmową, raczej bez korków

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    ładne koła, ładny samochodzik, fotele sport, kiepski lakier jak dla mnie, biały to taki przebój kilku sezonów i już następuje jego schyłek co widać po ofertach na nowe auta któe w białym są najtańsze, szukałbym czarnego lub jakiąś ciekawą czerwień ? może nero etna? natomiast zastanów sie 25 razy bo ten silnik to nędza, miałem i sie zdenerwowałem, po 2-3miesiącach będziesz chcieć troszkę jednak poczuć tej mocy na jądrach a tu ni ma.....
    no lpg też nie będzie, choć jak sobie będziesz jeździł 90-100 to spali koło 5 litrów pb

    Dodano po 28 minutes:

    jeszcze dodam że ten 105 hp multiairek wymaga kalibracji modułu multiair po wymianie oleju, więc nie zrobisz sobie tego ot tak u kazia tylko grzecznie do aso trzeba podlecieć i poprosić o tę usługę, za moich czasów to się płaciło ca 400pln? chyba
    Ostatnio edytowane przez jjokocha ; 25-04-2014 o 07:29 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    aha i pamiętam że miałem problem z czymś co aso nie dało rady rozwiązać, minowicie od czasu do czasu przy wciskaniu gazu de deski silniczyna na sekunde dostwał czkawki, coś jakby chwilowo brakowało prądu, paliwa albo powietrza, odczuwalne to było w każdym razie, aso podłączyło komputery, pokopało w koła i powiedziało że wszystko jest cacy? to sie tak mniej więcej 2x na tankowanie zdarzało, ale nie wiem czy to reguła czy tylko ten egzemplarz tak miał

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar sztandar
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    142

    Domyślnie

    Z tym gazem chodziło mi o to czy jest sens dokładać do instalacji gazowej jeśli samochód ma służyć głównie do dojazdów do pracy, a nie jakiś większych przebiegów to raz. Dwa te nowe silniki z tego co wiem to tylko ASO jeśli chodzi o naprawy co wiąże się z większymi kosztami eksploatacji. Po trzecie ja bym na Twoim miejscu jeszcze spróbował przejechać się mocniejszą wersją 135 albo 155 TB lub QV, ze swojego doświadczenia kiedy sam kupowałem to na początku też objeździłem wersje 120/105, ale po próbnej jeździe 155 TB właściwie już tylko ta wersja i QV wchodziła w grę, ale to już kwestia gustu i czego kto oczekuje od samochodu.

Podobne wątki

  1. Czy ktoś jest w stanie pojechać po to auto dla mnie??
    Utworzone przez stabipl w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 18:07
  2. Czy jest dla mnie sens kupowania AR, konkretnie 156 po FL?
    Utworzone przez axl2000 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 18:57
  3. Alfa jest najlepsza ale co mnie jeszcze czeka.?
    Utworzone przez konrad alfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 21:36
  4. Widział ktoś tę 147-kę? Wygląd extra, cena też, ale jak dla mnie to coś tu jest
    Utworzone przez maaaksss w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 11:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory