Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wmiana szyby czołowej

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie Wmiana szyby czołowej

    Witam.

    Na wstępie zaznaczę, że forumowa szukajka znajduje podobny wątek "Kilka pytań przed wymianą szyby" lecz niestety odczytać go już nie można.
    Dlatego zakładam nowy wątek.

    Niestety przez jakiś zabłąkany kamień muszę wymienić szybę czołową. Niby sprawa prosta, ale kilka pytań mi się nasuwa. Moja 159 posiada czujnik deszczu i czujnik zmierzchu. Wiem, że do czujnika deszczu jest inna szyba niż gdyby go nie było, a jak sprawa ma się z czujnikiem zmierzchu? Czujnik deszczu wg instrukcji jest przy lusterku - ok. A gdzie znajduje się ten drugi? Ktoś przerabiał ten temat? Jakieś dobre rady? Oczywiście własnoręcznie nie będę tego wymieniał, ale przed wizytą u fachowca chciałbym się zorientować na co zwrócić uwagę.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Czujnik deszczu i zmierzchu to ten sam element na szybie.
    Pozdrawiam




  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar przemopb4
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    NWE
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    O to dobrze wiedzieć Dzieki marqo. Zauważyłem też, że w dolnym pasie szyby (tym czarnym) są jeszcze dwa takie kółeczka - to też od tego czujnika?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemopb4 Zobacz post
    O to dobrze wiedzieć Dzieki marqo. Zauważyłem też, że w dolnym pasie szyby (tym czarnym) są jeszcze dwa takie kółeczka - to też od tego czujnika?
    Te o ile się nie mylę odpowiadają za wykrycie światła, a w efekcie przygaszenie / wzmocnienie zegarów oraz oświetlenie diodowe wnętrza. Bo tylko takie mam i ta funkcja śmiga.

    Cz.deszczu to żelek na szybie na podstawie lusterka, a zmierzchu (do sterowania światłami) to taki "kwadrat" wychodzący lusterka na prawo.
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    tbg
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm AR 156 1.9 JTDm AR 146 1.7 16v boXer
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał serath Zobacz post
    Te o ile się nie mylę odpowiadają za wykrycie światła, a w efekcie przygaszenie / wzmocnienie zegarów oraz oświetlenie diodowe wnętrza. Bo tylko takie mam i ta funkcja śmiga.

    Cz.deszczu to żelek na szybie na podstawie lusterka, a zmierzchu (do sterowania światłami) to taki "kwadrat" wychodzący lusterka na prawo.
    Ten kwadrat co odchodzi na prawo od lusterka to czujnik zaparowania szyby raczej.
    A te kropki to nie sa czasem czujniki polozenia wycieraczek ?

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Marcinks
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM Sport
    Postów
    11

    Domyślnie

    Sensory są zawsze przy lusterku, jak będziesz szukał serwis wymieniający szybę nie sugeruj się ceną a jakością usługi ponieważ wymieniając szybę można więcej zepsuć niż naprawić: można pociąć podsufitkę, porysować lakier, źle zamontować wycieraczki,uszkodzić plastiki na słupkach,deskę rozdzielczą albo podszybie jeśli trzeba je demontować.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Cytat Napisał szaq Zobacz post
    Ten kwadrat co odchodzi na prawo od lusterka to czujnik zaparowania szyby raczej.
    A te kropki to nie sa czasem czujniki polozenia wycieraczek ?
    Dobrze wiedzieć :-) Bo zawsze sądziłem, że to właśnie zmierzchówka.

    A co do położenia wycieraczek - nie widziałem, by pióro zahaczało o "czujkę" pasażera, stąd moja teoria odnośnie do wspomagania naświetlenia zegarów/oświetlenia kabiny. Ale faktycznie mogę być w błędzie - bo może od nasłonecznienia jest ten "dydek" na środku konsoli?
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Te dwie kropki na dole szyby są koloru rudawego jeżeli masz podgrzewanie strefy wycieraczek. W innym przypadku są one przeźroczyste. Nie ma za nimi żadnego czujnika.
    Pozdrawiam




Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 22:48
  2. Wymiana szyby czołowej - sensor, podgrzewanie
    Utworzone przez jaroman2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 20:00
  3. Wymiana szyby czołowej/przedniej
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:08
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory