Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 114

Temat: Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.

  1. #81
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Wy naprawdę narzekacie na ceny przeglądów po 800 zł? :OO

    Ja podobnie płaciłem za przeglądy wartego 60 tys zł Hyundaia Elantry i nieco nawet więcej (licząc ich olej) Mazdy 6 wartej ponad 100k.
    Przeglądy po 8 stówek to normalna cena.

    W hyundaiu padła cała kolumna kierownicy ze sterownikiem etc, zrobili mi na gwarancji za free
    W mazdzie źle działały ledy adaptacyjne, zrobili mi na gwarancji za free wymieniając całe lampy, wartość ok 18 tys zł.

    Nie opłaca się absolutnie robić przeglądów poza ASO i oszczędzić 200 zł, żeby później się ciągać z gwarantem po sądach przy lampach za 18k.

    Poza tym sporo aut jest w leasingu, warto też przejrzeć OWL, czy aby właściciel auta (bank) nie wymaga przeglądów w ASO.
    Napisze krótko- uważasz że filtr powietrza do 120 Turbobeznyny może kosztować 137 pln netto?
    mam Ci wkleić fakturę z ub, tygodnia?
    tu nie chodzi o ot czy warto ale ceny normalnych filtrowo olejowych przeglądów bez klocków tarcz wymian płynów hamulcowych powinny oscylować max 500- 600 pln.
    za ja olej filtr oleju i pow po rabacie 25% przy przebiegu 45 tkm zapłaciłem w ASO Rzeszów 450 pln.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Snu Zobacz post
    Twierdzą, że zrezygnowali, ale też bym tak twierdził

    Btw. Czytam różne wątki i wychodzi na to, że o ile ceny pierwszego przeglądu wszędzie są w miarę podobne cenowo, to drugiego już nie. W Warszawie twardo twierdzą - 1600zł (bo świece), ktoś z Was robił taniej? w Mławie twierdzą, że 1000, ale bez świec... W okolicy jest jeszcze Łódź i Lublin, ktoś próbował kombinować?
    Swoje materiały- kupione w innym serwisie i robota w ASO Rzeszów- wyszło mi 940 pln. Z ulicy jak przyjedziesz bez niczego - ok 1400 pln
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 28-08-2016 o 20:30

  2. #82
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Snu Zobacz post
    Twierdzą, że zrezygnowali, ale też bym tak twierdził

    Btw. Czytam różne wątki i wychodzi na to, że o ile ceny pierwszego przeglądu wszędzie są w miarę podobne cenowo, to drugiego już nie. W Warszawie twardo twierdzą - 1600zł (bo świece), ktoś z Was robił taniej? w Mławie twierdzą, że 1000, ale bez świec... W okolicy jest jeszcze Łódź i Lublin, ktoś próbował kombinować?

    Jeśli chodzi o świece to.. zacytuję siebie z wątku http://www.forum.alfaholicy.org/mito..._ikr9f8-4.html

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Dodam też, że cenowo bardzo korzystnie - Carserwis proponował mi 480 za całość (świece i robocizna), Dukiewicz zrobił dobrze i dużo taniej (~100 robota + 166 samodzielny zakup świec). Polecam! W ASO świece kosztują 72 zł/szt. Zmieniłem na NGK (ze swiece-zaplonowe.pl).
    Koszty najłatwiej ciąć kupując części poza ASO. Tak jak ze świecami - 72 zł/szt vs. ~41 zł/szt.

    Podobnie z filtrem powietrza można kupić Mann'a za 67zł, albo płacić 165 zł (Twardowski przed utrata autoryzacji), czy też Purflux filtr oleju - 26zl, w ASO - 88 (Twardowski, Dukiewicz).

    Jak moge zamówić to samo on line i zanieść do ASO na robotę to tak zrobię, ale jechać gdzieś poza Warszawę by mi się nie chciało już.

    PS: Że tak się dopytam - co jest takiego drogiego w drugim przeglądzie, czego nie ma w pierwszym? Bo świece też są co 30 kkm (tak jak przeglądy u mnie). Olej, filtry, świece i takie ogólne kopanie w oponki chyba?

  3. #83
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Z tego co rozmawiałem, to różnicę robią świece i wymieniają więcej płynów... dla mnie nadal za mało, żeby krzyczeć 7-8 stów więcej... Ale pomysł ze swoimi świecami bardzo dobry, skorzystam

  4. #84
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kilgore
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Nieco odświeżę temat... W poniedziałek pomykamy z Julką do Carserwisu. Zobaczymy jak skasują. Na dzień dobry autko zastępcze za free zaproponowane na czas przeglądu.


    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    W mazdzie źle działały ledy adaptacyjne, zrobili mi na gwarancji za free wymieniając całe lampy, wartość ok 18 tys zł.

    Nie opłaca się absolutnie robić przeglądów poza ASO i oszczędzić 200 zł, żeby później się ciągać z gwarantem po sądach przy lampach za 18k.

    Poza tym sporo aut jest w leasingu, warto też przejrzeć OWL, czy aby właściciel auta (bank) nie wymaga przeglądów w ASO.
    6 GJ jest nowym członkiem rodziny także tego... nie zapeszać proszę

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kilgore
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Pierwszy przegląd bez własnych części - 714 zł brutto :-)

  6. #86
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kilgore Zobacz post
    Pierwszy przegląd bez własnych części - 714 zł brutto :-)

    A możesz przybliżyć co jest w tej cenie?
    Olej (0W30?) + filtr + wymiana, co jeszcze? Filtr powietrza z wymianą? Coś tam jeszcze wchodzi na pierwszy przegląd?

  7. #87
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    A ja zapłaciłem ostatnio za przegląd po dwóch latach całe 650 zł (bez własnych materiałów). Kto jest lepszy?

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kilgore
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Moja Julka nie płonęła, zatem ja się pytam


    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    A możesz przybliżyć co jest w tej cenie?
    Olej (0W30?) + filtr + wymiana, co jeszcze? Filtr powietrza z wymianą? Coś tam jeszcze wchodzi na pierwszy przegląd?
    Pozycje z faktury:
    przegląd 12 mies.
    olej selenia 0W30
    filtr oleju
    uszczelka korka
    zmywacz do hamulców

    Łącznie 714 zł

  9. #89
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Pieczątka jest i to najważniejsze.

  10. #90
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kilgore
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM TCT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mam pieczątkę. Czy mogę polecić serwis? Człowiek sprzedający minimum 75% AR w tym kraju jest niesamowity. Ma człowieka, który robi robotę. Aż strach klikać wyślij

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Auto z salonu-alarm i czujniki parkowania dokładać w salonie czy niezależnym serwisie
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-12-2018, 21:35
  2. Który serwis AR najlepszy?
    Utworzone przez plancior w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 11:21
  3. czujnik ABS - który wybrać
    Utworzone przez Reason w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 12:53
  4. [MiTo] Jakie są ceny przeglądów Mito 1.4 TB 155KM?
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory