Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problemy ze stacją multimedialną

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie Problemy ze stacją multimedialną

    Witam,
    Jakiś czas zaopatrzyłem się w stację multimedialną SONY XAV-W650BT. Z początku było kilka problemów i wydawało mi się że się ze wszystkimi uporałem, a tu nagle wyskoczyły nowe. Liczę na waszą pomoc.
    1. Problem ze stacjami radiowymi - od początku posiadania radia słuchałem tylko utworów z USB, opcję radio uruchamiałem sporadycznie, raczej rzadko. Ostatnio jednak słuchałem tylko audycji radiowych i tutaj zauważyłem, że dzieją się dziwne cuda z radiem. Otóż opcja radia żyje własnym życiem, raz uruchamia się normalnie, bez problemu i odtwarza wybraną stację, innym razem znów po uruchomieniu auta nie ma nic.. cisza.. wchodzę w radio i mam tylko częstotliwość na ekranie, nie wyświetla się RDS, oraz słyszę czasami takie pykanie w głośnikach, zmieniam stację na inną i wtedy albo zaczyna odbierać już stacje radiowe, albo dopiero po kilku zmianach zapisanych stacji. Przy USB nie zauważyłem tego problemu nigdy, bo zawsze po uruchomieniu auta od razu uruchamiało się USB i dalej leciała piosenka od momentu w którym wyłączyłem radio. Przy stacjach radiowych jest to bardzo różne, raz od razu po uruchomieniu stacji multimedialnej gdy ostatnio słuchałem radia połączy się z radiem, a innym razem muszę kombinować aż załapie że chcę słuchać teraz radia, chociaż częściej to muszę kombinować.
    2. Problem z resetowaniem się ustawień sterowania kierownicy - zauważyłem że czasami, na szczęście dość rzadko, resetują mi się ustawienia przypisanych przycisków sterowania z kierownicy i muszę to robić od nowa, a jak ktoś nigdy nie ustawiał w SONY XAV-W650BT przycisków z kierownicy, to niech wie.. że to upierdliwa i długotrwała procedura, bo radio podczas takiego ustawiania po prostu albo nie reaguje na przyciski, albo resetuje sobie wszystko z błędem programowania - bo czemu nie....
    3. Kasowanie przypisanych do skrótów kontaktów telefonicznych i zapominanie książki telefonicznej - zauważyłem też że dość często radio kasuje przypisane do 6-cio slotowych skrótów kontakty z mojej książki telefonicznej i zapomina książki telefonicznej. Gdy wchodzę w opcje telefonu nie ma tych 6 kontaktów - puste pola i muszę od nowa przypisywać te kontakty, oraz po wejściu do książki telefonicznej bardzo długo myśli zanim wyświetli kontakty, ale jak już wyświetli, potem wrócę do strony głównej i próbuję drugi raz uruchomić książkę to uruchamia ją natychmiastowo tak jakby się za pierwszym razem musiała wczytać i po takim "zajrzeniu" do książki wyświetla przychodzące połączenia, bo też miałem problem że wszystkie wychodzące połączenia miałem wyświetlone na wyświetlaczu do kogo dzwonię, natomiast przychodzące połączenia miałem jako UNKNOWN, ale teraz już wiem dlaczego.

    Jakieś pomysły co może być powodem ?

    W ogóle jak powinno być podłączone radio w AR 159, bo według instrukcji są 3 rodzaje podłączeń:
    1. czerwony przewód z czerwonym / żółty z żółtym.
    2. czerwony przewód z żółtym / żółty z czerwonym (na krzyż)
    3. żółty przewód kostki iso z czerwonym i żółtym od strony radia.
    U mnie jest ta 1 opcja i zastanawia mnie, bo kiedyś miałem problem z radiem SONY CDX-GT23. Tam także było podłączone radio pierwszym sposobem, ale po wyłączeniu auta i uruchomieniu ponownym resetowało się wszystko, godzina, stacje radiowe, ustawienia audio. Dopiero zamiana przewodów na drugą opcję podłączenia (na krzyż) sprawiło że radio wszystko zapamiętywało.
    Pomyślałem przez chwilę, że może tu jest problem, ale przecież moja stacja w aktualnym podłączeniu (opcja 1) nie zapomina wszystkich ustawień, wszystkie zapisane stacje radiowe pozostają, wszystkie ustawienia audio, zapamiętuje w USB jaką piosenkę słuchałem ostatnio i w którym momencie przerwałem, tylko gubi czasami ustawienia sterowania z kierownicy i książkę telefoniczną, oraz przypisane do skrótów kontakty.

    Co o tym myślicie ? Jakieś sugestie ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	połączenia.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	25.4 KB
ID:	214732  

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja bym spróbował podłączyć od radia żółty i czerwony złączyć razem czyli pod stały + wtedy masz pamięć i zasilanie razem.Ale jeśli radio się nie da całkowicie wyłączyć tak jak np mój Pionner to trzeba pociągnąć plus po stacyjce i wtedy dajemy stały plus czerwony do żółtego od radia a plus po stacyjce do czerwonego w radiu i wtedy jest pamięć na stałe a radio można włączyć tylko wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce W 159 nie ma plusa po stacyjce jest tylko stały i pewnie radio działa ale nie ma napięcia na pamięć czyli złącz kabel żółty od radia do czerwonego i powinna być pamięć
    Ostatnio edytowane przez MarcinDGR ; 06-11-2016 o 11:48

Podobne wątki

  1. [MiTo] Problemy z MA
    Utworzone przez Capricorn w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-09-2021, 09:53
  2. Zamiana kierownicy ze zwykłej na multimedialną
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 06:26
  3. 3 problemy...
    Utworzone przez Jack92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:58
  4. Dwa problemy z AR 156
    Utworzone przez hexen w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory