Strona 16 z 45 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #151
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Co do auta zastępczego - kompletnie się nie zgodzę.
    Nie może być tak, że w momencie gdy kupujesz nowe auto - sprzedawca zachwala Ci najbogatszą wersję - używa sformuowań na zasadzie - "proszę Pana w tej wersji wyposażenia oraz wersji silnikowej to zupełnie inne auto - tutaj nie można go nawet porównać do innych wersji" - a w momencie gdy potrzebne jest auto zastępcze dostajesz pierwsze lepsze padło z placu. W ogóle gdzie tutaj miejsce na dbanie o wizerunek auta. Ja rozumiem, że w przypadku jakiejś awarii można na parę dni zgodzić się na auto dużo gorzej wyposażone. Ale w moim przypadku mówimy o aucie którego właścicielem jestem łącznie 42 dni - z czego w serwisie spędziło ono 2/3 tego czasu. Auto o przebiegu 2 300 km. Przecież to jest jakaś paranoja. Gdzie tutaj jakiś gest handlowy, wyjście na przeciw klientowi, rozwiązanie problemu w taki sposób, żeby klient w jak najmniejszym stopniu odczuł negatywne wydarzenia.

    Poza tym ratę leasingu płacę za auto, które kosztowało ponad 120 000 zł. Jeżdżąc autem o wartości 80 000 zł / gdzie rata leasingu byłaby znacząco niższa - uważasz, że nie ma problemu?
    No ale tak rozumując, jakby Ci dali zastępczą Giulię Veloce, za 200 000 zł po rabatach, to czy będziesz płacić za nią większą ratę?

    Co do klasy auta, no to sorry. Julka Veloce za 120, to ta sama Julka co 170 KM na "wypasie" za 100. Spoko, inny silnik, inne fotele, ale to zasadniczo koniec różnic. Więc nie przesadzajmy z tą innością Veloce. W sensie, fajnie, większy silnik, ale to tyle w zasadzie. To normalne, że model ma rozpiętość cenową w granicach 2:1, są wersje za 65 i wersje za 130. Ale to nadal ten sam model. I powiem Ci więcej, to samo mogłoby się wydarzyć w Julce 120 KM (oczywiście, inny silnik, ale czujnik spalania stukowego jest). I to wcale nie zmniejszałoby skali problemu.

    A to, że sprzedający opowiada bajki o wyjątkowości każdej Alfy... Czy to Twoja pierwsza Alfa? Każda Alfa jest wyjątkowa, ma swoje wyjątkowe usterki.

    Oczywiście problemem jest brak kompetencji ASO, ale pamiętaj, że oni zastępcze samochody kupują na własną rękę. Więc wolą kupić tańszy, niż droższy

  2. #152
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    No ale tak rozumując, jakby Ci dali zastępczą Giulię Veloce, za 200 000 zł po rabatach, to czy będziesz płacić za nią większą ratę?

    Co do klasy auta, no to sorry. Julka Veloce za 120, to ta sama Julka co 170 KM na "wypasie" za 100. Spoko, inny silnik, inne fotele, ale to zasadniczo koniec różnic. Więc nie przesadzajmy z tą innością Veloce. W sensie, fajnie, większy silnik, ale to tyle w zasadzie. To normalne, że model ma rozpiętość cenową w granicach 2:1, są wersje za 65 i wersje za 130. Ale to nadal ten sam model. I powiem Ci więcej, to samo mogłoby się wydarzyć w Julce 120 KM (oczywiście, inny silnik, ale czujnik spalania stukowego jest). I to wcale nie zmniejszałoby skali problemu.

    A to, że sprzedający opowiada bajki o wyjątkowości każdej Alfy... Czy to Twoja pierwsza Alfa? Każda Alfa jest wyjątkowa, ma swoje wyjątkowe usterki.

    Oczywiście problemem jest brak kompetencji ASO, ale pamiętaj, że oni zastępcze samochody kupują na własną rękę. Więc wolą kupić tańszy, niż droższy
    Ale ja nie oczekuję od nich Giulii Veloce
    Ja oczekuję jakiegokolwiek auta o mocy choćby zbliżonej do auta, które mam oddać do serwisu i z automatyczną skrzynią biegów. Dla mnie może to być inna marka / inny segment - czytaj niższy - ale parametr silnikowy chcę żeby został zachowany.
    Poza tym w takiej sytuacji dealer posiada auta testowe, które może użyczyć - oczywiście one są po to aby udostępniać je do jazd testowych - ale wykonując gest handlowy można takie auto przekazać jako zastępcze. Można pobrać auto zastępcze z centrali.
    Ale trzeba chcieć i wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta - marki, która nie oszukujmy się - nie jest liderem sprzedaży w naszym kraju i powinna dbać o każdego z nas.

  3. #153
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Po moich nocnych przemyśleniach - moja generalna konkluzja jest następująca ...

    Jeśli jesteś przedsiębiorcą i kupisz na leasing Alfę Romeo to możesz być pewny następujących rzeczy:
    - ogromnego zadowolenia z auta - uśmiechu na twarzy każdego poranka jak wchodzisz do garażu,
    - spełnienia swoich motoryzacyjnych marzeń,

    - w przypadku problemów technicznych z pojazdem - serwisów działających na zasadzie "a może się uda",
    - w przypadku problemów technicznych z pojazdem - wiecznych odpowiedzi typu "konsultujemy wszystko z centralą; wykonujemy zalecenia centrali",
    - w przypadku problemów technicznych z pojazdem - absolutnie niczego po stronie FCA leasing - umyją ręce od wszystkiego / kompletnie nie są zainteresowani tematem - masz tylko płacić i myśl sobie, że możesz się spóźnić z płatnością raty / zapomnij o obniżeniu raty z tytułu tego, że nie możesz użytkować pojazdu,
    - w przypadku problemów technicznych z pojazdem - zapomnij, że jeżeli kupisz auto z 240 KM oraz "automatem" to w ramach pojazdu zastępczego otrzymasz coś o podobnych parametrach - zarówno dealer, jak i wypożyczalnia jak i decydenci Alfa Romeo w momencie zakupu pojazdu przedstawią Ci milion różnic pomiędzy takim silnikiem a np. 150 KM w "manualu" - natomiast w momencie gdy trzeba oddać auto do serwisu te dwie wersje dla nich to jedno i to samo,
    - w przypadku problemów z technicznych z pojazdem - zapomnij o terminie 14 dni roboczych na usunięcie usterki - karta gwarancyjna skonstruowana jest w ten sposób, że generalnie serwis może naprawiać Twoje auto w nieskończoność,

    Prawa jest tak, że w każdej marce i w każdym modelu mogą się zdarzyć podobne historie. Jednak znam przynajmniej kilka przykładów na rozwiązanie takich problemów w zupełnie inny sposób.

    Kocham i zawsze będę Kochał AR - jednak właśnie z przyczyn wyżej opisanych - jest to moja ostatnia Alfa w życiu. Ponieważ dobrą markę poznaje się po tym jak podchodzi do tego typu sytuacji. A tutaj podejście jest po prostu tragiczne.

    Jeśli chodzi o dealera to mówimy o firmie:
    PUH Auto-Mobil Sp. z o.o.
    84-200 Wejherowo, ul. Gdańska 17
    Oddział Gdynia, ul. Wielkopolska 241
    Pomijajać fakt tej kuriozalnej sytuacji i ASO które usiłuje naprawić samochód to niestety tu przynajmniej centrala się interesuje tematem. w Grupie VAG dostałbyś pismo że to wina użytkowania i...rób sobie co chcesz- tak właśnie miałem jak pękła wewnętrzna strona przedniej szyby po 1800 km w vw CC- moja wina ponieważ podobno rzucałem kamykami z jezdni od..środka. efekt wymieniłem szybę na własny koszt. Podobnie było z wyjącymi oponami- kazali spadać na drzewo albo do..producenta opon. Co najmniej jakbym auto bez ..opon kupował.
    Niestety "postęp" w technologii coraz większa jej komplikacja nie idą w parze z wiedzą i doświadczeniem serwisów i to niezależnie od marki.

  4. #154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Pomijajać fakt tej kuriozalnej sytuacji i ASO które usiłuje naprawić samochód to niestety tu przynajmniej centrala się interesuje tematem. w Grupie VAG dostałbyś pismo że to wina użytkowania i...rób sobie co chcesz- tak właśnie miałem jak pękła wewnętrzna strona przedniej szyby po 1800 km w vw CC- moja wina ponieważ podobno rzucałem kamykami z jezdni od..środka. efekt wymieniłem szybę na własny koszt. Podobnie było z wyjącymi oponami- kazali spadać na drzewo albo do..producenta opon. Co najmniej jakbym auto bez ..opon kupował.
    Niestety "postęp" w technologii coraz większa jej komplikacja nie idą w parze z wiedzą i doświadczeniem serwisów i to niezależnie od marki.
    Tylko też trzeba patrzeć na skalę. VW, Hyundai, Opel itp. sprzedaje nieporównywalnie większą ilość aut niż Alfa.
    W całym ubiegłym roku Giulietta znalazła około 400-stu nabywców w naszym kraju.
    AR jako marka chcąca zerwać z łatką awaryjnej - powinna zrobić wszystko żeby unikać takich sytuacji - a jeśli nie da się ich uniknąć to zrobić wszystko aby rozwiązać temat szybko, sprawnie i bez straty dla swojego klienta.

    Poza tym nie wiem czy to przypadek czy coś więcej - ale to już kolejne auto od dealera z Gdyni z wielkimi problemami:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._auto_-40.html

  5. #155
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    A tyle na razie od centrali:

    "Dear Mr. Borkowski,

    I apologize for the delay in replying to you but yesterday I had been absent on annual leave. Following your last email I have informed FCA Poland. Our colleagues are currently making all necessary arrangements so that vehicle may be inspected as soon as possible while they provide you with an adequate courtesy car. If you wish, kindly provide me with some more information about the problem you have experienced with your vehicle on Saturday.

    For any further queries please don’t hesitate to contact me.

    Kind regards,
    Ioannis Fourkas
    EMEA MOPAR Service, Parts & Customer Care
    Customer Relations"

  6. #156
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Pokażę ten wątek koledze i przeproszę go, że powiedziałem mu kup alfę w lesingu. Całe szczęście kupił Volvo w używce, przepisał leasing. 2 dychy wpłacił gotówką, reszta w dalszych ratach. Wszystko wyjdzie właśnie coś koło 120 tys. A samochód kosmos, sprzęt grający, deska w skórze, fotele... ale dobrze, nie będę dobijał house4live...

    Szczerze to chyba bym poprosił, żeby jakiś prawnik wysłał im teraz pismo ze stempelkiem swojej kancelarii - dużo to nie wyjdzie, może stówkę/dwie, tak jak się to robi w przypadku firm ubezpieczeniowych.

  7. #157
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Poza tym nie wiem czy to przypadek czy coś więcej - ale to już kolejne auto od dealera z Gdyni z wielkimi problemami:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._auto_-40.html
    Oczywiście, że przypadek. Takie awarie mogą się zdarzyć wszędzie, to nie dealer produkuje samochód. To jest właśnie Giulia Q kolegi Galego, o której kilka razy wspominaliśmy, który to wywalczył nowe auto. Proponowałbym skontaktować się z nim, zapewne udzieli jakichś wskazówek. Dobrego prawnika za frak i za 2-3 miesiące będziesz miał drugi nowy samochód wolny od wad.
    Ostatnio edytowane przez mirekmiras ; 06-02-2018 o 18:24

  8. #158
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    W przypadku leasingu to raczej firma leasingowa powinna się sądzić. A ją to raczej mało interesuje. Dopiero zacznie jak klient przestanie płacić raty.

  9. #159
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Poza tym w takiej sytuacji dealer posiada auta testowe, które może użyczyć - oczywiście one są po to aby udostępniać je do jazd testowych - ale wykonując gest handlowy można takie auto przekazać jako zastępcze. Można pobrać auto zastępcze z centrali.
    Przecież dostałeś taki samochód prawda?
    I dobrze wiesz ,że nie mają takiego obowiązku.
    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tłumaczą się tym, że oferując auto zastępcze mają obowiązek udostępnienia auta z tego samego segmentu (czyli D) a nie tego samego wyposażenia czy parametrów silnika.
    Przeczytaj warunki umowy jakie podpisał właściciel leasingu.
    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Ale trzeba chcieć i wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta - marki, która nie oszukujmy się - nie jest liderem sprzedaży w naszym kraju i powinna dbać o każdego z nas.
    No z tego co czytałem to taki gest diler wykonał więc czego marudzisz?
    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Napisał house4live
    Poza tym nie wiem czy to przypadek czy coś więcej - ale to już kolejne auto od dealera z Gdyni z wielkimi problemami:
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._auto_-40.html
    Pomyślałeś sobie -pewnie to nie jest przypadek.
    Siedzą tam w salonie i z nudów psują co się da
    A może po prostu mają dużą sprzedaż i czasami się trafia wadliwa sztuka.
    To jest tylko urządzenie,które się składa z tysięcy części.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #160
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał bastek00 Zobacz post
    Pokażę ten wątek koledze i przeproszę go, że powiedziałem mu kup alfę w lesingu. Całe szczęście kupił Volvo w używce, przepisał leasing. 2 dychy wpłacił gotówką, reszta w dalszych ratach. Wszystko wyjdzie właśnie coś koło 120 tys. A samochód kosmos, sprzęt grający, deska w skórze, fotele... ale dobrze, nie będę dobijał house4live...
    Co to takiego ta "używka"? Coś jak leasing?
    Prawdę mówiąc, nie słyszałem o takiej usłudze finansowej.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory