Strona 18 z 45 PierwszyPierwszy ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 443

Temat: Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...

  1. #171
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adkaduk
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn- Koźle
    Auto
    Seat Leon III FL 1.4TSI
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Swego czasu interesowałem się Skodą Rapid i Octavią, czytałem fora skodowe. Nie brakowało tam opinii, ze owszem, sprzedać samochód, to oni do sprzedaży pierwsi. A potem to kliencie martw się sam. Placz i plać.
    Obawiam się, że tak to wygląda w wielu miejscach w Polsce, nie tylko w branży samochodowej. U nas jeszcze nie ma wyrobionej kultury handlu. Dobrym przykładem jest próba reklamacji np. butów w CCC w porównaniu do reklamacji na Zalando (niemiecka firma). Jakość obsługi jest diametralnie różna.
    A jak w fiacie nawet im się sprzedać nie chce to co dopiero później

  2. #172
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adkaduk
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kędzierzyn- Koźle
    Auto
    Seat Leon III FL 1.4TSI
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Swego czasu interesowałem się Skodą Rapid i Octavią, czytałem fora skodowe. Nie brakowało tam opinii, ze owszem, sprzedać samochód, to oni do sprzedaży pierwsi. A potem to kliencie martw się sam. Placz i plać.
    Obawiam się, że tak to wygląda w wielu miejscach w Polsce, nie tylko w branży samochodowej. U nas jeszcze nie ma wyrobionej kultury handlu. Dobrym przykładem jest próba reklamacji np. butów w CCC w porównaniu do reklamacji na Zalando (niemiecka firma). Jakość obsługi jest diametralnie różna.
    A jak w fiacie nawet im się sprzedać nie chce to co dopiero później

  3. #173
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Dalej nie wiem, jaki to ma związek z samochodami, a zwłaszcza z przedmiotową Giuliettą Veloce.
    No bo skoda jest jak disko polo.

  4. #174
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Panowie - dajcie na luz nie - róbcie śmietnika!
    a co do usterki- rozmawiając z moim znajomym mechanikiem w ASO zasugerował, iż przyczyna rezonansu a następnie wariowania czujnika spalania stukowego może być niewłaściwe ułożenie zespołu napędowego na poduszkach silnika który przenosi w pewnym zakresie drgania na budę auta. można by spróbować poluzować poduszki silnika aby lekko się przestawiły i ułożyły w dogodnym położeniu.
    Swego czasu też miałem problem z przeniesieniem drgań układu napędowego podczas przyśpieszania i na wolnych obrotach - właśnie ta metod spowodowała iż problem ustąpił raz na zawsze.

  5. #175
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    można by spróbować poluzować poduszki silnika aby lekko się przestawiły i ułożyły w dogodnym położeniu.
    Swego czasu też miałem problem z przeniesieniem drgań układu napędowego podczas przyśpieszania i na wolnych obrotach - właśnie ta metod spowodowała iż problem ustąpił raz na zawsze.
    o których jeszcze poduszkach piszesz? Najważniejsza jest wiadomo ta pod zbiornikiem płynu - ona jest odpowiedzialna za tłumienie drgań silnika - szczególnie na wolnych obrotach , ale że ma ona wpływ też na układ napędowy to ciekawostka . Chyba że masz na myśli jeszcze inne? .Jak dobrze kojarzę to jedna jest jeszcze pod silnikiem albo skrzynią ale nie słyszałem by kiedykolwiek była potrzeba ją ruszać

  6. #176
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    są 3 punkty mocowania zespołu napędowego- obok zbiorniczka mocowania od góry, lewa mocowania do podłużnicy od dołu,oraz z tyłu przy skrzyni biegów.

  7. #177
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Panowie - dajcie na luz nie - róbcie śmietnika!
    a co do usterki- rozmawiając z moim znajomym mechanikiem w ASO zasugerował, iż przyczyna rezonansu a następnie wariowania czujnika spalania stukowego może być niewłaściwe ułożenie zespołu napędowego na poduszkach silnika który przenosi w pewnym zakresie drgania na budę auta. można by spróbować poluzować poduszki silnika aby lekko się przestawiły i ułożyły w dogodnym położeniu.
    Swego czasu też miałem problem z przeniesieniem drgań układu napędowego podczas przyśpieszania i na wolnych obrotach - właśnie ta metod spowodowała iż problem ustąpił raz na zawsze.
    Zasugerowałem tą przyczynę ale stwierdzono, że gdyby tak było to dźwięk rezonowania byłby w sumie słyszalny cały czas.

    Julka trafiła dzisiaj do serwisu. Czekam na wiadomości. Na ten moment do usunięcia jest rezonowanie (które co prawda jest lekko słyszalne - ale w mojej opinii słyszalne), wyskakująca raz za razem kontrolka "Skontrolować silnik" (jeszcze nie mam potwierdzenia czy znowu przyczyną jest czujnik detonacji na 3 i 4 cylindrze, czy może tym razem to inny błąd) oraz dodatkowo do wymiany jest jeden z głośników BOSE (szczególnie podczas obsługi zestawu głośnomówiącego słychać w nim wyraźne trzeszczenie).

  8. #178
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Była - Giulietta Veloce (QV) | Jest - Stelvio Veloce
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak - mam potwierdzenie. Przyczyną błędu jest czwarty już raz czujnik detonacji na 3 i 4 cylindrze.

  9. #179
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał house4live Zobacz post
    Tak - mam potwierdzenie. Przyczyną błędu jest czwarty już raz czujnik detonacji na 3 i 4 cylindrze.
    To niech rwą głowicę i zobaczą co tam się dzieje
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #180
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkaduk Zobacz post
    Obawiam się, że tak to wygląda w wielu miejscach w Polsce, nie tylko w branży samochodowej. U nas jeszcze nie ma wyrobionej kultury handlu. Dobrym przykładem jest próba reklamacji np. butów w CCC w porównaniu do reklamacji na Zalando (niemiecka firma). Jakość obsługi jest diametralnie różna.
    A jak w fiacie nawet im się sprzedać nie chce to co dopiero później
    A dlaczego mieliby się starać? Dealerzy w Polsce nie zarabiają na sprzedaży samochodów tylko na ich serwisie. Np. kiedyś jeden handlowiec w czasie jazdy testowej żalił mi się, że dawniej na samochodzie można było zarobić nawet i 10 tys. zł, a teraz bardzo często dealerzy wychodzą na zero, a on nie widział premii od 10 lat.

Podobne wątki

  1. Nowa Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory