Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 149

Temat: Skrzynia TCT problem

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    z tego co wyczytałem w innym wątku to kasuje żółte kontrolki (hill holder, korektor itp) które zawsze się pojawiają po resecie prądu, a ja mam czerwoną kontrolkę skrzyni automatycznej, która nigdy po takim resecie mi się nie pojawiła

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    czy ktoś się orientuje jak sczytać błędy przez OBDII? kupiłem urządzonko, i sczytuje mi "za bogata mieszanka" z komputera silnika (co już wiedziałem, bo lpg do regulacji jest) ale w żaden sposób nie sczytuje żadnego błędu skrzyni, przełączam między oboma dostępnymi ECU i jeden ma "too rich" a drugi nie ma żadnych komunikatów

  3. #53
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A przejściówkę masz?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    chyba nie, bo nie wiem czym jest "przejściówka"?

    jedna apka sczytała mi błąd P290D i teraz nie wiem czy to skrzynia - TCT gearbox fault: P290D, End of line/service self-calibration

    czy może ogólny błąd związany z katalizatorem i jego czujnikami? bo tak ten błąd identyfikuje wpisanie luzem w google "P290D"

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    chyba nie, bo nie wiem czym jest "przejściówka"?

    jedna apka sczytała mi błąd P290D i teraz nie wiem czy to skrzynia - TCT gearbox fault: P290D, End of line/service self-calibration

    czy może ogólny błąd związany z katalizatorem i jego czujnikami? bo tak ten błąd identyfikuje wpisanie luzem w google "P290D"
    Tak wyglądają przejściówki które wpinasz pod zakupiony przewód: https://allegro.pl/oferta/adapter-el...iat-5946505060, druga sprawa że jeśli chcesz sprawdzić błędy TCT to musisz wybrać ten moduł z listy i dopiero potem próbować, teraz łączysz się tylko z silnikiem więc nie dziw się że tam nic o skrzyni nie ma.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do osób, które robiły adaptację skrzyni tct lub wiedzą o co w tym chodzi.
    Mianowicie czy odbywa się to na pracującym silniku, skrzyni lub podczas jazdy?
    Zakładając, że chodzi o jakieś regulacje i likwidowanie luzów ze względu na życie tarcz, pomyślałem, że ten proces powinien odbywać się podczas pracującej skrzyni.
    Jestem umówiony na wymianę oleju w układzie sterowania i adaptację.
    Zaczyna mi zauważalnie szarpać przy zmianie biegów 1/2 i 3/4.
    Podejrzenie pada na sprzęgła ale chcę zacząć od podstaw. Oleje i filtr już raz wymieniałem, teraz tylko chcę to zrobić w samym aktywatorze. W sumie to skrzynia manualna zautomatyzowana i w samej skrzyni olej raczej na własne życzenie i spokoju, albo wcale.
    Jeśli ktoś miał podobne problemy niech da znać jakie rozwiązania.
    Ew gdzie tanio kupić sprzęgła i wymienić

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    Wszystkie adaptacje odbywają się na postoju, na zgaszonym silniku. U mnie niestety adaptacji nie dało się już wykonać ze względu na zużycie sprzęgieł. A wymieniłem je w swoim garażu

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał mORGAN Zobacz post
    Wszystkie adaptacje odbywają się na postoju, na zgaszonym silniku. U mnie niestety adaptacji nie dało się już wykonać ze względu na zużycie sprzęgieł. A wymieniłem je w swoim garażu
    Dzięki za odpowiedź.
    I jeszcze dopytam, czy brak możliwości adaptacji jest sygnalizowane przez program czy po prostu wyjeżdżasz i nadal szarpie?
    Może trochę informacji, jakie objawy, przy jakim przebiegu, jaki koszt i czy przy okazji trzeba dwumasę wymieniać?


    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to próba adaptacji po prostu kończyła się wynikiem negatywnym. Delikatnie szarpania przy zmianie akurat nie były u mnie powodem wymiany. Miałem spalone sprzęgło od nieparzystych biegów (zakładam że to przez zużyty akumulator i trzymanie na hamulcu przez poprzednią właścicielkę). Wymieniałem przy przebiegu ok. 124k, koszt w okolicach 2500 zł. Dwumasa była w porządku także nie wymieniałem. Po wymianie i adaptacji zmiana biegów jest naprawdę gładka.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    196

    Domyślnie

    Cytat Napisał mORGAN Zobacz post
    Z tego co pamiętam to próba adaptacji po prostu kończyła się wynikiem negatywnym. Delikatnie szarpania przy zmianie akurat nie były u mnie powodem wymiany. Miałem spalone sprzęgło od nieparzystych biegów (zakładam że to przez zużyty akumulator i trzymanie na hamulcu przez poprzednią właścicielkę). Wymieniałem przy przebiegu ok. 124k, koszt w okolicach 2500 zł. Dwumasa była w porządku także nie wymieniałem. Po wymianie i adaptacji zmiana biegów jest naprawdę gładka.
    Czyli sam koszt sprzęgieł jak rozumiem tyle wyniósł, gdyż wymiana we własnym zakresie?
    Z tego co się wstępnie rozglądałem to sprzęgła Luk to ok 2700,- PLN.
    A zapytam jaki wpływ mógł mieć akumulator na sprzęgła. Bo ja też przez jakiś czas miałem z tym problem. Okazało się, że alternator miał poluzowany przewód. U mnie akurat biegi parzyste szwankują. Może podobna sytuacja. I co chodzi z tym trzymaniem na hamulcu a uszkodzeniu sprzęgieł? Chodzi o tzw jazdę na półsprzęgle czyli w przypadku tct nie wciskaniu hamulca do końca?
    Dzięki za przydatne informacje.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] 2,4 210 km skrzynia problem
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 07:08
  2. problem ze skrzynia
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 10:25
  3. Problem skrzynia GT
    Utworzone przez LukeMazur w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 12:15
  4. Problem ze skrzynia w GT 1.8ts
    Utworzone przez Plemek4 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 19:10
  5. [33] Problem ze skrzynia
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory