Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Zarzucanie świecy olejem

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Kolega pytał innych o doświadczenia z podobnymi rzeczami. Uważam, że skoro szuka źródła problemu to warto sprawdzić wszystko od rzeczy najmniej czasochłonnych i kosztownych. Domyślam się że pyta najpewniej dlatego, że chce się sam z tym pobawić inaczej odstawiłby do mechanika i nie łamał sobie głowy. Dla przykładu, mógł mieć olej w gnieździe i przy wyjmowaniu syf spłynął po gwincie na resztę świecy.

    Zresztą, niech oczyści świece wsadzi z powrotem, pojeździ trochę, a później, jeszcze zanim znów pojawią się problemy, po zdjęciu cewek, ale przed wykręceniem świecy spróbuje jakimś śrubokrętem ze szmatką na końcu sprawdzić czy jest olej w gnieździe i będzie to można potwierdzić albo wykluczyć. Koszt żaden, czas pracy 5 minut. Jak to będzie coś innego, a autor tematu nie jest mechanikiem to sam i tak najpewniej nie ogarnie naprawy.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 11-11-2023 o 19:18
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    To proszę pisz precyzyjnie. Było o włożeniu palca. Ja napisałem, aby zobrazować problem, bo w Giuliettcie świece głęboko są osadzone. Autor postu pisze o gwincie świecy zasyfionym, co wskazuje na komorę spalania. No ok. Miałem ten sam problem i dlatego rzuciłem pytanie, bo nie każdy zdaje sobie sprawę z głębokości osadzenia świec, gdy czyta temat, a nie widział na żywo.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 12-11-2023 o 12:03

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Czy to co napisałem wyżej wymaga jeszcze jakiegoś uzupełnia?
    Co do przypadku autora, dziwią mnie trzy rzeczy - olej mu chyba nie znika, silnik ma mały przebieg i problem pojawia się aż po miesiącu (ciekawe po jakim przebiegu, lub ilu godzinach pracy).
    Nie za mały przebieg na problemy z pierścieniami, uszczelniaczami / prowadnicami zaworów? A jeśli to któraś z tych rzeczy, nie przydymiałby mu silnik na niebiesko?

    [MENTION=91158]Mila[/MENTION], nie puszcza Ci z wydechu niebieskiej chmury bezpośrednio po odpaleniu?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 12-11-2023 o 12:42
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Czy to co napisałem wyżej wymaga jeszcze jakiegoś uzupełnia?
    Co do przypadku autora, dziwią mnie trzy rzeczy - olej mu chyba nie znika, silnik ma mały przebieg i problem pojawia się aż po miesiącu (ciekawe po jakim przebiegu, lub ilu godzinach pracy).
    Nie za mały przebieg na problemy z pierścieniami, uszczelniaczami / prowadnicami zaworów? A jeśli to któraś z tych rzeczy, nie przydymiałby mu silnik na niebiesko?

    [MENTION=91158]Mila[/MENTION], nie puszcza Ci z wydechu niebieskiej chmury bezpośrednio po odpaleniu?
    Pali bez problemów zero niebieskiego dymku po odpaleniu jedynie mała chmurka czarnego dymku a olej bierze nie wiem ile ale nie mało

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    W tych silnikach z TB IHI pękały korpusy , ale jeśli jesteś pewien że olej jest tylko na jednym cylindrze to odpada. Przy 130k też nie podejrzewał bym pierścieni (u mnie jest 100k więcej i nic się z tym motorem nie dzieje) chyba że się zapiekły od nagaru co się czasem zdarza(są dodatki do oleju na ich odblokowanie) . Dla pewności można zmierzyć kompresję cylindrow i zrobić próbę olejową, to wykluczy albo potwierdzi pierścienie, mogą być uszczelniacze zaworowe jak już było wyżej wspomniane , albo upg. Za dużo niewiadomych, obawiam się że bez porządnej diagnostyki warsztatowej się nie obejdzie, ja bym nie jeździł tym autem w takim stanie tym bardziej że piszesz ze oleju ubywa sporo
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 14-11-2023 o 10:55

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Mam u siebie podobnie. Olej w gnieździe świecy pierwszego cylindra i śladowe ilości oleju w gnieździe 2 cyl. Auto pali na dotyk, nie przerywa, przyspiesza prawidłowo, brak błędów w ECU. Rozumiem, że trzeba ściagać rozrząd i zrywać pokrywę. Gdzie dostać oryginalną uszczelkę? Tylko ASO?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Znalazłem filmik z wymiany uszczelki pokrywy w tjecie.

    https://www.youtube.com/watch?v=OmgAlGTujYI

    Przy okazji wleci nowy rozrząd. Czy przy 200 tys km zaleca się wymianę koła pasowego i koła z klinem wraz ze śrubą?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Olej w gniazdach świecy, GQV
    Utworzone przez mourning w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-01-2021, 15:45
  2. Przewód do świecy żarowej
    Utworzone przez superzajac w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 20:53
  3. wymiana świecy w 1,9 JTD
    Utworzone przez groszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 11:49
  4. Olej przy świecy
    Utworzone przez puotek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 21:44
  5. Wymiana świec - świecy?
    Utworzone przez Qki w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 15:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory