Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Zakupiłem Mito, co dalej?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Fox-
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Mito 1.4 | 170 KM
    Postów
    10

    Red face Zakupiłem Mito, co dalej?

    Witam, niedawno kupiłem używaną Alfę Romeo Mito z 2013 roku, przebieg około 140 tysięcy km, silnik 1.4 | 170 KM

    Planuje wypolerować reflektory, do miesiąca czasu wymienić olej, być może wycieraczki oraz rozrząd jeśli nie uzyskam informacji czy pierwsza właścicielka/właściciel wymieniali.
    Robię od wczoraj pierwsze testy na drogach i jestem zadowolony bardzo z auta. Zauważyłem jedynie że przy wyższej prędkości i mocniejszym hamowaniu tak jakby czegoś brakuje, to znaczy podczas przeciętnej jazdy hamulce dobrze redukują prędkość ale przy mocniejszym dociśnięciu ( powiedźmy że trochę więcej niż do połowy bo nie miałem takich sytuacji na drodze by używać je mocniej ) to pedał wydaje się zbyt twardy tak jakby w połowie był już bez wspomagania ale może tak ma być nie wiem. Przy jeździe do 60 km/h zazwyczaj kierownica w pozycji właściwej/swobodnej przechylona delikatnie w lewą stronę i samochód też ma tendencję do lekkiego skręcania w tą stronę podczas jazdy, co ciekawe czasem ten efekt jest minimalny lub prawie zerowy, czasem większy zależnie od stanu drogi bo parę razy jeździłem kilkudziesięciometrowym odcinkiem drogi gdzie ten efekt jest bardziej widoczny. Powyżej 50|60 km/h tego efektu zjeżdzania do jakiejś strony nigdy nie ma. Pytanie więc czy to może być coś ze zużyciem opon nierównomiernym? W co wątpię, podejrzewam że albo kalibracja kierownicy/kół bo przy większej prędkości po prostu trajektoria jazdy dużo mocniej wymusza na kierownicy korygowanie pozycji. Czy warto wgl robić to u mechanika czy samemu? Zauważyłem też porównując do innych samochodów zarówno tych starszych modeli czy nowszych którymi jeździłem że światła długie i ogólnie są zbyt bardzo skupione/wąskie co przy niektórych zakrętach zmniejsza widoczność i sprawia wrażenie przy większych prędkościach że zakręt robimy w nieznane co ma przełożenie na jazdę bo ja przynajmniej musiałem na bardziej krętych dosyć szybkich odcinkach ściągać mocniej nogę z gazu. Czy można to samemu skalibrować komputerowo lub manualnie? Zawieszenie dosyć twarde więc na gorszych drogach mniejszy komfort, bo przeznaczenie tego auta troszkę inne, ale wiadomo że to już pretensje do rządzących albo drogowców, natomiast czy wy mieliście lub zmienialiście coś w zawieszeniu? I jakie wasze doświadczenia są z tym związane.

    - Jest możliwość wgrania w komputer pokładowy jakiegoś lepszego oprogramowania albo rozszerzenia opcji ? bo dosłownie mam ich kilka bez możliwości zmiany języka. Jest też tablet/radio, jakieś programy na niego polecacie które można połączyć z autem do sterowania, kontroli, testów, etc. ?

    - Koła mam obecnie 17' czy coś tutaj polecacie pod ten konkretnie model z opon najlepiej uniwersalne lub letnie.

    - Jakie środki do zabezpieczania sprzętu, kokpitu, tapicerki, skóry polecacie?

    - Rozrząd

    - czy opłaca się coś o tak po prostu wymienić przy okazji za jakieś grosze

    - jeśli znacie ten model to na co uważać przy naprawach, eksploatacji, jeździe, słabe/mocne strony ?

    - polecacie jakieś warsztaty, mechaników, tuning, konkretne produkty ?

    - jaki preparat do polerowania reflektorów używacie/polecacie ?

    - co sprawdzić u diagnosty/mechanika? Pewnie wszystko, jak najwięcej, ale na co zwracać uwagę.

    - mam dywaniki, ale gdzie kupię tanio pasujące do modelu

    - co opłaca się zrobić z lakierem, czy pokrycie jakąś powłoką bez lakierowania się opłaca?

    - podobają mi się metalowe nakładki na pedały, czy warto je założyć? Na pewno efekt wizualny na plus ale co z kontrolą i jazdą czy jeździ się lepiej czy gorzej? Gdzie kupić, gdzie montować? Czy montować samemu?

    - kamera do parkowania, po włączeniu wstecznego odpala się podgląd na wyświetlaczu ale no signal więc możliwość zamontowania kamery wstecznej albo od razu dual przedniej i wstecznej jest możliwa, co polecacie i czy opłaca się to robić na własną rękę.
    Ostatnio edytowane przez Fox- ; 10-03-2024 o 16:57

Podobne wątki

  1. [159] 159 TBI i co dalej ?
    Utworzone przez Szymonn w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 21:40
  2. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06
  3. [159] Zakupiłem alfe 159 prosze o pomoc!
    Utworzone przez paw84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 15:31
  4. [145] Co dalej ?
    Utworzone przez kusus w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 00:23

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory