Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wskaźnik poziomu paliwa

  1. #1
    macmac
    Gość

    Domyślnie Wskaźnik poziomu paliwa

    Witam,
    Przeważnie tankuję do pełna gdy wskaźnik od benzyny wejdzie na ostatnie pole na podziałce. Często zdarza się tak, że jak zatankuję, pójdę do kasy zapłacić i wrócę do samochodu to po przekręceniu kluczyka wskazówka od benzyny wskazuje ok 1/6 baku i pomalusieńku się podnosi wskazując właściwy poziom benzyny dopiero po ok 20 km. Czasem odrazu po tankowaniu wskazuje właściwie. Tankuję tylko w jednej sieci stacji. Temperatura powietrza i w ogóle pogoda nie mają wpływu na te zdarzenia. Czy ktoś wie jak rozwiązać tę zagadkę? Tylko nie każcie mi wrzucać viagry do baku . Nie jest to moją zmorą i bardzo mi to nie przeszkadza ale ciekawi mnie co jest nie tak i dlaczego tak się dzieje? Czy jakiś wężyk jest gdzieś przypchany czy co?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cześć, Ja moja Alfę tankowałem do tej pory 2 razy (do pełna (mam ja od niedawna)). Za pierwszym razem tankowałem jak już wskazówka była na samym dole i też tak powoli mi się podnosiła. Drugi raz zatankowałem jak tylko kontrolka rezerwy mi się włączyła i po zatankowaniu od razu poszybowała do góry. Jaki z tego wniosek? Może przy zbyt małej ilości paliwa wskazówka tak dziwnie się zachowuje po tankowaniu.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dudzik87
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Gorzków koło Wieliczki
    Auto
    147, 1.6 16v 105 km
    Postów
    265

    Domyślnie

    to u mnie czasem zdarza sie tak że gasząc silnik mam np równe pół baku, a zapalając po godzinę mam juz niby tylko 35% baku, po przejechaniu paru km wskazówka wraca do stanu rzeczywistego i tez nie wiem czym to jest spowodowane i na pewno nie chodzi o ukształtowanie terenu

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Witam w klubie. Głowa was rozboli zanim dojdziecie co to powoduje. Nauczyć się z tym żyć i zająć ważniejszymi sprawami Po prostu one tak mają.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Popieram!! Wskazówka od czasu do czasu wariuje. Trzeba przywyknąc. Mój komputer regularnie krzyczy, że nigdzie już nie pojadę bo w baku brak paliwa. A wszystko spowodowane zaparkowaniem samochodu jedną stroną na krawężniku a drugą stroną na asfalcie. Zdaje się też od czasu do czasu trochę oszukiwać rzeczywistą zawartość zbiornika. Wskazówka długi czas "wisi" w jednej pozycji po czym nagle opada mocno rozczarowując Niestey nie wynaleziono jeszcze żadnego obejścia, które spowoduje, żeby zbiornik paliwa był zawsze pełen. Pocieszę was jednak że nie tylko właściciele Alf walczą z podobnymi problemami

  6. #6
    karolek1100
    Gość

    Domyślnie

    A ja tam się cieszę z takiego obrotu sprawy bo zawsze gdy zostawiam auto na noc swieci mi się rezerwa a rano gdy wsiadam to mam już ćwierć baku i spokojnie mijam orła. hehe

Podobne wątki

  1. [GTV] Wskaźnik poziomu paliwa
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 19:34
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 18:55
  3. Wskaźnik poziomu paliwa
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 21:43
  4. wskaźnik poziomu paliwa mruga
    Utworzone przez jendriu w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory