Strona 49 z 204 PierwszyPierwszy ... 39404142434445464748495051525354555657585999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #481
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MikoConAlfa
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Czarna jak diabeł Giulietta 2.0 JTDm2
    Postów
    107

    Domyślnie

    Normalnie z radości "nóżka sama tańczy"

  2. #482
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    119

    Domyślnie

    Ahhhhhhhhhhhhhhhhh co za piekna bestia i jak sie prowadzi

    Jutro smigamy z narzeczona do SPA pod granice z Czechami na 3 dni, takze przeleci do wtorku jakies 1200-1300km, wroce to postaram sie szybko podzielic wrazeniami i jakos fote wrzucic...

    Kolor samochodu jest naprawde WYJATKOWY )))


    Po 180km dzis moge powiedziec:
    Samochod jest SUPER, prowadzi sie bardzo fajnie, kola 18'tki nawet specjalnie nie tlucza i komfort wbrew moim obawom jest nawet na niezlym poziomie
    Wiecej za kilka dni..... cdn...
    Ostatnio edytowane przez Arekkk ; 27-03-2011 o 02:22

  3. #483
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AR-G-QV.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	177.1 KB
ID:	22705
    Aby umilić mi czas oczekiwania na moją Julkę, w sobotę dostałem do testowania od mojego lokalnego dealera QV-kę dokladnie taką jak kolega Arekk, czyli Competizione 8C 18'tki turbinki, i inne bajery łacznie z otwieranym panoramicznym dachem.
    Moje wrażenia z jazdy:
    - prowadzi sie swietnie
    - slicznie sie wkręca na obroty
    - juz w trybie N jest niezłe przyspieszenie
    - na "D" to dopiero frajda
    - na 18tkach jezdzi super, trzyma sie drogi jak przyklejona, u mnie na wsi (w Bydg.) nie ma aż tylu dziur (oprócz Nakielskiej) wiec hałasu z zawieszenia nie bylo
    - budzi ogólny zachwyt na drodze
    - frajda z otwieranej panoramicznej szyby - też o wiele lepiej wygląda niż zwykłe szyber dachy
    Minusy:
    - dość duży hałas silnika we wnętrzu pojazdu przy wyższych prędkościach (Diesel jest o wiele cichszy)
    - lekki wir w baku gdy się wkręca na wysokie obroty i jeździ bardzo dynamicznie. Ale ten kto kupuje taki wóz chyba nie patrzy na ten niuans
    - można zarobić duużo mandatów ze względu na jego niezłe przyśpieszenie

    Ja osobiście się upewniłem, że dobrze zrobiłem nie zamawiając Julki z silnikiem benzynowym (również tym co ma QV) i nie chodzi tu o spalanie. Uwielbiam Diesla, szczególnie od AR. (aczkolwiek silnik QV-ki dość szybko łapie moment obrotowy, chyba przy 4k?). Przyjemność jazdy z silnikiem 2.0 JTDM2 170KM bezcenne, za resztę....

  4. #484
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    adadzio, maksymalny moment obrotowy QV ktory wynosi 340Nm jest dostepny od 1900 obrotów ... wiec albo dostales zepsuta wersje z wymontowana turbina, albo diesel przyslonil Ci oczy i nie wiesz co piszesz tym bardziej ze 170-konny diesel ma jedynie o 10Nm wiecej i rozpoczyna sie przy 1750 obrotow, ale jest za to az o 65KM mniej mocy! jesli wydaje Ci sie ze bedzie jezdzil podobnie lub lepiej to ... to masz racje, wydaje Ci sie

  5. #485
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    adadzio, maksymalny moment obrotowy QV ktory wynosi 340Nm jest dostepny od 1900 obrotów ... wiec albo dostales zepsuta wersje z wymontowana turbina, albo diesel przyslonil Ci oczy i nie wiesz co piszesz tym bardziej ze 170-konny diesel ma jedynie o 10Nm wiecej i rozpoczyna sie przy 1750 obrotow, ale jest za to az o 65KM mniej mocy! jesli wydaje Ci sie ze bedzie jezdzil podobnie lub lepiej to ... to masz racje, wydaje Ci sie
    nie wnikałem w szczegoly kiedy max. mom. obr. sie pojawia w QV. Wieksza radosc z jazdy mialem z Diesla, i tyle.....
    być może Diesel przysłonił mi oczy? kto wie
    Ostatnio edytowane przez adadzio ; 28-03-2011 o 07:56

  6. #486
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    i tak zazdroszcze, nawet diesla

  7. #487
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Przysłonił, przysłonił... Mój kolega, właściciel 140-konnego Golfa diesla, twierdził, że 1.4 MA jest słabsze .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #488
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie diesle

    Nie dziwię się Adadzio, że wydaje mu się że diesel lepiej jedzie. Miałem okazję prowadzić Giuliettę 1.4 MA i QV, nie jeździłem wprawdzie 2.0 JTDM2 w Alfie ale Bravo z tym silnikiem. Wrażenie jest takie że diesel lepiej ciągnie, bardziej wgniata w fotel (szczególnie na wyższych biegach). Nie przekłada się to jednak na osiągi bo Giulietta w dieslu zarówno w sprincie do setki jak i w elastyczności na poszczególnych biegach nie ma szans z 1.4 Multiair o QV nie wspominając. Wrażenie że diesel lepiej przyśpiesza bierze się z tego, że robi to w węższej skali obrotów, mniej płynnie niż benzyna Jest głośno i nieźle szarpie ale na osiągi się to nie przekłada. O ile zakup diesla w Bravo jest uzasadniony ekonomicznie przy dużych przebiegach o tyle w Alfie skusi się na niego tylko wielki fan ropniaków Większość Alfistów dołoży parę groszy i weźmie QV

  9. #489
    adadzio
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, mi sie nie wydaje. Mi się po prostu przyjemniej jeździ (z wielu powodów) Alfą Giuliettą z silnikem 2.0 JTDM2 170KM niż z silnikiem TBi
    A tak na marginesie, to Wlosi zrobili (zresztą nie pierwszy raz w historii motoryzacji) kawał dobrej roboty tworząc ten silnik TBi...

    ---------- Post added at 21:13 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Przysłonił, przysłonił... Mój kolega, właściciel 140-konnego Golfa diesla, twierdził, że 1.4 MA jest słabsze .
    1,4MA jak moze byc slabsze skoro jak byk stoi: 170KM (ładny downsizing) daj koledze ulotki Alfy
    A co do przesłony: wskocz do Julki Diesel i do TBi i zobacz na dłuższej trasie (z wyprzedzaniem PF126p, tirami, itp.) jak sie zachowują oba auta

    i trzymam sie tego, że QV-ka TBi jest głośniejsza od Diesla 170KM

  10. #490
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał adadzio Zobacz post
    trzymam sie tego, że QV-ka TBi jest głośniejsza od Diesla 170KM
    Nie wiem jaką QV jeździłeś , w mojej silnika a tym bardziej wydechu nie bylo słychać. Wiało nudą i ciszą, tylko szum opon. Wszystko do momentu założenia układu wyd. ragazzon, teraz po przekroczeniu 3 tyś warczy jak alfa.

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory