Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [145] silnik 2.0 zamiast 1.4 TS?

  1. #1
    kusus
    Gość

    Domyślnie [145] silnik 2.0 zamiast 1.4 TS?

    witam trafilo mnie nieszczescie spodziewam sie najgorszego .... stalo sie to dzis ruszajac ze skrzyzowania tak dziwnie sprzeglo dzialalo ,a dokladnie puszczalem je i wszystko podskakiwalo , zagasilem auto odpailiem ponownie ( mysle no nic do domciu trzeba jechac ) no i cos nagle tak szarpnelo jak by cos weszlo miedzy zeby w skrzyni biegow po prostu blokowalo kolo w miejscu dobrze ze predkosc byla okolo 5 km bo podejrzewam ze jak bym szybciej jechal to skrzynia by zostala na asfalnie . Doczolgalem sie jakos do domu cos sie w skrzyni porobilo bo strasznie sie grzala , czuc bylo przepalony olej ze skrzyni , co najgorsze wydaje mi sie ze moze z mechanizmu roznicowego lozyska rozsypaly sie do srodka . Jadac do domu jak dalem na luz to auto strasznie sciagalo na lewo ciezko bylo w prawo skrecic , podnioslem auto na lewarek probowalem krecic kolem na luzie aby i wlasnei tak jak by kulki z lozysk byly w przekladni i czasami miedzy zeby weszlby bo blokowalo kolo , nie co to moze byc... moze ktos wie ? biegi normalnie wchodza. i pytanko do tego postu bo najwiekszym problemem jest to ze auto jest w anglii haha i nie zbyt mam jak to naprawic itd. i mysle nad zakupem silnika 2.0 TS ze skrzynia i cala elektryka powiedzcie czy podejdzie ten silnik ? mam teraz 1.4 dzieki za odpowiedz.. pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Obawiam się, że tak jak sam piszesz posypał ci się mechanizm różnicowy w skrzyni. Dokładnie to pewnie satelity. Jeśli odłamki nie uszkodziły reszty skrzyni to można to nawet dość prosto naprawić (oczywiście trzeba skrzynię wyjąć i rozebrać). Jeśli jednak nie masz części i dobrego mechanika który by to zrobił to wystarczy zmienić skrzynię, silnika nie ma potrzeby wymieniać. No chyba, że chcesz "przy okazji" .
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    kusus
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie o to chodzi ze jezeli nie ma problemow z wsadzeniem silnika 2.0 mam na mysli lapy , poduszki itd. czy wszystko by pasowalo to bym chcial wymienic juz na 2.0 silniczek hehe , a jezeli sa duze utrudnienia w wymianie silnika na 2.0 to jeszce pytanko czy pasuje skyrznia z 2.0 do 1.4 bo ciezko znalezc skrzynie z 1.4 :/ . Preferuje wymiane na 2.0

    PS jesszcze chcialem dodac jak jechalem do domu , dawalem na luz jak bylo z gorki itp. strasznie sciagalo auto na lewo , wrecz na prawo na rondzie bylo ciezko wykonac ... i wlasnie te dziwne odglosy ktore dochodzily ze skrzyni jak podnioslem auto na lewarku i krecilem lewym kolem

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusus
    PS jesszcze chcialem dodac jak jechalem do domu , dawalem na luz jak bylo z gorki itp. strasznie sciagalo auto na lewo , wrecz na prawo na rondzie bylo ciezko wykonac ... i wlasnie te dziwne odglosy ktore dochodzily ze skrzyni jak podnioslem auto na lewarku i krecilem lewym kolem
    To właśnie wskazuje na rozsypane satelity - prawdopodobnie z jednej strony są zablokowane.
    Co do skrzynki to 1,4 i 2,0 na pewno ma inne przełożenia dlatego nie będzie pasować.
    FORZA ITALIA !

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

  6. #6
    kusus
    Gość

    Domyślnie

    no ,ale teraz jak odnosnie tego silnika bedzie pasowal ? czy nie ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    powiem Ci ze ja mialem problem ze skrzynią. Tez mam 1.4 i tez z 2000 . Tam idzie inna skrzynia niz do wczesniejszej wersji (chociaz podobno tez nie jest tak powiedziane ze w kazdym konkretnym egzemplarzu) . Trzeba trafic. Ja naszukalem sie prawie 2 miechy. Najgorsze jest jednak to ze z tego co mechanik mowil oznaczenie dopiero w środku znalazł .

  8. #8
    kusus
    Gość

    Domyślnie

    tzn. ze te modele junior 99/00 maja jakas inna skyrznie ? :| pozdrawiamy italie haha P

    to jak z tym silnikiem ? bedzie pasowalo ? bo to bedzie najlepszy sposob , tylko czy podejdzie

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Z tego co pamietam były jakies C510 - starsze modele i C513 - nowsze. Doszedlem do tego po oznaczeniach sprzegła. Za pierwszym razem jednak nie trafilem majac nawet te nowsza skrzynie, a pzrynajmniej tak mi powiedziano ( dobrze ze daleko nie musialem odwozic). Okazało sie że rozmiar sprzegla itp pasowal ale były inne mocowania ( chyba rozstaw szpilek był inny)

Podobne wątki

  1. Silnik 1.6 TS 120KM zamiast 1.6 TS 105 ?
    Utworzone przez peterde5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 19:20
  2. [GTV Spider] Czy silnik 2.0 155KM moge wsadzic zamiast silnika 2.0 150KM
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 14:46
  3. Silnik 2.5 v6 zamiast 2.0 TS w GT
    Utworzone przez lukash w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 19:54
  4. [145] Jaki silnik zamiast boxera ?
    Utworzone przez MrBePower w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 15:29
  5. [33] silnik 1,5 zamiast 1,4
    Utworzone przez ogion w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory