Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 96

Temat: tempomat Giulietta

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Dzięki koledze @epsoniks już mam zainstalowany tempomat .

    Zgodnie z informacją udałem się na wskazany lokalny szrot i zakupiłem manetki (tą wersję z automatycznymi wycieraczkami i światłami). Cena 150 z VAT, więc netto wyszły mnie ok. 120 zł .
    Wczoraj, korzystając z gościnności kolegi @epsoniks, wspólnie dokonaliśmy montażu i niezbędnych zmian. Najdłużej trwało demontowanie poduszki i walka z błędami komputera po montażu - prawie 4 godziny pracy.
    Nie użyliśmy oryginalnej zaślepki na tempomat, tylko w starej wywierciliśmy otwornicą otwór 38 mm. Można nawet użyć 32 mm. Moim zdaniem wygląda lepiej niż oryginał .
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0175.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	172444  

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sierek Zobacz post
    Dzięki koledze @epsoniks już mam zainstalowany tempomat .

    Zgodnie z informacją udałem się na wskazany lokalny szrot i zakupiłem manetki (tą wersję z automatycznymi wycieraczkami i światłami). Cena 150 z VAT, więc netto wyszły mnie ok. 120 zł .
    Wczoraj, korzystając z gościnności kolegi @epsoniks, wspólnie dokonaliśmy montażu i niezbędnych zmian. Najdłużej trwało demontowanie poduszki i walka z błędami komputera po montażu - prawie 4 godziny pracy.
    Nie użyliśmy oryginalnej zaślepki na tempomat, tylko w starej wywierciliśmy otwornicą otwór 38 mm. Można nawet użyć 32 mm. Moim zdaniem wygląda lepiej niż oryginał .
    Odnośnie usuwania błędów, dodam, że w końcu przekręciliśmy kierownicą do końca w lewo i w prawo i po tej operacji wszystkie błędy udało się pokasować. Widocznie jakaś kalibracja/test jest wymagana/y przez któryś komputer po zmianie przełączników.

    Sierek, jeśli przeszkadza Ci trochę duży otwór jaki zrobiliśmy na gałkę tempomatu, to wpadnij jeszcze raz do mnie. Mam starą zaślepkę z żony auta którą mogę Ci dać, możemy tam zrobić 32mm albo może i 25mm byłoby możliwe (ewentualnie 2x25mm z powiedzmy 5mm przesunięciem w pionie żeby pozwolić na ruch manetką góra/dół.

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    E... nie dzięki. Przecież teraz już wygląda lepiej niż oryginał .
    Najwyżej podłożę kawałek miękkiego materiału pod otwór i będzie jeszcze lepiej.

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc

    Dołożyłem info o wycięciu oryginalnej zaślepki do wątku w "Zró to sam", ale czeka na potwierdzenie moderatora.

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Ja mam pytanie do kolegów , bo jak dotąd to chyba każdy kto montował miał wyświetlacz matrix , a u mnie jest zwykły i tu się zastanawiam czy to zagra tzn czy będą na wyświetlaczu komunikaty do tego tempomatu? Dokładał to ktoś w progression?

  5. #55
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ja mam pytanie do kolegów , bo jak dotąd to chyba każdy kto montował miał wyświetlacz matrix , a u mnie jest zwykły i tu się zastanawiam czy to zagra tzn czy będą na wyświetlaczu komunikaty do tego tempomatu? Dokładał to ktoś w progression?
    Nie wiem, który wyświetlacz mam ale ja mam tylko zieloną kontrolkę w liczniku.
    Czyli wł lub wył
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Ja mam pytanie do kolegów , bo jak dotąd to chyba każdy kto montował miał wyświetlacz matrix , a u mnie jest zwykły i tu się zastanawiam czy to zagra tzn czy będą na wyświetlaczu komunikaty do tego tempomatu? Dokładał to ktoś w progression?
    Nie wiem co to wyświetlacz matrix, u mnie jest taki mały czerwony graficzny pomiędzy zegarami, powiedzmy połowa rozmiaru tego co w 159 i jedyne komunikaty to Cruise contol ON/OFF, ale ponieważ i tak nigdy nie kręcę wyłącznikiem tempomatu (zawsze jest na ON), więc ich i tak nie widuje. Jakich komunikatów się spodziewasz? Ja jakoś od tempomatu nie bardzo oczekuję jakichkolwiek komunikatów - bez nich jest OK.

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Nie wiem, który wyświetlacz mam ale ja mam tylko zieloną kontrolkę w liczniku.
    Czyli wł lub wył
    to chyba masz taki jak i ja czyli progression - tu masz mój filmik więc porównaj https://www.youtube.com/watch?v=4pf6QgN3s8I .
    Kol. epsonix ma matrixa co widać po zdjęciach

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nie wiem co to wyświetlacz matrix, u mnie jest taki mały czerwony graficzny pomiędzy zegarami, powiedzmy połowa rozmiaru tego co w 159 i jedyne komunikaty to Cruise contol ON/OFF, ale ponieważ i tak nigdy nie kręcę wyłącznikiem tempomatu (zawsze jest na ON), więc ich i tak nie widuje. Jakich komunikatów się spodziewasz? Ja jakoś od tempomatu nie bardzo oczekuję jakichkolwiek komunikatów - bez nich jest OK.
    masz matrix bo z grafiką. Myślałem że jeszcze cos więcej się pojawia ale jeśli tylko on/off to się obejdzie - może nie będzie z tym problemu że BC nie ma gdzie wyświetlić generowanych napisów

  8. #58
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,470

    Domyślnie

    W 147 była wyświetlana prędkość.166 jest tylko kontrolka i w sumie to bez znaczenia
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ciastek C
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Mazowsze :)
    Auto
    Escorcik ;)
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Odnośnie usuwania błędów, dodam, że w końcu przekręciliśmy kierownicą do końca w lewo i w prawo i po tej operacji wszystkie błędy udało się pokasować. Widocznie jakaś kalibracja/test jest wymagana/y przez któryś komputer po zmianie przełączników.
    Nie tyle zmianie przełączników ile po odłączeniu akumulatora na chwilę. Zawsze wtedy sieje błędami, i właśnie wystarczy od oporu do oporu kierownicą i znika zwykle wszystko
    1+1 = 69 czyli Wyższa Matematyka Stosowana

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sierek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Gulietta QV
    Postów
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    W 147 była wyświetlana prędkość.166 jest tylko kontrolka i w sumie to bez znaczenia
    W Passacie miałem wyświetlaną ustawioną prędkość. Tutaj jest tylko kontrolka. Na razie trudno mi się przyzwyczaić.

    Wysłane z OPO przez Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-11-2020, 08:12
  2. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  3. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  4. Tempomat
    Utworzone przez patryk200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 17:56
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory