Strona 17 z 29 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 285

Temat: Giulietta - skrzynia biegów

  1. #161
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kristo25
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Giulietta 1,4 TB
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ja potwierdzam, mam ten sam problem, 1, 2, i czasami 3. Ale w ASO twierdzą że nic nie wiedzą o jakiejś akcji.

  2. #162
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristo25 Zobacz post
    Ja potwierdzam, mam ten sam problem, 1, 2, i czasami 3. Ale w ASO twierdzą że nic nie wiedzą o jakiejś akcji.
    tez mnie to dziwi, wynika z tego ze tylko w jednym ASO wiedzą, a moze to ich prywatna akcja , w kazdym razie darek3972 nie pisze ze sa jakies problemy po naprawie - czyli znaczy ze jak na razie chyba jest dobrze? :-)

  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Wyeliminowany problem skrzyni, chodzi jak nowa! kiedys pisalem ze bardzo halasuje mi sprzeglo, po wcisnieciu dzwiek , halas znikal a po odpuszczeniu sprzegla trekocik powracal. rownoczesnie zmiana biegow sprawiala czasem klopot, i dzwiek nie byl ladny przy zmianie biegow.

    ---------- Post added at 08:12 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

    ponoc zostal wymieniony element magnetyczny w sprzegle, nie znam sie zabardzo na tym ale efekt jest niesamowity, biegi wchodza plynnie bez trzaskow poniewaz kiedys czulem jakby sprzeglo nie dociagalo a zmiana biegow wiazala sie z szarpaniem...

    Czyzby to byla wada fabryczna "sprzegla" czy poprostu zuzycie materialu...?

    Od kupna jezdzilem bardzo "ECO" czyli 6 bieg wrzucalem juz przy 60 km/h - wydaje mi sie ze to bylo glownym powodem tej usterki...(moja glupota?!)
    Teraz "ECO jazda" odchodzi w historie minimum!!! 2 tys obr/min do zmiany biegu
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 17-12-2011 o 03:02

  4. #164
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Ciekawe co kryje się pod tą nazwą? Brzmi jak wymiana sprzęgła elektromagnetycznego sprężarki klimatyzacji.

  5. #165
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Ciekawe co kryje się pod tą nazwą? Brzmi jak wymiana sprzęgła elektromagnetycznego sprężarki klimatyzacji.
    podjade i zapytam sie dokladnie co dokladnie bylo wymieniane

    Po ponownym spryskaniu calego zawieszenia teflonem po przejechaniu okolo 2000 tys km jeszcze nie uslyszalem ani malego "zgrzytu" temp. okolo 2-7 stopni, raz sucho raz deszcz i NIC

    Jestem w szoku
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 17-12-2011 o 03:06 Powód: poprawka

  6. #166
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Do mnie dzwoniono i powiedziano że będą wymieniane elementy synchronizatora 1-2 biegu. Niestety jest kolejka aut a naprawa przebiega tak że odsyłane są te elementy które są obecnie w skrzyni i przysyłane są nowe.
    Czas trwania operacji do około 10 dni .... z czego 80% auto stoi i czeka przez procedury.
    ASO nie może sobie pozwolić (co jest zrozumiałe jak dla mnie) na przyjęcie 10 Julek i wydanie 10 samochodów zastępczych, stad przyjmowane są auta po kolei.

    generalnie jestem zadowolony że wreszcie zostanie to zrobione, więc cierpliwie czekam w kolejce.
    Ostatnio edytowane przez tygrysio ; 18-12-2011 o 17:04
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  7. #167
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał tygrysio Zobacz post
    Do mnie dzwoniono i powiedziano że będą wymieniane elementy synchronizatora 1-2 biegu. Niestety jest kolejka aut a naprawa przebiega tak że odsyłane są te elementy które są obecnie w skrzyni i przysyłane są nowe.
    Czas trwania operacji do około 10 dni .... z czego 80% auto stoi i czeka przez procedury.
    ASO nie może sobie pozwolić (co jest zrozumiałe jak dla mnie) na przyjęcie 10 Julek i wydanie 10 samochodów zastępczych, stad przyjmowane są auta po kolei.

    generalnie jestem zadowolony że wreszcie zostanie to zrobione, więc cierpliwie czekam w kolejce.
    ASO samo się do siebie zgłosiło czy się wcześniej prosiłeś?

  8. #168
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy
    Postów
    628

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    ASO samo się do siebie zgłosiło czy się wcześniej prosiłeś?
    Zgłaszałem problem zarówno w ASO jak i FAP .... w tym wątku jest to opisane.
    motor sports can be expressed in one single letter ///M

  9. #169
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    14

    Domyślnie

    Odkopię temat.
    Mam podobny problem jak wyżej opisywano, tj stuki w czasie zmiany biegów. Julkę jest z rocznika 2013, 1.4 170km. Ma przejechane 15700km. Stuki słychać raczej przy jeździe z niskimi prędkościami (miejskimi), przy zmianie biegów w gorę 1-2, 2-3, 3-4. Samochód musi być nagrzany.
    Problem dla mnie jest ASO w Krakowie. Byłem już dwa razy z tą przypadłością w serwisie. Za pierwszym razem zastosowali środek do skrzyni, który się zwie Tunap 323, co nieznacznie pomogło ale na chwilę. Za drugim razem Panowie z ASO stwierdzili, że nic nie słyszą. Tak się składa, że za miedzą mam mechanika, który przez lata pracował w Polinarze w Krakowie. Gość wsiadł do samochodu i od razu usłyszał to co ja słyszę, stwierdził też, że nie jest to normalne zachowanie. Julka jest w tej chwili na rozszerzonej gwarancji. W ramach podstawowej gwarancji, przy 12300 ASO wymieniło chłodniczkę oleju oraz wybierak skrzyni biegów.
    Zastanawiam się, czy ktoś z Krakowa kto ma taki sam silnik w manualu, mógłby pomóc? Zrobić razem kółko i sprawdzić czy skrzynia zachowuje się tak samo czy inaczej. Wcześniej jeździłem niemcami i zastanawiam się czy może jednak nie wydziwiam a ten typ tak ma.

  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smoku Zobacz post
    Problem dla mnie jest ASO w Krakowie.
    Ten modele tak mają i nie ty pierwszy.
    Przejedź się do Katowic Ganinex.

Podobne wątki

  1. [145] skrzynia biegów 1,9 JTD
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 19:47
  2. Skrzynia 6 biegów ze 166 136 KM
    Utworzone przez jbkobziak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 18:33
  3. Skrzynia biegów
    Utworzone przez Czarek11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 16:37
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory