Strona 77 z 122 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1215

Temat: Felgi do Giulietty

  1. #761
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Co sądzicie o tych felgach? Niby wszystkie parametry pasują idealnie.

    http://katalog.inbud-faro.pl/49829,m...x110-et41.html
    Oprócz średnicy. Do tak pięknego auta minimum to 17.

  2. #762
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Mnie pasuje. Pytanie, czy można śmiało zamówić i nie będzie jakichś niespodzianek, że nie będą pasować. Może ktoś je ma?
    W poprzednim samochodzie zamówiłem niby pasujące, a nie pasowały, dobrze że zamawiałem przez serwis, to odesłali na własny koszt.

  3. #763
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Nie wiem jak parametry ale może ktoś tu ma Julkę na 16 niech Ci wstwi fotkę i pomyśl nad większymi ja mam 17 i to jest hmmm mocne minimum choć wolałbym 18 to kasa robi swoje

  4. #764
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Minimum i maksimum jest dla mnie takie jakie mam opony, a odechciało mi się zmieniać opony co pół roku, bo po każdej zmianie oryginalne felgi są coraz bardziej porysowane.

  5. #765
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    A w ogóle jakie znaczenie ma to ET? Wszędzie w konfiguratorach polecają 16-tki do Julki z ET mniejszym, np. 35, to znaczy koła będą minimalnie bardziej wystawać.
    Pewnie taka różnica nie ma większego znaczenia, ale zawsze to chyba lepiej jak mają takie parametry jak fabryczne. Chyba, że fabryczne 16-tki jednak nie mają ET 41?

  6. #766
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    Et to faktycznie wysunięcie, szerzej kończą się opony tym auto teoretycznie lepiej się prowadzi

  7. #767
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    EDIT, poprawiony post

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Co sądzicie o tych felgach? Niby wszystkie parametry pasują idealnie.

    http://katalog.inbud-faro.pl/49829,m...x110-et41.html
    Spoko, bo wzór "alfowy". jakość też jest OK z tego co tu niektórzy pisali. Ktos kiedyś tu na forum wrzucal fotki własnie tych felg zalożonych w Giulietcie (może i w tym wątku?), ale 17". One też są w innych malowaniach jakbyż chciał. 17" pasują dodatkowo na duże brembo, czyli do każdej wersji silnikowej czy tam gdybyś sobie kiedyś chciał dołożyć większe heble (niektórzy zmieniali) .Mak na swojej stronie zaznacza te felgi jako dedykowane do fiata/alfy/lancii o ile pamiętam - sprawdź sobie dla potwierdzenia.

    Ja bym bral 17" w ori parametrach felgi, 16" w Giulietcie to tak sobie wyglądają.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-09-2018 o 11:40

  8. #768
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Przecież tłumaczę, że chcę drugie felgi na zimę, do opon które mam (16).

  9. #769
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    zimowe 16 są OK, sam tak zrobiłem, co do wyglądu nie marudziłem i 4 lata hulało się super bo oponka nieco wyższa. W te wakacje poszły do malowania bo sól i krawężniki zrobiły swoje. Czyli nie wybieramy drogich i z zakręconymi wzorami.

  10. #770
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Przecież tłumaczę, że chcę drugie felgi na zimę, do opon które mam (16).
    nic nie napisałeś że masz opony z tego co widzę... nie mamy zdolności jasnowidzenia żeby wiedzieć o co Ci dokładnie chodzi - odnosimy się do pomysłu kupna takich a nie innych felg i dostałeś parę różnych opinii/sugestii.
    ET przy większych felgach w Giulietcie (a tam oponach 225 i felgach 7.5") jest takie samo czyli ET41, to jeśli chcesz żeby przynajmniej koła nie chowały się brzydko do środka wg wersji z większymi felgami, to powinieneś zmniejszyć ET (nie wiem czemu tak dziwnie zrobili w Giulietcie, w 159 felgi 16" miały mniejsze ET). żeby mieć to samo wysunięcie zewnętrznej powierzchni felgi co w ori 17/18 to musiałoby być ET35 (41-0.5"/2), ale można bardziej poszaleć i trochę je wystawić. Ja mam np założone felgi ze 159 18"x8" ET41, czyli wystają kolejne ~6mm wg ori 18" w Giulietcie (bo mimo że ET to samo, to felgi w G są 7.5"), czyli mógłbyś brac ET w okolicach 29, a tak naprawdę dałoby się to bardziej wysunąć jeśli akurat takie byłyby Twoje preferencje. Będziesz montował sporadycznie łańcuchy czy nie ma takiej potrzeby? Pytam, bo wtedy trzebaby dobrze się przyglądnąć czy by gdzieś nie wadziły gdybyś zszedł z ET<35. FYI, w G na 17" ori mam grube łańcuchy i nie ma problemu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Felgi z Giulietty do 159
    Utworzone przez Ayyo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-06-2021, 15:16
  2. [Giulietta] Felgi 16-tki do giulietty
    Utworzone przez wolnemiasto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 19:20
  3. Urodziny Giulietty
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory