Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 92

Temat: Skrzynia TCT

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Żona tym jeździ, ja czasem. Skrzynia jeździ dobrze, nie mam zastrzeżeń do pracy. Płynna i nie szarpie, redukcja jest szybka i płynna. Przebieg ponad 20 tys km.
    Mam skalę porównawczą różnych automatów i na tym tle dwusprzęgłowe TCT wypada świetnie.
    Z innej strony - jak ktoś chce poczuć jak dobra może być jednosprzęgłówka to polecam przetestować Ducato 3,0 jtd z automatem. Ta skrzynia jest rewelacyjna, niemal jak dobry automat hydrokinetyczny - nie ma pełzania - a to tylko dostawczak! Po takim teście zwykłe jednosprzegłówki w osobówkach będą wydawać się kupką złomu. I dlatego wybór TCT stał sie naturalny, bo w tej klasie nikt już praktycznie nie montuje hydrokinetycznych automatów. A ja już nie jeżdżę od dawna na manualach.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar warsztatpusz
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159 Ti SW 2.4 JTDm
    Postów
    115

    Domyślnie

    no to super, już nie mogę się doczekac jak będzie gotowa do jazdy
    https://www.facebook.com/pages/Warsz...?ref=bookmarks

    Alfa Romeo GT 1.9 Q2 Rosso '07 (była)
    Alfa Romeo 147 Quadrifoglio Verde 1.6 TS Bianco '09 (była)
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 Grigio Stromboli '06 (była)
    Alfa Romeo 159 Ti SW 2.2 JTS Nero Carbonio '08 (była)
    Alfa Romeo 159 SW Q4 2.4 JTD 210 Nero Carbonia '07 (była)
    Alfa Romeo 159 Ti SW 2.4 JTDm Q-tronic 200 Nero Carbonio '08 (jest)
    Alfa Romeo 155 2.0 Turbo Q4 ROSSO '94 (jest)

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    Cześć.
    Chciałbym skonsultować z Wami następującą dolegliwość skrzyni TCT. Nie mam zastrzeżeń do działania tej skrzyni w trybie manualnym (manetki), moją wątpliwość budzi natomiast kwestia związana z redukcją biegów w trybie automatycznym przy zatrzymywaniu pojazdu. Np. przy dojeździe do skrzyżowania, zaczynam hamować, skrzynia redukuje w dół. Przy zatrzymywaniu nie zawsze mamy wciśnięty hamulec do oporu. Nieraz odpuszczamy na chwilę by zbliżyć się do pojazdu poprzedzającego, a potem dopiero zatrzymujemy auto. W takim przypadku skrzynia (często) najpierw redukuje bieg, potem na chwile go podbija i znów zrzuca. Najgorsze jest to, że w takiej sytuacji słychać bardzo wyraźny dźwięk związany ze zmianą biegów. Nie wiem jak to opisać ale jest to wyraźne mechaniczne wkleszczanie i wykleszczanie biegu. Wiele postów o tym problemie/sytuacji znalazłem na alfa owner. Czy w Waszych autach też ma to miejsce.
    Poniżej linki opisujące o czym mówię oraz krótki cytat "The car is nice, the gearbox is good: I like it. However, when the car is stopping, I guess when passing automatically from 2nd to 1st or 3rd to 1st it clunks and makes noises that comes with vibration. The noises are loud and don't change with the different DNA settings, nor in D or in manual mode. And the car was only 5500km's."

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-mito/270157-noises-from-the-tct-helpandamp-feedback.html
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ox-issues.html
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...tct-noise.html

    Większość osób pisze, że serwisy odpowiadają że TTTM i nie należy się tym przejmować. Zaznaczam, że nie mam najmniejszych uwag do trybu automatycznego w jeździe pozamiejskiej.
    Pozdrawiam
    A.F.E

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Mam tak samo. Przy redukcji z 2 na 1. Najbardziej jest to odczuwalne na zimno, zaraz po odpaleniu. Obstawiam, że TTTM. Przebieg: 18000 km. Jest tak od kiedy pamiętam.

  5. #65
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wiskitki
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, FIAT Bravo 1.6 MJT 105km
    Postów
    234

    Domyślnie

    A weź na próbę taką redukcję zrób na manualnej skrzyni. Tylko się dobrze zapnij w pasy, by przez szybę czołową nie wylecieć..

    Po prostu takich rzeczy się nie robi, każda technika ma pewne ograniczenia.

    pzdr, tadzikpl

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    Alfa Giulietta Sportiva TCT, Alfa 156 Crosswagon 1,9 16v, Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    94

    Domyślnie

    OK. Ale nie o to mi chodzi. Nawet to ze skrzynia nieraz się gubi. Chodzi mi o to czy powinno być tak bardzo słychać to o czym pisze ja i inni.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Chodzi o dźwięk. Poza tym skrzynia robi to automatycznie. Zwalniam do prędkości spacerującego człowieka, puszczam hamulec i wówczas słychać takie szczęknięcie.
    Przy 2 km/h nawet w polonezie można było wrzucić jedynkę.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Ja się to takiego dźwięku przyzwyczaiłem, do innych też. Skrzynia TCT jest dobra ale jest jeszcze mocowanie itd.... jak dam do poprawy to ASO coś skiepści, wolę to niż coś nieznanego co wyjdzie po czasie.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.F.E Zobacz post
    moją wątpliwość budzi natomiast kwestia związana z redukcją biegów w trybie automatycznym przy zatrzymywaniu pojazdu.
    Soft mi zmienili z rok temu i od tego czasu jest nieco lepiej. Skrzynie slysze czasem i tylko przy otwartym oknie. Przy zamknietym nic nie slysze, czasem poczuje na zimnym. Generalnie uzywam manetek

  10. #70
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    U mnie czasem 'wybija' bieg, w ASO nic nie stwierdzili, upgrade nic nie zmienił. Dzieje się to bardzo rzadko, ale jednak

Podobne wątki

  1. [159] skrzynia w 2,4
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 08:29
  2. Skrzynia 8v vs 16v w 147
    Utworzone przez songo1s w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 17:03
  3. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  4. Skrzynia 6b
    Utworzone przez teiras w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 18:04
  5. 2.4 JTD 10v - Skrzynia!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory