Strona 8 z 42 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 416

Temat: Akumulator...

  1. #71
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Centrę ciężko jest odnieść do nawet oryginalnego Exide, gdyż oryginał montowany w Giulietta jest mierzony zgodnie ze standardami SAE i EN2, a Centra EN. Tu jest nieco więcej o tych standardach.

    http://sklepcentra.pl/centra/centrum...w---normy.html

    A tak w ogołe to zgodnie z http://biuroprasowe.netpr.pl/notatka_103147.html
    Z dniem 24 lipca 2008 roku oficjalnie została zmieniona nazwa prawna, jednego z największych polskich producentów akumulatorów spółki Centra S.A. na Exide Technologies S.A. Zmiana podyktowana jest strategią ujednolicania nazewnictwa spółek na całym świecie prowadzoną przez Exide.
    To chyba wyczerpuje sprawę przewagi technologicznej Centry nad Exide )))))))))))

  2. #72
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał janmar Zobacz post
    Rzeczywiście, chyba pora na podsumowanie mojego stanowiska. Uważam, że:
    1. Akumulator instalowany fabrycznie to wersja "klasyczna" lub EFB/ECM bo elektrolit w nim chlupocze i ma klasyczne korki odgazowujące.
    kol. Maciek słusznie zauważył że chyba nie czytałeś tego tematu, gdybyś poczytał choćby dwie pierwsze strony to wiedział byś że fabryczny aku to zwykły standardowy aku ( nie EFB/ ECM bo te konstrukcje są hermetycznie zamknięte ) który w dodatku do Giulietty jest zwyczajnie za słaby że swoimi 450A , chyba żaden katalog nie podaje tak niskiego rozruchu dla aku do tego auta . Napis heavy duty w tym przypadku chyba nic nie znaczy w każdym razie tego chyba nikt nie wie na co się on przedkłada. Mój 5 letni wymieniłem chociaż jest on nadal 100% sprawny i trzyma deklarowamy przez producenta prąd rozruchu wg EN2-SAE i nigdy mnie nie zawiódł , również gęstość elektrolitu we wszystkich celach potwierdza jego pełną sprawność- mimo wszystko S&S na nim nie działał tzn po doładowaniu prostownikiem działał może 1- 2 dni jazdy miejskiej
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 05-04-2015 o 22:38

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    kol. Maciek słusznie zauważył że chyba nie czytałeś tego tematu, gdybyś poczytał ...
    Kolega Barnio polemizuje z rzekomo moim zdaniem, że Centra robi lepsze akumulatory niż Exide. Nigdy czegoś takiego nie twierdziłem. F-ma Johnson Controls, największy światowy producent akumulatorów (50 fabryk na całym świecie) jest właścicielem wielu marek (brandów) m. in. Centra, Exide, Varta, Bosch Batteries i innych. Akumulatory tych marek różnią się tylko naklejkami. Np. fabryka w Poznaniu robi ten sam akumulator pod nazwą CL600 Centra Start-Stop EFB i pod nazwą EL600 Exide Start-Stop EFB. Klient nasz Pan - może dostać akumulator o nazwie która mu się podoba.
    To co twierdzę, to to, że Johnson Controls zaczął w 2015 stosować nową technologię i akumulatory z bieżącej produkcji lepiej pasują do Giulietty niż zeszłoroczne.

    Kolega tx555 nie ma racji twierdząc, że można odróżnić klasyczny akumulator ołowiowy od EFB/ECM na podstawie oglądu zewnętrznego. Obie wersje są zalane elektrolitem, który w nich chlupocze, obie mają "otwarte" korki. Dopiero AGM różni się na pierwszy rzut oka - ma zawory ciśnieniowe i elektrolit uwięziony w porach maty szklanej. Akumulator EFB (Enhanced FLOODED Battery) można rozpoznać dopiero po rozebraniu i stwierdzeniu obecności porowatego polietylenu między elektrodami.
    Obserwacja tx555, że fabryczny akumulator działał niezawodnie w sensie rozruchowym przez 5 lat a start-stop nie działał prawie wcale, pośrednio i niezbyt silnie, ale potwierdza moją hipotezę, że ładowanie rekuperacyjne jest stosowane we wszystkich modelach Giulietty.

  4. #74
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    A w jaki sposob ma akumulator zakodowana date produkcji ? Widac ja gdzies wprost ?


    Pozdrawiam
    Rafal

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulietta 2014 1.4l 170KM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Nie wiem. Ale w tym przypadku różnica jest wyraźnie widoczna. Stare nazywają się CL600 Centra Micro-Hybrid ECM z czarną etykietą, nowe - CL Centra Start-Stop EFB z niebieską etykietą. Dodatkowo na etykiecie widoczna ikona symbolizująca odzyskiwanie energii hamowania.

  6. #76
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM i Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Panowie,
    Czytałem wasze wczesniejsze posty i sie posluchalem i sam wymienilem akumulator... i po wymianie swieci mi sie kontrolka airbagu pasazera i boczna i nadal ze slabe napiecie akumulatora.

    Sa to pewnie błedy spadku napiecia, czy da sie je wykasowac jakos oprocz kierunku ASO?

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A przed wymianą kontrolka się nie świeciła? Nie przekręcałeś kluczyka w stacyjce przy zdemontowanym akumulatorze? W jakiej kolejności odpinałeś przypinałeś klemy?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #78
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM i Alfa Romeo Giulietta 1.4 multiair 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    A przed wymianą kontrolka się nie świeciła? Nie przekręcałeś kluczyka w stacyjce przy zdemontowanym akumulatorze? W jakiej kolejności odpinałeś przypinałeś klemy?
    Nie swieciła sie, po wieczornych ekscesach juz wiem ze nie mam ładowania z alternatora, akumulator był sprawny - nie ma to jak błedna diagnoza

    Teraz pytanie, orientuje sie ktos jak wymienić alternator w 1.4 multiair 170km? Trzeba demontować sprężarke zeby wyciagnąć czy są jakies inne sposoby?

    Czy to normalne ze w 3 letnim aucie z przebiegiem 45 tyś pada taka rzecz?

  9. #79
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateoRugby Zobacz post
    Czy to normalne ze w 3 letnim aucie z przebiegiem 45 tyś pada taka rzecz?
    Nie, to nie jest normalne. Biorąc pod uwagę, że mamy osłonę pod silnikiem alternator ma i tak niezle życie... Mam wrażenie, że w sławnych/felernych Fiatach z początku XXI wieku, gdzie alternatory pękały nagminnie, i tak wytrzymywały dłużej niż 3 lata/45 kkm. A pewnie oryginał w ASO ze 2 kzł.

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    A skąd pewność że do wymiany cały alternator - zazwyczaj płytka regulatora napięcia pada
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [164] Akumulator
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory