Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Temat: Miga licznik przebiegu

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Can to dwa kable po, których komunikują się ze sobą wszystkie moduły czytaj.komputery.
    Proxy to coś Ala restart w kompie po instalacji programu.
    To można wymusić tylko programem zewnętrznym.
    Mes lub alfaobd albo w serwisie.
    Szukaj kogoś w lokalnym dziale z programem i kablem albo znajdź serwis.
    Ps.W tym temacie koledzy dość obszernie wszystko już wytłumaczyli.
    A jaka jest szansa, że to jednak moduł B&M do wymiany? Bo akurat moge kupic uzywany okazyjnie a nie mam czasu na diagnostyke.

    - - - Updated - - -

    Mam jeszcze dodatkowe pytanie, czy moduł B&M w GIulietta jest taki sam niezależnie od wersji silnikowej, oraz taki sam jak w Mito czy 159?

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    moduły B&M przynajmniej w 159 były 3 rodzaje (bez możliwości podłączenia pendriva USB, z pendrive USB i z USB+navigacja piktogramowa) nie bardzo kompatybilne te bez USB (Media Playera) z tymi z. z innych aut nie pasują (choc wszystkie na zewnątrz wyglądają praktycznie identycznie, to różni się minimum ich firmware a może i hardware).

    Jeśli chodzi o Giuliettę to widzę że są 2 rodzaje, jeden używany dla większości wersji (50521292, klikając na niego możesz jeszcze sprawdzić starsze zamienniki), drugi tylko dla jednej (50521292 i też są starsze zamienniki). co ciekawe do obu pokazuje jeden nowszy zamiennik - może obsługuje oba?
    looknij sobie tu:
    http://keyeper.pekidi.com/navi?CAT_C...E=0&GUI_LANG=3
    element numer 10 i popatrz po opcjach. możesz wpisać swój VIN to wykreśli niekompatybilne. rodzaj centralki nie zależy od wersji silnikowej. w Mito/159 itp są inne.

    jeśli bezpieczniki masz dobre (sprawdź sobie, są schematy na forum w podwieszonym wątku), kable też, to najpewniej siadła centralka B&M. w 159 wielu użytkownikom padły np przy odpalaniu sobie czy komuś na kablach - widać wrażliwy element (=źle zabezpieczony/zaprojektowany). osobiście znam 2 alfaholików którym w 159 padły centralki B&M, jeden kupił odemnie zapasową którą miałem.

    Nie pamiętam czy po wymianie centralki i tak nie trzeba zrobić Proxi żeby przestał migać przebieg i/lub działała w pełni centralka.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 06-11-2018 o 22:23
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    627

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o centralkę B&M to nie powinno być problemu z zamianą.
    Proxy trzeba będzie zrobić gdyż ta nowa ma inne ID i body o tym nie wie.
    Swego czasu zmianiałem w 500 wersję 1.0 na wersję 2.0 i nie było problemu.

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Zmieniałeś w na centralkę nowszą ale do tego samego auta, OK ale jest duża szansa że np ta z Mito a już nie mówię z jakiegoś fiata nie zagada w ogóle w Giulietcie albo będzie się coś knociło jeśli chodzi np o menu czy działanie np. przycisków.
    Jak dorabiałem B&M w swojej 159 kupiłem wiązkę (dla wtyczki) ze szrotu z jakiegoś pewnie Fiata (goście na szrocie rozbierali głównie Fiaty/Alfy), i obsadzenie pinów znacznie się różniło od tego dla 159.
    Skupiłbym się na poszukaniu centralki kompatybilnej - taka musi zagadać (o ile jest sprawna - tu niestety kolejne jakieś tam ryzyko).

    Wydaje mi się że jak miałem w 159 B&M z Media, a potem wsadziłem inną centralkę B&M Media + Nav, to przebieg migał, ale wszystko działało - nawet pojawiły się nowe menu dla nawigacji. Potem dopiero robiłem Proxi żeby pozbyć się migającego przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 07-11-2018 o 22:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    627

    Domyślnie

    Oczywiście że ma szukać po numerze ze swojej ,takiej samej w ogłoszeniach .lub nowszej kompatybilnej z jego zgodnie z eperm.
    Inaczej to proszenie się o kłopoty.

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Panowie, dzisiaj po 4 dniach chcę otworzyć Julkę, a tutaj nawet z pilota nie daje znaku życia, otwieram z kluczyka próbuję odpalić a tu nic, nawet nie kręci, żadna kontrolka się nie zapala, radio nie działa...
    Czy może mieć to związek z tym migającym przebiegiem i awarią B&M?
    Co to może być?

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    aku wyładowany i tyle. pytanie czy po prostu padł ze starości, czy np miałeś coś włączone (radio, któraś lampka, może ta w bagażniku np z powodu usterki czujnika zamknięcia klapy) czy masz jakiś upływ w ktorymś odbiorniku który nie wyłacza się po wyjęciu kluczyka.

    raczej mała szansa zeby ten upływ był przez B&M no chyba że akurat jest tak uszkodzony że nienormalnie duży prąd pobiera (moduł B&M ma 2 zasilania, jedno po kluczyku a drugie - podtrzymanie jest podłączone stale). na początek naładować aku, dobrze byłoby sprawdzić prądy jakie płyną z aku jakiś czas po zamknięciu auta - spodziewam się max kilkudziesięciu mA jako dobrej wartości. najwygodniej sprawdza się miernikiem cęgowym, ale mało kto ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    aku wyładowany i tyle. pytanie czy po prostu padł ze starości, czy np miałeś coś włączone (radio, któraś lampka, może ta w bagażniku np z powodu usterki czujnika zamknięcia klapy) czy masz jakiś upływ w ktorymś odbiorniku który nie wyłacza się po wyjęciu kluczyka.

    raczej mała szansa zeby ten upływ był przez B&M no chyba że akurat jest tak uszkodzony że nienormalnie duży prąd pobiera (moduł B&M ma 2 zasilania, jedno po kluczyku a drugie - podtrzymanie jest podłączone stale). na początek naładować aku, dobrze byłoby sprawdzić prądy jakie płyną z aku jakiś czas po zamknięciu auta - spodziewam się max kilkudziesięciu mA jako dobrej wartości. najwygodniej sprawdza się miernikiem cęgowym, ale mało kto ma.
    Racja. Okazało się, że Żona zostawiła światła drogowe włączone i aku totalnie padło. Tak więc to jednak nie miało raczej związku z B&M. B&M nadal nie działą a licznik przebiegu miga. Sprawdziłem dzisiaj bezpieczniki i są ok.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    możesz sprawdzać jeszcze wiązki wg schematów miernikiem, ale chce Ci się? raczej marna szansa że tam coś jest nie tak. aku odłączałeś do ładowania zapewne, więc reset centralki poszedł. można spróbować podłączyć się interfejsem czy gada z centralką i podglądnąć co pokazuje proxi, ewentualnie jeśli ją widzi zrobić proxi, choć raczej znając te centralki B&M obstawiam że na 90% padła i tyle. jak Ci się nie chce zaczynać od eliminowania tych powyższych spraw (które raczej nie są przyczyną) to szukaj centralki kompatybilnej i zacznij od wymiany. koszt uczciwy to ok 150zł (choc z doświadczenia wiem że na allegro za takie centralki potrafią niektórzy wołać i 500zł)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    możesz sprawdzać jeszcze wiązki wg schematów miernikiem, ale chce Ci się? raczej marna szansa że tam coś jest nie tak. aku odłączałeś do ładowania zapewne, więc reset centralki poszedł. można spróbować podłączyć się interfejsem czy gada z centralką i podglądnąć co pokazuje proxi, ewentualnie jeśli ją widzi zrobić proxi, choć raczej znając te centralki B&M obstawiam że na 90% padła i tyle. jak Ci się nie chce zaczynać od eliminowania tych powyższych spraw (które raczej nie są przyczyną) to szukaj centralki kompatybilnej i zacznij od wymiany. koszt uczciwy to ok 150zł (choc z doświadczenia wiem że na allegro za takie centralki potrafią niektórzy wołać i 500zł)

    Kolejna obserwacja jest taka, że prawdopodobnie problem z B&M totalnie rozładowuje mi akumulator. Czy to możliwe? czy po wymianie centralki trzeba jeszcze podpinać komputer i coś ustawiać?
    Poza tym, czy w Giulietta był jeden tym tej centralki B&M? Niezależnie od tego który rocnzik oraz która wersja silnikowa? Np. czy od JTDM pasuje do MA?

Podobne wątki

  1. [159] wymiana akumaltora miga licznik km i nie dziala B&M BT
    Utworzone przez woj55 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 10:21
  2. [159] panel klimatyzacji nie działa , miga licznik kilometrów.Proszę o pomoc
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 09:43
  3. Licznik miga - pokazuje mega spalanie
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 07:05
  4. [GTV] Prędkościomierz i licznik przebiegu nie działają
    Utworzone przez czarnadusza89 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 06:21
  5. [156] licznik przebiegu w milach
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 15:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory