Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42
    Sylwia
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał 75andrew155
    Teraz to Ty bzdety napisałas . kierowcą poniżej 40 roku życia raczej jest potrzebne wiecej wyobrazni , doświadczenia a co zatym idzie rozumu bo to one są przyczyną większości wypadków a nie wzrok prawdziwego Faceta i dużo lepszego kierowcy po 40
    Radze poczytac sobie cos wiecej na ten temat

Cytat Napisał Wołek
    Uważam, że grubo przesadziłeś ze swoimi wypowiedziami i bez namyśłu obrzuciłeś oszczerstwami za zamontowanie tego oświetlenia. Najpierw trzeba coś wiedzieć, żeby o tym pisać.
    Dokladnie, pisza a w ogole nie maja doswiadczenia.
    Podejrzewam, ze wiekszosc z Was niewidziala jeszcze przerobionej lampy ksenonowej w modelu 146. Sama mialam przerobione i duzo wiem na ten temat. Ale co tam, nie wnikam, przeciez i tak wiecie lepiej.

Wołek
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał piotriix
    Źródło: Andrzej Witkowski "Nielegalne ksenony", GT nr 01 (49), styczeń 2003, str. 50
    Myślę, że szczególnie pogrubiony fragment powinien poinien nakłonić do weryfikacji tych wiadomości w dniu dzisiejszym. Może niektórzy stoją w miejscu, ale czas i technika lecą na przód, tak jak i przepisy. Pozdrawiam i co niektórym polecam większą powściągliwość i zastanowienie się, czy było by im miło, gdyby ktoś napisał do nich tak jak oni piszą do innych :!:

Administrator ds. moderatorów Romeo Avatar 75andrew155
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V

Domyślnie

Cytat Napisał Sylwia
    Radze poczytac sobie cos wiecej na ten temat
    Czytać nie muszę ja widzę co dzieje się na drogach , jak narazie to wam jest potrzebne przerabianie świateł na ksenony . Ja bez nich widzę doskonale

Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Wołek
    Gość

Domyślnie

Ja też myślałem o przeróbce
    Więc widzę tu pewną niespójność :wink:

Administrator ds. moderatorów Romeo Avatar 75andrew155
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V

Domyślnie

Cytat Napisał Wołek
    Ja też myślałem o przeróbce
    Więc widzę tu pewną niespójność :wink:
    Bardziej mi chodziło o bajer niż przydatność , czasem człowiek błądzi :>>

Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał Wołek
    sprzedawane z przeznaczeniem do H4 posiadają polską homologację oraz TUV i się skonstruowane "nieco" inaczej niże te do fabrycznych lamp. Nikogo nie oślepiają itp.
    wolek jaja sobie robisz gdzie ty widziales ta homologacje o jakich ty przerobkach mowisz.to oczym ty piszesz dotyczy CALYCH uniwersalnych lamp wstawianych w stara obudowa aby zachowac linie reflektorow a to oczym ja pisze dotyczy wtawianie palnikow zamiast zarowek h4 h1 czy h7 a to akurat zadnej homologacji nie ma.. a wlek zaloz sobie te palniki do swoich lamp i pojedz za odre to zobaczysz ten tuv z poziomu lawety i sporego mandatu zreszta pisal juz o tym marcin. one maja tak homologacje jak zarowki 100 w .a polecam lekture na stronie helli
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -183 KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Mieszka w
    PL
    Auto

Domyślnie

wolek co ty uwazasz ze w takich firmach jak hella czy philips pracuja idioci i o tak sobie puszczali by taki kasak w postaci tych przerobek zauwaz ,ze te wszystkie zarniki sa nom name lub jaks china tajwan itp pojedz do cpn wez z polki zarowke 100 w i poczytaj co na niej jest napisane.oczywiscie ma wszystkie certyfikaty tylko ze malutkimi litrkami jest napisane NIE WOLNO UZYWAC NA TERENIE UE a jak wiesz to my ja jestesmy w uni to samo jest z tymi kitami. a napisac sobie na metce to ja moge sobie co chce.a skad pewnosc ,ze ten tuv nie jest wydany np.tylko do rajdow tak jak ma sie to do niektorych zarowek philipsa . a jeszcze jedno podaja ze moc tych zarnikow jest 35 watt i sa mniej szkodliwe dla odblaskow niz tradycyjna zarowka i to jest gigantyczne klamstwo bo odblysniki nie tylko moze zniszczyc temperatura ale przede wszyskim promienie UV ktore w tej lampie sa wielokroc wieksze.jest taki fajny program na rtl czasami trafia sie jak panowie policjanci niemieccy kontroluja samochody i bardzo zadko zdaza sie ze tuningowane auta odjaezdzaja na wlasnych kolach.przewaznie koncza swoje wojaze na lawecie.jest bardzo dobry opis przerobki swiatel na ksenony w alfie 156 /ta z kompresprem/nie moge znalezc linka i napewno nasz kolega nie wsadzil samych zarnikow. ps.zarzucasz mi ignoracje i i napastliwosc wypowiedzi. zanim sie wypowiedzialem 1 raz na ten temat przeszukalem i przeczytalem sporo materialu na ten temat .czytalem dlatego ,ze bedac ignorantem nie bardzo uwierzylem w zapewnienia sprzedawcow ze to jest legalne.i teraz moge stwierdzic ,ze napewno juz ignorantem nie jestem .czy jestem napastliwy .no troche jestem ale to tlumaczylem w wypowiedzich wyzej .czy mialem do tego prawo. po twoim poscie uwazam ze tak.mialem do takiego stanowiska prawo .bo nie ma nic gorszego jak brak laicyzm

Mieszka w
    PL
    Auto

Domyślnie

aha koszt profesjonalnej przerobki o ktorej piszesz to jest ok 2000zl na strone co daje 4000 bo ze starego reflektora praktycznie nic sie nie nadaje jest budowany od podstaw.nowe szkla nowe odblysniki uklad poziomowania i czyszczenia

Użytkownik Dwusuwowiec Avatar t.o.mek
    Mieszka w
    Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV Rosso, Opel Vectra C 1.9 JTD 16V 150km 315NM

Domyślnie

Wygrzebałem ten temat ponieważ mnie zainteresował. Co powiecie na zamontowanie tych nielegalnych ksenonów jako światla drogowe? Wydaje mi się że byłoby to ok wobec innych ponieważ światła drogowe się przełącza gdy jedzie/idzie ktoś z przeciwka.
    Fiat 126p --> Alfa Romeo 145 QV Nero --> Opel Vectra C GTS + Alfa Romeo 145 QV Rosso

Użytkownik Romeo Avatar alces1
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR 147 fl QV

Domyślnie do piotriix

Nie potrzebnie się tak unosisz - krytykujesz Artura, mimo, że dosłownie mówiąc - nie widziałeś na oczy efektów jego pracy. Wkurzyło Cię kilku idiotów jadących z naprzeciwka, a Ty wyżywasz się na kimś, kto tak na prawdę nic Ci nie zawinił.
    Tak się składa, że podzielam Twoje zdanie odnośnie przeróbki standardowych świateł na ksenon, ale nie w przypadku 146, która oryginalnie wyposażona jest w reflektory soczewkowe, a to całkowicie zmienia postać rzeczy.
    Tak się składa, że sam niegdyś jeździłem tym modelem i podobnie jak Artur przerobiłem reflektory na ksenonowe, po czym samochód kilkakrotnie przeszedł badanie techniczne, w dwóch niezależnych stacjach diagnostycznych i diagnosta nie miał żadnego "ale" mimo, że sprawdzał ustawienie reflektorów specjalnym do tego przyrządem. Ponadto nigdy żadne policjant się do mnie nie przyczepił, a zrobiłem z tymi reflektorami sporo kilometrów, kolejnym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem, ale oczywiście w przypadku samochodów z soczewkami jest to, że żaden kierowca nigdy nie mrugnął mi, że go oślepiam, a tak się przecież robi.
    Nie dawno wróciłem z USA, tam na porządku dziennym jest przerabianie reflektorów na ksenonowe, co więcej nawet samochody wyjeżdżające z nimi z fabryki nie muszą być wyposażone w spryskiwacze! Czyżby Amerykanie mieli inne oczy??
    Wracając jednak na Polskie drogi - oślepiają to fakt. Jednak przede wszystkim Ci, którzy kupują za parę grosze zestaw na allegro i pakują go bez zastanowienia pod maskę, nie patrząc na ustawienia świateł, ogniskowe itp. oraz Ci, którzy mają tradycyjne światła, ale źle ustawione.

Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html