Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
    Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie Skromna włoska rodzinka :D (156,156,147)

Witam na forum jestem od nie dawna wsumie to tak samo jak i posiadaczek alfy hehe, pierwszą alfe nabyłem w gródniu zeszłego roku, była to alfa 156 1,9jtd w kombi z której byłem mega zadowolony komfort jazdy pierwsza zarówno tak samo jak i wnętrze.
    Auto było kupione na szybko bo było pilni potrzebne i to był największy błąd jaki popełniłem, po jakiś tzrech tygodniach od nabycia alfy zaczeły się cyrki z elektroniką i co za nią szło cła reszta problemów jakie w niej były a mianowicie alfa była najprawdo podobniej cała skasowana, wszędzie inny odcień lakieru a szpachli to tyle że szkoda gadać.
    Następnie w alfie zaczeło brakować mocy wiec z znajomym postanowiliśmy ją podpiąć pod komputer, gdy podpieliśmy ją pod komputer to kolega miał oczy jak pięć złoty a ja się śmiałem w niebo głosy, w alfie było 19 błędów ale to nic bo bardzo gróbych oględzinach stwierdziliśmy że alfa albo spłonie albo coś innego się z nią stanie ponieważ cała elektryka była robiona przez prawdziwego fachowca że to co było najważniejszje on postanowił po ucinać heh. poniżej będą zdjęcia alfy.

Jakoś miesiąc temu nabyłem kolejne dwie alfy ale tym razem samochody nie kombinowane, jedznym z nich jest Alfa 156 1,9jtd z grudnia roku 2002 , autko jest doś ładnie wyposażone i nie wytłuczone.
    Następną alfą jest alfa 147 też 1,9jtd ta alfa zarówno tak jak druga 156 przyjechały w tym samym czasie z belgi nawet z tego samego miasta sto czterdziestka siudemka jest z końca roku 2003 i kupiłem ją lekko uszkodzoną co niżej będzie na zdjęciach widać.

Na pierwszy ogień idzie nieszczęsna srebna 156

Rok produkcji :2001
    Silnik: 1,9 jtd
    Wyposażenie: klima(która przestała działać), skórzana tapicerka, el szyby, el lusterka, podgrzewane fotele.

A teraz moja perełka najcudowniejsza ze wszystkich Alfa Romeo 156 Sportwagon 1,9jtd

Rok produkcji: 27,12,2002
    Wyposażenie: El szyby, El lusterka, Podgrzewane siedzenia, Podgrzewane tylne szyby wraz z lusterkami, Radio fabryczne CD, Climatronic, i cała reszta zabawek

W alfie muszę zrobić tylko trzy rzeczy:
    -Wymiana tarcz z przodu
    -Wymiana końcówek na wahaczu z przodu
    -Wymiana czwartej świecy żarowej
    a teraz zdjęcia

No i w końcu ostatnio z mojej włoskiej rodziny czyli mała i piękna alfa 147

Rok produkcji: 26,12,2003r
    Silnik to już dobrze znana mi jednostka bo 1,9 jtd
    Wyposażenie jakie ona ma to: klima, el szyby, el lusterka, komputer.

Alfa najprawdopodobniej do dwóch tygodniu będzie już zrobiona i będzie można rejestrować i nią jeździć.

wkrótce dodam więcej zdjęć 147 ;d macie co czytać liczę na wasze komentarze oraz rady i porady ;d

Użytkownik Romeo Avatar ris
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0

Domyślnie

To chyba pierwszy na forum taki "hurtowy" zakup alf
    Tą pierwszą proponował bym zbyć jak najszybciej zanim ją polubisz i staniesz się jej głównym sponsorem

Te dwa belgijskie cacka wydają się być OK.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    ZGL
    Auto
    AR 156 1.8 sedan 2001r.

Domyślnie

Ta pierwsza to powinna chyba trafić najlepiej do ChinAlbo jeszcze dalej.

Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie

hehe ta pierwsza jest na olx już ale chyba cene wy górowałem bo chce za nią 5 tyś i jest ona tam już prawie dwa tygodnie i zero zainteresowania hehe
    Ona powinna trafić ale na złom najlepiej

Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie

Wiec ten tydzień co do moich beli zaczyna się dobrze , szara bella została dzisiaj obdarzona nowymi wachaczmi dolnym, łącznikami stabilizatora, nowe tarcze wraz z klockami i do tego jeszcze nowa guma na przegub lewy. Jutro jeszcze jade wymienić przegub górny lewy bo on jest najprawdopodobniej wybity i wali po dziurach jak się jedzie oraz jutro jeszcze mają być wymienione w niej gumki na tylnym stabilizatorze i z zawieszenia to by było wszystko. W tym tygodniu w niej jeszcze bym chciał pomalować zaciski na czerwono ale zobaczymy czy będzie czas, no i to by były tyle co do 156 to teraz zdjęcia:

Oraz dzisiaj u mechanika odkryłem nie miłą niespodziankę, jakiś tak zwany życzliwy ch*j zrobił mi kilka rys na prawych dźwiach tylnych oraz wgniecenie na prawym boku pod ostatnią szybą ... jak się dowiem który to to z dupy nogi po wyrywam bo to już moje drugie auto które ktoś mi tak załatwił.

W niedziele po dwuch tygodniach które moja alfa 147 stała u mechanika nie ruszona postanowiłem ją przyprowadzić do domu i samemu wymienić blachy oraz to co jest jeszcze w niej uszkodzone. Dzisiaj się zabrałem za nią i rozebrałem wszystkie uszkodzone elementy które były i myślałem że tych elementów będzie wiele więcej ale tak na szczęście nie jest hehe bo uszkodzone tylko są:
    -Błotnik
    -Zderzak
    -Lampa
    -Chłodnica od interculera
    oraz dwie rzeczy rzeczy w wewnątrz samochodu bo trzeba wymienić lampkę w podsufitce i schowek, a teraz zdjęcia:

Po głębszych oględzinach okazało się że belg od którego kupiłem AR 147 zrobił w niej całe zawieszenia bo wszystkie wachacze gumy i gumeczki są nowe wraz z tarczami klockami i amorami oraz sprężynami więc jest to jeden wielki plus

Koszty jakie narazie poniosłem w 156 to 1000zł wraz z robocizną oraz jutro jeszcze coś koło 350zł, a koszty jakie muszę ponieść w związku z 147 to same części będą kosztowały też jakoś koło 1000zł plus oczywiście lakiernik, więc to by było tyle dzięki za uwagę

Użytkownik Romeo Avatar Proxim@Ar
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    159 1.9 JTDm 150 KM, 156 SW 2.0 TS

Domyślnie

Kolego, super, że taki masz zapał do Alf itd, powodzenia.
    Ale czasem mógłbyś edytować swoje wypowiedzi jeżeli chodzi o ortografię..
    Nie podkreśla Ci na czerwono błędów?
    Nie bierz tego do siebie, bo to może nie Twoja wina (dysleksja) , ale ciężko się to czyta
    Powodzenia w dopieszczaniu wszystkich Twoich Alf
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- 1 dzień..
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- jest
    Najlepsze auto na świecie-służbowe-jest
    Gulia.....? In progres..

Obszywanie kierownic, mieszki skórzane----------> http://www.forum.alfaholicy.org/uslu..._166_159_.html

https://www.facebook.com/nowakierownica

Przerabianie reflektorów na soczewkowe-------> http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...oczewkowe.html

Sklep z car audio najtańszym w Polsce---------> http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...h_polsce_.html

Długopisy z touchpad'em z logo forum---------> http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...uchpadem_.html

Wszelkie zapytania, informacje- 695 667 760

Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie

Kolego masz racje mam dyslekcje i robię błędy ortograficzne będę się starał je poprawiać

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    ZGL
    Auto
    AR 156 1.8 sedan 2001r.

Domyślnie

W dupie z błędami,robisz kawał roboty dla tych autek.Wiadomo jak jest kasiora to można działać.Kurcze szkoda,że jakiś pajac ci załatwił drzwi,może komuś zalazłeś za skórę,mi jeszcze nikt nigdy nie przerysował autka (odpukać w nie malowane).

Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie

Kolego nie miałem komu zajść za skóre bo nawet nie mam kiedy tyle co teraz mam chorobowe to robie przy autach tyle ile mogę
    Dzisiaj sprzedałem srebną 156 jako auto uszkodzone i zarazem moja rodzina się pomniejszyła o jedno autko, ale dobrze że poszło bo mam teraz kase żeby 147 zrobić do porządku dzisiaj już zamówiłem wszystkie części karoserii oraz części do wnętrza od naszego kolegi z forum (brygadzisa1)

Użytkownik Embrion
    Auto
    156 i 147 oraz 156

Domyślnie

Ło boże ile tu kurzu hehe dawno mnie nie było ale do rzeczy.
    Na pierwszy ogień idzie mała czyli 147 pali, jeździ, lata, fruwa i śmiga hehe ale stoi u mechanika po wymianie wszystkiego co było uszkodzone i połamane zostało to zastąpione nowymi częściami tak więc jak i na zewnątrz to i w środku wszystko wymienione na dobre i po złożeniu wszystkego wyjechałem nią na drogę i wyszły kolejne bolączki alfy najprawdopodobniej rozwalony jest docisk na skrzyni bo przy ruszaniu szarpie całym autem ;/ i coś trze z prawej strony ale to już mechanik się tym zajmuje, teraz wam pokaże kilka fotek a potem się rozpisze o mojej kochance(156):

No to tyle fotek związanych z AR 147 i teraz przechodzimy do tematu AR 156.

W Mojej buni jak narazie się nic nie dzieje pomijając to że zostało wymienione prawie całe zawieszenie i dalej coś wali jak wjadę w dziurę... Ostatnio jak miałem trochę czasu na wekend to postanowiłem że odnowie sobię osłonę od silnika i obudowę od interculera w komorze silnika, w nie długim czasie w aucie zostaną przyciemnione tylne szyby bo trochę za białe są hehe.
    W aucie też chce za nie długo myśleć nad jakimś kołami bo się robi już ciepło to trzeba coś nad tym myśleć i chcił bym ją trochę obniżyć ale to nie wie na 100% czy to zrobię a teraz foto:

Jak na Malarza amatora to myślę że tragedji nie ma i jestem z efektu zadowolony.

Teraz dodam jeszcze kilka fotek z Pitstop Opole jak z ekipą z kluczborka byliśmy tam dwa tygodnie temu i tydzień temu

Więc na razie to tyle
    byłeś tu ??? zostaw jakiś ślad po sobie w postaci posta