Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar firehawk2991
    Mieszka w
    Sierpc/Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM LPG

Domyślnie Alfa Romeo 147 1.6TS związek wbrew wszystkiemu

Witam wszystkich!

Od kilku miesięcy (czyli dość krótko) jestem posiadaczem Alfy Romeo 147 1.6TS. Co może od razu mnie skreślić w oczach wielu - zagazowana. Mi taka właśnie odpowiada, dlatego zdecydowałem się na zakup. Kierowałem się różnymi kryteriami. Długo szukałem kolejnego, innego samochodu. 147-ka podobała mi się od dawna, lecz ileż to się słyszy o Alfach... nie spotkałem się z ani jedną pozytywną opinią wśród znajomych, znajomych znajomych, mechaników i innych tego typu osobistości. Tym bardziej o TS-ach jak i wariatorach. Od zawsze jednak ciągnie mnie do tego, co nietypowe, nieprzewidywalne. Wybór padł właśnie na Alfę. Skusiła mnie. Wszystko mi się w niej podoba. Samochód kupiłem jako "pewniak". "Suuper wszystko działa panie". No przejechałem się, nówka to nie była. Ale czymże to jest wobec całej reszty. Zdecydowałem się wbrew wszystkiemu na zakup. Później okazało się kilka kruczków, jak to zakup używany. Przywiązuję uwagę do sprawności i estetyki, dlatego od razu zacząłem w niej grzebać. Co zrobiłem, już pominę. Powiem tylko, że trochę tego było. Inne usterki póki co mi nie doskwierają. Każdy dzień, każda jazda pokazuje inną twarz mojej Alfy. Raz ją kocham, raz chciałbym jej się pozbyć. Wychodzę z założenia, że jak ktoś dba, tak ma. Tak samo, jak z kobietą. Więc chyba nasza przyjaźń potrwa dłużej. A Alfa się odwdzięczy. Na pewną ciągle będę coś w niej robić, więc obecna wersja może szybko się zmieni.

SPRAWY TECHNICZNE:

Marka: Alfa Romeo
    Model: 147 przedlift
    Silnik: 1.6 Twin Spark 120KM LPG
    Wersja: Distinctiv, Audio Bose, klimatyzacja dwustrefowa itp.
    Kolor: Czerwony (ciężko było)
    Stan: Sprawna

Przy okazji pozdrawiam wszystkich Alfaholików, bo gdyby nie ta społeczność i chęć samodzielnego rozwiązywania spraw, pewnie biegałbym po warsztatach. Szerokości, przyczepności i jak najmniej wydatków, chyba, że na paliwo

Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7993.JPG
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	178.0 KB
ID:	163841   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7998.JPG
Wyświetleń:	899
Rozmiar:	169.5 KB
ID:	163842   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7999.JPG
Wyświetleń:	900
Rozmiar:	160.0 KB
ID:	163843   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN8003.JPG
Wyświetleń:	892
Rozmiar:	166.3 KB
ID:	163844  

Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Lazy
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    147

Domyślnie

Ładny egzemplarz i szczerze mówiąc teochę przypomina mi moją Pozdrawiam i szerokości życzę
    Zajrzyj: Gorąca_Włoszka

Użytkownik Alfa i Omega Avatar ŁukaszV6
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    147 1.6 t.s, 156 2.5 V6 Q2

Domyślnie

ja od 3 lat mam zagazowaną 1.6 i nie mogę złego słowa powiedzieć,dwie podstawowe sprawy w ts-ach ,rozrząd i olej ,pozdro

Użytkownik Romeo Avatar misiu7911
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011 DSG jest

Domyślnie

Bardzo fajna dokladka na progach,powiedzialbym nawet ze rewelacyjna.Teraz tylko fajna felga i bedzie pieknie.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar ar_147
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9 jTDm

Domyślnie

Bardzo ladny egzemplarz! Wyglada na zadbana, podrzuc jeszcze fotki ze srodka.

Użytkownik Romeo Avatar micorl
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v TI Q2, Alfa Romeo 159 SW JTDM 16 v

Domyślnie

Znajomy, znajomy znajomego oraz kumpel znajomego twojego znajomego, którzy w samych "superlatywach" opisywali Alfy na pewno nimi osobiście nie jeździli...Dobrze zatem, że ich nie posłuchałeś i cieszysz się tym, co im nie będzie dane Powodzenia i witaj w klubie nałogowców

Mieszka w
    Sierpc/Gdańsk
    Auto

Domyślnie

Odpowiem od razu na wszystko co mi przychodzi teraz do głowy No co do oleju pilnuję, po każdej długiej i przed każdą sprawdzam. Zresztą jak wszystko, lubię wiedzieć co mam pod maską. Rozrząd "podobno" był robiony, jeszcze z 10tys, powinienem na nim zrobić ufając nalepkom. No wiadomo nie jest to nówka sztuka, swoje ryski, odbicia ma. Ale starałem się ją trochę doprowadzić do odpowiedniego dla mnie stanu. Co do felg, na pewno byłoby super, ale narazie wolę wydać na mechanikę ten fundusz Zainwestowałem narazie w nie-biedronkowe kołpaki. Dzięki wszystkim za pozytyw! Auto z duszą musi też być tak traktowane, a nie jako wóz do ziemniaków. Tak, już właśnie czuję ten "nałóg" Naprawdę Alfa uzależnia. Wcześniej miałem Audi, ale zupełnie inna sprawa. A co do zdjęć środka zrobię przy okazji, ale nie ma nic wystrzałowego. Trochę jedynie odświeżyłem, umyłem szyby, tapicerkę i poszyłem siedzenia, uzupełniłem jakieś plastiki.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar ŁukaszV6
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    147 1.6 t.s, 156 2.5 V6 Q2

Domyślnie

uważaj na rozrząd, ja tez żyłem w takiej świadomości, nawet jechałem przed terminem na wymianę,strzelił 500m przed warsztatem i z 600zł zrobiło się 1800zl

Użytkownik Romeo
    Auto
    AR159 Q-tronic

Domyślnie

Cytat Napisał firehawk2991 Zobacz post
    Odpowiem od razu na wszystko co mi przychodzi teraz do głowy No co do oleju pilnuję, po każdej długiej i przed każdą sprawdzam. Zresztą jak wszystko, lubię wiedzieć co mam pod maską. Rozrząd "podobno" był robiony, jeszcze z 10tys, powinienem na nim zrobić ufając nalepkom.
    Co do oleju to oprócz stanu dbaj o jego świeżość (zmiany max co 10-12 tys) i jakość, a nie będziesz narzekał na motor.
    Nalepkom nie wierz, a jeśli już to kiedy (data) i ile już minęło?

Mieszka w
    Sierpc/Gdańsk
    Auto

Domyślnie

No właśnie mimo, że "podobno" niedawno wymieniany olej, to mam zamiar zrobić płukankę i wymienić na coś lepszego, bo aktualnie jest Elf. Rozważam Valvoline MaxLife 10W40 SM/SN. No i z rozrządem też będę się powoli zbierał w takim razie. Szczególnie, że jest wariator.