Strona 241 z 243 PierwszyPierwszy ... 141191231232233234235236237238239240241242243 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,410 z 2423
    Użytkownik Romeo Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Szczerze i bez ukrytych złośliwości, to powiem, że te diesle dziwnie jadą. Przemknąłem sobie na zlocie takim 200KM i jakież było moje zdziwienie, że to auto słabo jedzie na 1 i 2, a na trójce zapie...a aż miło, czyli tak jak powinno przy tych 200KM i iluś tam w kosmos niutonach. Pewnie to te limitery, o których piszecie. Tak czy siak dziwnie się tym porusza, bo niby masz moc, ale nie zawsze i nie wszędzie. Może jestem za bardzo przyzwyczajony do beny, ale jak wciskam gaz to zawsze wiem czego się spodziewać - prosta zależność mocy od obrotów i tyle. A tu zależnie od biegu i tego jak się turbo wcześniej rozpędziło albo leeeeeecisz albo jest wahanie, zamuł i za-bie-ra-my się do ro-boty...

Wracając do wątku - trudno wykorzystać większą moc przy starych skrzyniach. Taka prawda. Jak myślicie, skąd takie niesamowite osiągi do 100km/h w 200-konnej Giulii?
    Skrzynia. Tylko i wyłącznie skrzynia.
    Domyślam się o kogo chodzi - to przejedz się moim i na miejscu pokaże Ci w ECU na czym to polega.

Jak dowalisz w UJ momentu na 1 i 2 biegu to sprzęgło nie ogarnie 2 biegu, większość po prostu tak ma zrobione tylko nie są tego świadomi, ja wiem coś na ten temat, potrafię to zrobić i ustawić tak, by było to zależne ode mnie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

"
    Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać. Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury."

- Carlos Ruiz Zafón

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Użytkownik Romeo Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Domyślam się o kogo chodzi - to przejedz się moim i na miejscu pokaże Ci w ECU na czym to polega.

Jak dowalisz w UJ momentu na 1 i 2 biegu to sprzęgło nie ogarnie 2 biegu, większość po prostu tak ma zrobione tylko nie są tego świadomi, ja wiem coś na ten temat, potrafię to zrobić i ustawić tak, by było to zależne ode mnie

Chętnie się twoim przejade i zobaczę jak lata
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew

Sprzedam reduktor LPG Prins (255kW) pod V6: https://www.olx.pl/oferta/reduktor-p...5-IDlTv9i.html

ViP Romeo Avatar dareme89
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V

Domyślnie

No dobra tylko ja nie rozumiem co to za różnica dla sprzęgła jaki jest bieg. Przecież przełożenie jest później na skrzynki a a sprzęgło przekłada na wałek zawsze to samo wiec co to za różnica który bieg jest zapięty, prędzej jestem w stanie zrozumieć ze w dupę dostają zębatki w skrzyni czy dyfer ale sprzęgło?

Co do diesli to jedyny problem to jest krótka jedynka, co do dwójki to się nie zgodzę idzie na niej już dobrze się odepchnąć. Co do Twoich wrażeń Tomaz to jest to charakterystyka po prostu turbo, w benzynie bedziesz miał to samo nie wiadomo czy akurat walnie w plecy czy nie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Romeo Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    No dobra tylko ja nie rozumiem co to za różnica dla sprzęgła jaki jest bieg. Przecież przełożenie jest później na skrzynki a a sprzęgło przekłada na wałek zawsze to samo wiec co to za różnica który bieg jest zapięty, prędzej jestem w stanie zrozumieć ze w dupę dostają zębatki w skrzyni czy dyfer ale sprzęgło?
    No dokładnie, przecież sprzęgło jest przed skrzynią i nie ma dla niego różnicy jakie jest przełożenie. Jak już coś ma to chronić, to półosie i właśnie ewentualnie dyfer już prędzej przy wyższych prędkościach sprzęgło jest bardziej obciążone, bo auto musi pokonywać dużo większy opór powietrza.

No ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz, miejskie legendy zawsze były i będą powtarzane

- - - Updated - - -

Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Szczerze i bez ukrytych złośliwości, to powiem, że te diesle dziwnie jadą. Przemknąłem sobie na zlocie takim 200KM i jakież było moje zdziwienie, że to auto słabo jedzie na 1 i 2, a na trójce zapie...a aż miło, czyli tak jak powinno przy tych 200KM i iluś tam w kosmos niutonach. Pewnie to te limitery, o których piszecie. Tak czy siak dziwnie się tym porusza, bo niby masz moc, ale nie zawsze i nie wszędzie. Może jestem za bardzo przyzwyczajony do beny, ale jak wciskam gaz to zawsze wiem czego się spodziewać - prosta zależność mocy od obrotów i tyle. A tu zależnie od biegu i tego jak się turbo wcześniej rozpędziło albo leeeeeecisz albo jest wahanie, zamuł i za-bie-ra-my się do ro-boty...

Wracając do wątku - trudno wykorzystać większą moc przy starych skrzyniach. Taka prawda. Jak myślicie, skąd takie niesamowite osiągi do 100km/h w 200-konnej Giulii?
    Skrzynia. Tylko i wyłącznie skrzynia.
    1 i 2 są koszmarnie krótkie + mały zakres obrotów diesla i tracisz bardzo dużo czasu na zmiany biegów. W automacie ciągnie jak czołg starymi turbo, tak benzynami i dieslami było cieżko jeździć, bo najpierw potężna turbodziura, peak, i zaraz leci w dół. W autach z obecnej epoki jak turbo wstaje przy 1800-2000, a te nowe to już nawet i od 1400, tak juz idzie do końca,nie trzeba się za bardzo zastanawiać, byle tylko trzymać cały czas górny zakres obrotów.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Mieszka w
    Poznań
    Auto

Domyślnie

Co do diesli to jedyny problem to jest krótka jedynka, co do dwójki to się nie zgodzę idzie na niej już dobrze się odepchnąć. Co do Twoich wrażeń Tomaz to jest to charakterystyka po prostu turbo, w benzynie bedziesz miał to samo nie wiadomo czy akurat walnie w plecy czy nie

No fakt, to nie diesel lecz turbo, racja.

Sprzedam reduktor LPG Prins (255kW) pod V6: https://www.olx.pl/oferta/reduktor-p...5-IDlTv9i.html

Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto

Domyślnie

Wiesz DOKŁADNIE Ci tego rozrysowac swoimi słowami nie mogę, generalnie całkiem serio jak dowalisz momentu na 1 i 2 biegu, a raczej go nie ograniczysz to mi no nowe sprzęgło potrafiło się slizgnąć i to na 2 biegu po tym jak sobie sam ten moment podniosłem na własną odpowiedzialność.
    Myślicie, że czemu ludzie kevlary zakładają? Żeby przenieść więcej momentu.
    Za szybko się wszystko rozkręca na tych biegach i efektem jest uslizg sprzęgła.

"
    Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać. Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury."

- Carlos Ruiz Zafón

Użytkownik Romeo Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

Jeździłem kilkoma autami z padajacymi sprzegłami i zawsze najpierw uślizgiwały na wyższych biegach. Uślizgiwanie na 2 biegu to już była agonia. Dzisiaj może sprawdzę, przy ilu odcina na 2 i 3 biegu ale nie są aż tak krotkie jak piszecie. Fakt to nie to co w moim mitsubishi gdzie miałem 120km/h na 2 biegu ale napewno nie jest to 50 czy 70.

Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał viader Zobacz post
    Jeździłem kilkoma autami z padajacymi sprzegłami i zawsze najpierw uślizgiwały na wyższych biegach. Uślizgiwanie na 2 biegu to już była agonia. Dzisiaj może sprawdzę, przy ilu odcina na 2 i 3 biegu ale nie są aż tak krotkie jak piszecie. Fakt to nie to co w moim mitsubishi gdzie miałem 120km/h na 2 biegu ale napewno nie jest to 50 czy 70.

Nie zrozumiałeś. I na pewno nie zrozumiesz z tym uslizgiem sprzęgła.

Jak NIE OGRANICZYSZ momentu na 1 i 2 biegu to będzie się tak działo z racji tego, że przełożenia są krótkie, działają na nie duże siły/obciążenia i w efekcie tego NAGLE zrywa się przyczepność sprzęgła. Rozumiesz ?
    I jeżeli mapę robił Ci Patryk to powinien Ci to podobnie wytłumaczyć i na pewno ograniczył Ci moment na tych dwóch biegach.

Dlatego zakłada się KEVLAR, który przeniesie 30% więcej momentu bez uślizgu sprzęgła. Kapisz ?

Ostatnio edytowane przez KaaC ; 07-12-2017 o 17:18

"

- Carlos Ruiz Zafón

Użytkownik Romeo Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

To jesteś chyba jedyny na świecie, któremu sprzęgło slizga na 2 biegu a na wyzszych nie. Wbrew temu co twierdzisz to na wyzszych biegach jest ono bardziej obciążone, tym bardziej jak twierdzisz przy ograniczonym momencie. Momentu nie ogranicza się dla ochrony sprzęgła a skrzyni, czy przegubów. Na 2 biegu prędzej uslizgną się opony niż sprzęgło, zakładając, że na 3 i 4 biegu sprzęgło rzekomo nie ślizga. Ja już kończę dywagacje z Tobą na ten temat, podstawowe zasady fizyki nie ulegną zmianie.

Jadąc z pracy sprawdziłem, na 3 biegu osiąga 130km/h przy 5k rpm. 2 bieg udało mi się wkręcić tylko do 4,5k rpm i było wtedy 80km/h. Mam większe koła od seryjnych, więc na serii wskazania predkosciomierza byłyby wyższe.

Mieszka w
    Poznań
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał viader Zobacz post
    Mam większe koła od seryjnych, więc na serii wskazania predkosciomierza byłyby wyższe.
    Wskazania byłyby identyczne, natomiast obecnie masz prędkość rzeczywistą wyższą niż to, co wskazuje licznik.
    Na seryjnych kołach miałbyś taką jak na liczniku. Oczywiście pomijam założone przez producenta zawyżanie prędkości na liczniku ze względów bezpieczeństwa.