Strona 59 z 59 PierwszyPierwszy ... 94950515253545556575859
Pokaż wyniki od 581 do 588 z 588
    Użytkownik Romeo Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    W sumie to ta opcja zawsze mi się przewija w kalkulatorach, czy to jako wybór zastosowania pojazdu, czy deklaracji że nie będzie brało udziału w rajdach, wyścigach, itp. Fakt, że nigdy z niej nie korzystałem, ale też nigdy nie było takiej potrzeby. W tym przypadku to myślę, że chodzi tylko o zebranie tych złotówek, które leżą "na ulicy" i wystarczy się po nie schylić, bez zastanawiania się co mamy dać w zamian. Tak naprawdę to wszystko zależy od konkretnych definicji, trzeba by było doczytać, bo wprawdzie warunki płatności ustala głównie ubezpieczyciel, ale "regulamin świadczenia usług" jest ustalony odgórnie dla wszystkich TU.

Co do Nurburgringu(a dokładnie Nordschleife) to zależy jaką imprezę masz na myśli. Jeśli TF to ubezpieczyciel nie ma się za bardzo do czego doczepić - jeździsz po drodze publicznej jak każdej innej, obowiązują przepisy ruchu drogowego, nie ma ścigania się o miejsca(brak wyników), nie ma pomiarów czasu, itp. Co innego pewnie oficjalny trening, czyli jakiś tam trackday, czy zawody sportowe. O Angolach słyszałem, ale idzie o to, że tam podobno jest zastrzeżenie, że nie obowiązuje na tej konkretnej drodze(swoją drogą ciekawe, że tak sobie mogą wyłączać odpowiedzialność wedle własnego widzimisię, ale to może to dopiero od brexitu działa?).
    Chodziło to TF właśnie i właśnie z tym konkretnym wyłączeniem :
    http://nurburgring.org.uk/insurance.php

Co do naszych OC - też się chyba spotkałem kiedyś, ale były to raczej konkretne sformułowania : rajd i wyścig. Nie pamiętam, ale pamiętam swój wniosek "mnie nie dotyczy" i zapomniałem o sprawie. Żadne z nich przy timeattackach, a już treningach tym bardziej nie ma zastosowania.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    ES / ETM
    Auto
    2x 33

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chodziło to TF właśnie i właśnie z tym konkretnym wyłączeniem :
    http://nurburgring.org.uk/insurance.php
    Tak, ale my nie mamy takich wyłączeń, zdaje się.

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Tak, ale my nie mamy takich wyłączeń, zdaje się.

Być może. Ale skoro pojawiają się rozgraniczenia na sportowy użytek i nie , to diabli wiedzą.

Generalnie przed zainteresowaniem się tematem amatorskich zabaw torowych, sądziłem że to wszystko (rejestracja, przeglądy, ubezpieczenia itd.) jest jakoś u nas w kraju poregulowane jak należy, jednoznacznie, od A do Z, w końcu są tak potężne historycznie i kadrowo organizacje jak PZMot (mający w statucie "rozwój sportów motorowych" , a jakże) . Że może mają wydane przez siebie poradniki - jak rejestrować, ubezpieczać, co do przeglądów muszą spełniać itd. auta, jakie elemetny bezpieczeństwa, co pokazać diagnoście gdy kręci nosem że jest jedno miejsce a w DR jest 5 itd,
    Okazuje się , że byłem w bardzo mylnym i naiwnym błędzie Widzę coraz bardziej, że jest wszystko na łapu capu, przez palce, a nuż się uda, zwapanie na innych (słowa sędziego rajdu : te wydechy to nie za głośne ? " auto ma przegląd, ja diagnosty urządzeń nie będę podważał" . Czyli jakoś to będzie, każdy sobie rzepkę skrobie itd. Tak bardzo po włosku w zasadzie
    Taki przykład - kilka osób pisało do PZMotu który organizuje rajdy (te poważne) gdzie wymagane jest badanie techniczne no i OC, bo przecież odcinki dojazdowe itd. - jak mają uzasadniać diagnoście że klatka bezpieczeństwa nie stanowi podstawy niepodbicia przeglądu. Odpowiedź brzmiała : klatka nie jest wymagana w regulaminie . Czytaj - jak sobie załatwisz to masz większe szanse przeżyć

Jest coś takiego jak książka samochodu sportowego, muszę się z tym kiedyś zapoznać dokładniej. Czy to coś daje w ogóle w sensie uproszczenia syt prawno-ubezpieczeniowej wozu. Ale co z autami cywilnymi ot , czasem na tor zabranymi bo tam można w odróżnieniu od ulicy , cokolwiek o aucie powiedzieć ? każdy uczestnik TD ma się już obawiać 3x stawki OC ? zdjęć mnóstwo wszędzie, listy startowe itd. Ja osobiście już za stary na ukrywanie się, zdejmowanie tablic itp. dziecinady jestem , ale co - tylko to pozostanie żeby z kilku tys przy nowszym wozie, nie zrobiło się kilkanaście ? Łudzę się, ze to pomysł tylko Link4. I to pomysł na zasadzie - napiszemy/zadzwonimy, a nuż się klient przestraszy i 1 na 10ciu zapłaci.
    Tak jak z tymi "windykacjami" , gdy rzekomo nie otrzymali wypowiedzenia. Co któryś machnie ręką i dla spokoju te kilka stówek zapłaci.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    ES / ETM
    Auto
    2x 33

Domyślnie

Akurat z tymi windykacjami to myślę, że może być po prostu wina bajzlu w jakiejś firmie, bo to byłaby raczej zbyt naiwna metoda - branie kasy, która się nie należy zgodnie z przepisami i narażanie na zwroty należności, bo chyba nie wierzyli w to, że wysłanie skana nie pozostaje bez śladów. Z tym Linkiem to chciałbym wierzyć w to, że to jednostkowy przypadek, ale nie sądzę - tutaj ewidentnie kierowca nie wywiązuje się z deklaracji, będącej podstawą wyliczenia składki - nie do zakwestionowania. Pytanie jedynie brzmi, czy inne firmy odważą się powtórzyć ten manewr, bo w sumie z jakiegoś powodu nikt tego do tej pory nie robił(etap pozyskiwania klienta do LINK4 minął?), a chyba nie pracują tam aż tak głupi ludzie, by nie zorientować się, jakie są praktyki w kraju. A czy jest to po włosku to nie wiem, bo nie wiem jak to u nich wygląda, ale powiedziałbym, że raczej bardzo po polsku, czyli zrobić bajzel, którego ciężko przeciętnemu człowiekowi ogarnąć, a potem za nieprzestrzeganie bezwzględnie egzekwować, karać, itd. Niestety u nas uczciwość, czy chęć robienia wszystkiego "po Bożemu" nigdy chyba nie będzie się opłacać, bo takiego kogoś zawsze najprościej namierzyć i uwalić.

Btw. Właśnie przechodzę do Generali, co też jest chore, by ciągle zmieniać ubezpieczycieli. No ale dotychczasowy standardowo leci w kulki i stałym klientom podwyższa stawkę, ale w Generali np. kalkulator nie podaje pozycji "samochód nie będzie jeździł w rajdach/wyścigach", mogę tylko wybrać użytkowanie zwykłe, taxi, nauka jazdy, przewóz towarów. To chyba daje nadzieję, że nie mają podstawy by się czepiać.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 12-01-2018 o 23:42

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto

Domyślnie

No, dopóki nie będziesz "Towarów" ;-) prze-woził , to nie

Z bajzlem zgoda (choć tu obu nacjom myślę blisko) , pewnie tu i ówdzie to jest na rękę, że wydaje się nie do ogarnięcia, wtedy potrzebna jest rzesza kontrolujących i interpretujących przepis. Zresztą nie tylko motoryzacji to dotyczy. Ale róbmy swoje i zmieniajmy to od podstaw. Najwyżej się nie uda

Moderator Romeo Avatar Teddy84
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo

Domyślnie

Jakby ktoś chciał iśc w ślady Andrzeja https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDrqvwJ.html

Użytkownik Romeo Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Trochę przegapiłem. Polskie ubezpieczenie jeszcze parę lat temu obowiązywało na Nurburgringu (z Axy w każdym razie), bo zahaczyłem o tamte okolice i zrobiłem parę kółek jadąc na wakacje (nie Alfą, 156 i 166 to bym się bał że coś odpadnie). Po powrocie z ciekawości zapytałem ubezpieczyciela. Wiem, mam refleks

Ale i tak wg mnie warto wykupić od nich OC, choćby po to żeby nie mieć problemów w razie rozdupcenia infrastruktury - barierek etc. bo za to też się płaci. Poza tym jeżeli ktoś chce bezpiecznie (w sensie prawnym) zaszaleć to warto wysupłać te 200 z kawałkiem ojro i wypożyczyć wóz na miejscu - ma się sportowe autko i ileś tam okrążeń w cenie.

Inna sprawa, że miejsce mocno przereklamowane, ot kręta droga na której można pocisnąć. Chyba na serio nie czuję klimatów rajdowych, bo nigdy później nie odwiedziłem toru mimo, że latem czasami mam okazję jadąc z/do CH.

NIEAKTUALIZOWANE
    - niedługo "Płyny eksploatacyjne" tylko dla Alfa Romeo
    Link: Oleje silnikowe dla Alfa Romeo
    Link: Dane techniczne olejów silnikowych

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto

Domyślnie

Niemcy mają to w każdym razie uregulowane najwyraźniej. Ale też tam się nie wybieram (jeszcze jest co robić na pobliskich "torowiskach" i będzie długo, więc nie bardzo mam po co i czym, choćteż bym najpewniej wypożyczał, szkoda wozu).

Teddy - znów coś wypatrzyłeś ta z kolei niegłupia się wydaje , jeśli faktycznie w suchym stała, a i jak tak mało przejechała to szansa że silnik się nada jeszcze nas jakiś czas.
    Kilka rzeczy wymienić i jak znalazł na najbliższy sezon do przygotowania z palcem w nosie można zdążyć. A później albo się radować jazdą, albo i kombinować z odelżaniem lub nie, bo przecież i bez tego zabawa jest .

Ciekawe czy i ile/jakich kól z oponami w kpl czy innych gadżetów .

O widzę , ze sprytny patent ma na pedał hamulca naklejony - jakiś papier ścierny czy gumę ? faktycznie te metalowe pedały jak mokro jest nie są najlepsze.
    No i chyba niezarejestrowana, ale to może i lepiej - ubezpieczenia nie trzeba płacić , tylko lawety wymaga. Ale to Alfa... i tak wymaga

pucharowa alfa 156

popucharowa alfa 156

bilstein b 14 alfa pucharowa

pucharowa 156

skrzynka akumulator racingforum andrzejsr

po-pucharowa 156 lesio146

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia