Strona 62 z 62 PierwszyPierwszy ... 125253545556575859606162
Pokaż wyniki od 611 do 614 z 614
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    To gdzie ta moc uciekła z TSa ? bo Primera ma 113KM (to 1,8 l i to z nalotem >300tys km) plus balast LPG, Mini miało też jakoś podobnie, ale lżejsze i fabrycznie bardziej do szybkiej jazdy zaprojektowane. Xara jest zagadką - coś często się psuje, jakby wyżyłowana była i nie wytrzymuje Innych nie wiem. Trochę Twoja 155ka się buja, może coś w zawieszeniu można podziałać w ramach regulaminu ? mniejszy lżejszy aku dać na czas jazdy ? - z 10 kilo mniej z przodu zawsze coś.

A co do awarii - Primera dojechała do domu, postała i przy pierwszym ruchu strzeliły jej przewody hamulcowe i to o ile wiem oba
    Ale Twoja Alfa znacznie więcej jeździ torowo więc i obrywa, to nie ma dwóch zdań że taki przebieg liczy się wielokrotnie.
    Moc nie uciekła. To raczej opony nie potrafiły wytrzymać prędkości w zakręcie. Zakupiłem komplecik federali żeby odzyskać kontrolę nad uślizgami. Poza tym masakryczny błąd w ostatnim przejeździe...
    Ala kładzie się mocno. Zamówiłem już poliuretanowe odboje amortyzatorów. Jak zmieniałem koła w sobotę przed miedzianką to okazało się że po roku takie sklepowe zamieniły się w pył. To powinno trochę ograniczyć pracę zawieszenia. Poza tym to już chyba niewiele mogę przy nim zrobić.
    Zakładam górną rozpórkę kielichów, Stabilizatory wymienione na czerwone eibachy. Artas zadbał żebym miał czym hamować...
    A co do przewodów... Mi strzelił paliwowy. Zużycie na dystansie Siedlce-Warszawa wyszło około 19l/100km. Większość wylewała się na asfalt
    Mariusza Primera ma 113KM, mój TS to faktycznie 1,7 czyli też niewiele więcej. Ktoś w papierach dawno temu zapisał że to 1,8. A ja nie chcę tego odkręcać. Faktycznie w katalogach fiata według VIN jest to 1,7.
    Xara ma od ubiegłego roku pecha do awarii. To raczej nie żyłowanie a niezbyt częste używanie auta. Silnik miała wymieniony po urwaniu zaworu i jakoś Marek nie może dojść z nią do ładu.

Użytkownik Romeo Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Paliwowy !?!? ale w którym miejscu ? no toś szczęściarz że się nie spaliłeś !!!

Ja jakoś mam fobie pożaru, w życiu przed jazdami torowymi jeden tylko widziałem (samochodu) , a od tych kilku lat co bywam na torze już z 5 chyba, w tym jeden doszczętny - wciąż jest ślad na asfalcie ma zakręcie centralnie przed tarasem. A raz widziałem jak zadziałał system gaśniczy. W skrócie - po prostu zadziałał. Choć to ma zadanie ponoć głównie zwiększyć ilość czasu na ucieczkę. Dlatego jakiś prosty ale montuję właśnie.

A federale - nie jeździłem ale są niegłupie o ile wiem, dość uniwersalne, Mariusz właśnie miał świeże pierwszy raz i zachwycony. Daj jak możesz niższy profil - zawsze ciut lżejsze koło i więcej momentu na kole.
    Tylko że trochę ich na Ułęzy zejdzie... nie lubię tego "toru". Bednary tez dość "rajdowo" wyglądają z tego co przejazdy jakieś oglądałem.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Paliwowy !?!? ale w którym miejscu ? no toś szczęściarz że się nie spaliłeś !!!

Ja jakoś mam fobie pożaru, w życiu przed jazdami torowymi jeden tylko widziałem (samochodu) , a od tych kilku lat co bywam na torze już z 5 chyba, w tym jeden doszczętny - wciąż jest ślad na asfalcie ma zakręcie centralnie przed tarasem. A raz widziałem jak zadziałał system gaśniczy. W skrócie - po prostu zadziałał. Choć to ma zadanie ponoć głównie zwiększyć ilość czasu na ucieczkę. Dlatego jakiś prosty ale montuję właśnie.

A federale - nie jeździłem ale są niegłupie o ile wiem, dość uniwersalne, Mariusz właśnie miał świeże pierwszy raz i zachwycony. Daj jak możesz niższy profil - zawsze ciut lżejsze koło i więcej momentu na kole.
    Tylko że trochę ich na Ułęzy zejdzie... nie lubię tego "toru". Bednary tez dość "rajdowo" wyglądają z tego co przejazdy jakieś oglądałem.
    Profil trochę niższy kupiłem ale przeskakuję z felg 15' na 16'. Trochę twardo będzie na drodze ale na torze lepiej się niższa guma wżera w asfalt. Mam delikatny kłopot z doborem gumy. Tam już w nadkolu za dużo miejsca nie ma i mocno to mi ogranicza dobór gumy. Tym bardziej po zamontowaniu zestawu obniżającego.
    Z pożarem też się trochę obawiałem bo jeżdżę na 98-100 okt. A to bardzo lotne paliwo. Na szczęście zawsze za fotelem mam gaśnicę i w zapasie spray gaśniczy
    Powiem że te federale zrobiły Mariuszowi różnicę. W ubiegłym roku jak w Classicauto Cup w klasach "niemodyfikowanych" był zakaz stosowania semi i niektórych UHP to te auta jeździły jak wykastrowane. Opona to podstawa.

Użytkownik Romeo Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Ale w którym miejscu ten przewód pękł ?

Co do kół to czy nie będą cięższe te koła (opona + felga) 16 niż opona + felga 15 ?

pucharowa alfa 156

popucharowa alfa 156

bilstein b 14 alfa pucharowa

pucharowa 156

skrzynka akumulator racingforum andrzejsr

po-pucharowa 156 lesio146

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia