Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bLuBooO
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 16V T.S stylized Limited500

Cool bLuBooO - 145 - 1.6 TS - Stylized Limited 500

Witam wszystkich!

Moją przygodę zacząłem dokładnie 10 Listopada 2010 roku. Wszystko się zaczęło od oferty mojego kolegi, który wówczas posiadał Alfe 145 z pewnego źródła, włoski rodowód, nieskładana z 3 sztuk i do tego wszytko udokumentowane do przebiegu przeszło 90 tyś. Potrzebowałem wtedy jako młody kierowca sprawnego, w miarę żwawego samochodu którym będę mógł jeździć na co dzień i co ważne bezawaryjnego. Brzmi dość dziwnie jeśli mowa o Alfie i do tego w Twin Sparku . Człowiek młody głupi,wtedy mało się orientowałem na temat silników i ogólnie samochodów a w szczególności alf (wiadomo wszyscy wieśwageny i te sprawy). Wtedy byłem amatorem wiec nie miałem kompletnie żadnych uprzedzeń co do marek samochodów. Wszyscy w około tylko BMW, Subaru, Audi byli ukierunkowany w tylko jedną markę, natomiast ja jednak wiedziałem jedno, każda marka w danym przedziale ma zawsze konkurencyjny model. Tak jak w przypadku ekscytacji V-TEC Hondy, zmienne fazy rozrządu i itd... brzmi znajomo? . Kończąc wstęp od Listopada 2010 byłem posiadaczem wspaniałej alfy 145, która służy mi do dziś i jest bezawaryjna, nigdy mnie nie zawiodła, zawsze zapali, czy to -30 czy +40 (była jedna wpadka, ale obeszło się na naprawie za 100zł ).

Wiec zacznijmy:
    Prezentowany samochód to:
    Alfa Romeo 145 1999' 1.6 TwinSpark - 120 KM. Obecny przebieg to 150 000 km Oryginalny!

Wyposażenie:
    1x AirBag
    Elektryczne szyby x2

Po kupnie przez mojego kolegę wyglądała tak:
    trochę to wszystko jak na szczudłach, ale powolutku wszystko będzie szło w dobra stronę.

Potem nadeszło parę zmian związanych z wyglądem i lampami a'la GTA.

Kolejno zawitało zawieszenie Eibacha Pro Kit (-30mm) (tzn. same sprężyny) i do kompletu Felgi Zender LeMans 16' z oponką 215/40/R16 Continental SportContact. Obecnie są BF Goodrich g-Force profiller z listwa ochraniającą felge w takim samym rozmiarze
    Trochę wszystko siadło, zrobiło się twardo i sztywno, ale przecież o to chodziło. Mogę powiedzieć ze samochód na tych sprężynach i oponach prowadził się rewelacyjne. Wszyscy byli sceptycznie nastawieni do tego, ale gdy się ich przewiozło zmieniali zdanie

Jakby tego było mało pojawiła się także rozpórka SPARCO która już totalnie usztywniła całą bryłę. Miały także znaleźć się inne rozpórki, ale brakło czasu i funduszy.
    I oczywiście ręczne i długotrwałe czyszczenie silnika trochę czasu zeszło, ale efekt nieziemski, tylko trzeba mieć świadomość ze za rok będzie to samo

Skoro już jesteśmy przy czyszczeniu:
    Trzeba było sprawdzić podszybie, przeczyścić, przesmarować mechanizm wycieraczek:

Pojawiły się nowe rozwiązania oświetleniowe które do dziś są rozwijane, lecz w wolniejszym tempie. Cel to zamontowanie pełnego oświetlenia LED na żarówkach z diodami SMD.

Wnętrze zostało trochę udoskonalone czerwoną nicią. (sam się tym zająłem). Co prawda w wersji limited jest jeszcze kilka aluminiowych rzeczy, ale powiem szczerze ze dla mnie nie są one jakoś wybitnie ładne. Dlatego została seryjna deska oraz te elementy, jak gałka, plastik przy drążku biegów i stawki w boczkach. Do tego w planie jest

Samochód oczywiście regularnie pucowany, woskowany, chuchany Automatycznej myjni chyba nigdy nie widział (no ok, zdarzyło się parę razy...)

W międzyczasie wystąpiła mała niespodzianka, być może to jakaś rocznica, jak zwał tak zwał:

Oczywiście nie mogło mnie zabraknąć na TrackDay'u w Kielcach. Wielkie podziękowania dla Ligara za organizacje, wszystko perfekcyjnie. Szalało się po torze, i wróciło potem do domu. Samochód nie sprawiał problemów (trochę obawy było, bo to jednak nie 3 letni samochód, ale dobra eksploatacja i trzymanie się okresowych wymian płynów i robienie wszystko na czas dają efekty):
    W razie czegoś pomoc drogowa tuż za mną, hehhe Pozdrowienia dla pomocy drogowej

Samochód posiada LPG, ale wynagradzam mu to zalewaniem tylko Shell V-Power Racing 100 (Obecnie Shell V-Power Nitro+ 100).

Rok temu miałem bardzo niemiłą niespodziankę po zejściu do garażu.... : szyba została wymieniona w NordGlass, ale trochę było kłótni i koniec końców jest nieoryginalna, a resztę dokończyłem sam. Panowie w NordGlass wiedza lepiej jak się ściąga boczki drzwi (ściągałem je ze 3 razy), ogólnie szyba wężykowała, zwalali na krzywy profil szyby, cuda jaja na kiju. Okazało się ze wystarczył smar beztłuszczowy na prowadnice w drzwiach.

a na tym się nie skończyło, radio zostało skradzione (wartość rynkowa radia to może 100 zł) a roboty co nie miara. Tutaj podziękowania do Cuma_Borek za załatwienie dolnej części deski która bardzo ciężko zdobyć i do tego jeszcze w dobrym odcieniu. Parę ładnych godzin prac, i wszystko wróciło do normy.:

W miedzy czasie wskoczył nowy wydech. Seria + końcowy zmodyfikowany.

Oczywiście Alfa była na rekordzie Guinnessa, jednak mądry właściciel nie zrobił sobie zdjęcia swojemu samochodowi tylko oglądał inne...
    Ogólnie ciężko opisać wszystko na raz także, jeśli znajdę jakieś zdjęcia i coś mi wpadnie do głowy to na pewno o tym jeszcze napiszę
    W obecnej chwili alfa została podniesiona ze względu na zużycie się starych sprężyn, straciły swoje właściwości i po prostu były zbyt niskie co skutkowało ocieraniem o nadkole. Wleciały KYB seryjne. Samochód podniósł się o jakieś 20-25 mm. Ale ot też ze względu na fakt ze zacząłem nim jeździć więcej niż tylko rekreacyjne i do tego po Krakowie i Nowym Sączu także realia polskie spowodowały wrócenie do seryjnego zawieszenia. Oczywiście w samochodzie mnóstwo rzeczy zostało wymienionych, rozrządy, wariatory, całe zawieszenie, wydech i naprawy bieżące. Sprężyny mam schowane, są sprawne, ale wożenie kogokolwiek z tyłu to murowane obtarcia na każdej dziurze.
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez bLuBooO ; 17-11-2015 o 00:49

Użytkownik Romeo Avatar Artas 155
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT

Domyślnie

Samochodzik piękny czyściutki z zadbany.Ale prezentacja do sprzedaży...słaba zaczyna się w tym dziale taki bazar trochę robić

Mieszka w
    Kraków
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    Samochodzik piękny czyściutki z zadbany.Ale prezentacja do sprzedaży...słaba zaczyna się w tym dziale taki bazar trochę robić

dziękuje Staram się, ale czasami jest ciężko utrzymać czystość i idealny stan z racji ze samochód służy na co dzień, a nie tylko w weekend na przejażdżkę. To nie jest prezentacja do sprzedaży, tylko opis mojej historii z tym samochodem Długo się zastanawiałem czy pisać o fakcie, że będzie na sprzedaż, ale w opisie nadmieniłem ze oferta sprzedaży pojawi się osobno w bazarze w odpowiednim czasie Tutaj pełni funkcje tylko i wyłącznie informacyjna, ale owszem przyznaje, jest być może zbędna i nie powinno się pisać tutaj takich rzeczy

PS: Obiecuje ze się poprawie i prezentacja do sprzedaży będzie na piątkę z plusem

Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet

Domyślnie

Miałem 145. Troche za nią tęsknię. Na drogach juz ich praktycznie nie widać. Jej sylwetka nigdy mi się nie znudzi. Brakowało mi w niej tylko porządnego busso
    Szkoda, że dopiero teraz ja pokazałeś na forum i od razu do sprzedaży.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

Użytkownik Romeo Avatar Artas 155
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT

Domyślnie

Cytat Napisał bLuBooO Zobacz post
    Tutaj pełni funkcje tylko i wyłącznie informacyjna, ale owszem przyznaje, jest być może zbędna i nie powinno się pisać tutaj takich rzeczy

PS: Obiecuje ze się poprawie i prezentacja do sprzedaży będzie na piątkę z plusem
    Spokojnie,nie to żebym się czepiał Alfa naprawdę gicior,szkoda tylko że nie 2.0 16V

Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet

Domyślnie

Swapa zawsze można zrobić Najlepiej na 3.2v6 Nie ma się co rozdrabniać.
    No, ale ala idzie do żyda, więc zostanie tees.

Mieszka w
    Kraków
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Miałem 145. Troche za nią tęsknię. Na drogach juz ich praktycznie nie widać. Jej sylwetka nigdy mi się nie znudzi. Brakowało mi w niej tylko porządnego busso
    Szkoda, że dopiero teraz ja pokazałeś na forum i od razu do sprzedaży.
    Dla mnie też, linia i sylwetka jest obłędna. 147 już jest kompletnie inna i to już nie mój typ. Na razie jeszcze będzie trochę w moich rekach. Wszyscy się podniecili ta sprzedażą . Sprzedam, ale jeszcze nie teraz. napisałem to z myślą, że wcześniej czy później pojawi się na giełdzie i być może są jakieś osoby zainteresowane kupnem jako drugiego samochodu czy coś w tym stylu Nie napisałem tego jednoznacznie stąd te wszystkie smutki na temat sprzedaży tak wspaniałego samochodu. Sprzedać na pewno sprzedam i pewnie za niewielkie pieniądze w stosunku do stanu technicznego. Na razie jej nie sprzedaje, bo jest w ciągłym użytku Jeszcze się na pewno się zjawię na Alfa Romeo Amore 1 Maja 2016 Także, będzie mi się ciężko z nią rozstać i będę zwlekać do samego końca i chciałbym oddać ją w ręce które jej nie zajeżdża , bo na prawdę daje radę i nigdy mnie nie zawiodła i niech się schowają inne marki, jest niezawodna

Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    Spokojnie,nie to żebym się czepiał Alfa naprawdę gicior,szkoda tylko że nie 2.0 16V
    No szkoda, ale niestety jak ją kupowałem to nie ogarniałem wszystkich wersji silnikowych i powiem tak, brałem to co było Choć z drugiej strony, 2.0 16V ma trochę niebezpiecznych punktów w swojej konstrukcji które znając moje szczęście na pewno by mnie spotkały z dwojga złego, jak na moją teraźniejszą jazde 1.6 16V wystarcza

Swapa zawsze można zrobić Najlepiej na 3.2v6 Nie ma się co rozdrabniać.
    No, ale ala idzie do żyda, więc zostanie tees.
    Widziałem swapy 145'tki z 3.2 V6 i to jest kosmos. Nie ma tam miejsca nawet dla kuny które lubią gdzieś tam spacerować pod maską Marzył mi się jeszcze 1.7 boxer, ale to juz za późno, za stary samochód i ciężko znaleźć coś odpowiedniego. Z reszta to by się wiązało ze sprzedażą tej, w której mam gwarancje sprawności

Podsumowująć: NA RAZIE NIE IDZIE DO ŻADNEGO ŻYDA niepotrzebnie to pisałem, bo wszyscy się na tym tylko skupili i się zrobił tu bazar tak jak zostało powiedziane w 1 komentarzu Mam nadzieje ze jak już będę sprzedawać ( A NA RAZIE NIE SPRZEDAJE ) to kupi ktoś z forum i się nią dalej zaopiekuje

Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet

Domyślnie

Wiesz pojawiaja sie tutaj goście którzy po pięciu latach posiadania samochodu rejestrują sie na forum. Zachwalają auto. Oh! Ah! Ile to oni kasy, czasu i miłości wsadzili i że szkoda i plączą. A tak na prawdę liczą na naiwność forumowiczów. Chca tylko pchnąć auto.

Dlatego jestesmy tu wyczuleni na takich cwaniaków. No ale zakładam, że Ty do takich nie należysz

Mieszka w
    Kraków
    Auto

Domyślnie

Wiesz pojawiaja sie tutaj goście którzy po pięciu latach posiadania samochodu rejestrują sie na forum. Zachwalają auto. Oh! Ah! Ile to oni kasy, czasu i miłości wsadzili i że szkoda i plączą. A tak na prawdę liczą na naiwność forumowiczów. Chca tylko pchnąć auto.

Dlatego jestesmy tu wyczuleni na takich cwaniaków. No ale zakładam, że Ty do takich nie należysz
    A to o to chodzi Nie jestem takim, na forum jestem od 2010 wiec chyba nie założyłem konta tydzień temu. Co prawda mało się udzielałem, no ale nie tylko forum się żyje Z resztą bywało się na rożnych spotach w Krakowie, i tych większych imprezach jak pisałem Track Day i Rekord Guinessa Jest wiele niedoskonałości w mojej 145'tce, ale nie będę tego opisywać ciężko utrzymać samochód w idealnej kondycji skoro jeździ się nim na co dzień bo naszych drogach. Z resztą chyba każdy tak ma ze zawsze coś kurde, stuknie puknie, nie jest idealnie coś zawsze się dzieje. Dobrze to jest przez pół roku, a potem zawsze coś wyjdzie. Ale wiadomo, nowy samochód to to nie jest Przy ewentualnej sprzedaży nic nie zamierzam ukrywać, szczególnie sprzedając na forum.