Strona 199 z 252 PierwszyPierwszy ... 99149189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,981 do 1,990 z 2517
    Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

foty foty foty. Na foto widac ze sie swieci... Ja yebie,.. Juz widze jak ceblulaki i cebulary z nienawiscia bedą patrzec...Kiedyś czytałem jak to pewien jegomośc spełnił swoje marzenie i wyporzyczył ferrari jakies na weekend. To było cabrio. Lansował sie gdzies n amiescie i oczywiscie musiał wejść do knajpki parkujac to auto przed lokalem. Jak wyszedł to w srodku znalazł jakieś papierki i kiepy po papierosach i ktoś opluł mu ten samochód brutalnie.... To jest Polska . Kumpel kupił w salonei hujndaja i30 czy jakos tak i juz mu drzwiami pod robota poobijali wieśniaki...Montuj kamere lepiej. Moja 166 ( mimo , że to juz babcia a lakeir nie jest świeży) tez pare razy drzwiami dostała bo zawsze czysta jest i w miare dbana, woskowana itp...
    166 JTD

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Różnica jest w komforcie dbania o wóz. Z powłoką jeździsz regularnie na bezdotyk, spłukujesz demineralizowaną za 2 ziko i wóz się świeci jak świeżo woskowany
    Właśnie to mnie zastanawia. Rzekomo też tak miało być po dobrym wosku..... narobiłem się cały weekend przy aucie (bo jeszcze polerka była robiona) a po pierwszym deszczy pojechałem na bezdotyk. Po pierwsze nie 2zł tylko kosztowało mnie to prawie 10 a auto i tak wcale nie było czyste..... to po uj to robiłem?

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Też jestem ciekaw. Nigdy na żadnym wozie takiej powłoki nie miałem, zawsze woskowałem. Pożyjemy, zobaczymy.
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Akurat Soft nie ma powłok w swojej ofercie, także po prostu zabezpieczają ich produktami przy szybszych robotach ja to bym chyba nie mógł sobie nałożyć powłoki, bo nie miałbym co robić a jeśli nie chcesz, mimo wszystko, uszkadzać sobie powłoki proszkami, to polecam ręczną pianownicę wziąć ze sobą na bezdotyk z neutralną pianą w środku w mocniejszym stężeniu żeby ładnie zmiękczyła brud i wystarczy sama woda demineralizowana.
    Kupiłem strasznie najarany na tą pianownicę i... stoi. Po pierwsze żeby oblecieć całe auto to trzeba się nieźle namachać. Po drugie - strasznie szybko schodzi ten środek do piany, a tani nie jest. Taniej i szybciej wychodzi umyć tym, co na myjni mają. Więc używam od święta jak mnie weźmie na lepsze mycie i tyle... szkoda kasy IMO :-/
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz/Wrocław
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kupiłem strasznie najarany na tą pianownicę i... stoi. Po pierwsze żeby oblecieć całe auto to trzeba się nieźle namachać. Po drugie - strasznie szybko schodzi ten środek do piany, a tani nie jest. Taniej i szybciej wychodzi umyć tym, co na myjni mają. Więc używam od święta jak mnie weźmie na lepsze mycie i tyle... szkoda kasy IMO :-/
    Jeżeli przez środek do piany masz na myśli samą pianę aktywną, to akurat w ręcznej pianownicy litrową butelkę za 30zł będziesz zużywał wieki, bo tam proporcje zalecane są z reguły komiczne, np 1:400. Ja w 3L marolexie rozrabiam 1:50, czyli wlewam 60ml piany i spokojnie tym 2 razy auto oblecę (w sensie 2 mycia, bo zawsze 2-3 warstwy jadę na bezdotyku żeby długo siedziała na lakierze). A stosuję ją tylko zimą gdy nie mogę umyć auta myjką ze względu na temperatury i skorzystać z profesjonalnej pianownicy, także nawet jak raz na tydzień-dwa się namacham, to nic mi nie będzie Poza tym nie stosuję agresywnej chemii w postaci proszku, który bardzo mocno narusza wosk i dzięki temu trzyma się ile powinien.

@marek230482 Niestety w umycie auta wodą nie ma co wierzyć, tak to sobie można pyłek spłukać i nic poza tym. A powłoka/wosk zapewnią szybsze osuszenie w trakcie jazdy dzięki hydrofobizacji i po prostu aż tak dużo mokrego syfu nie łapie się lakieru. Ale jak już zaschnie to bezdotykowo tego nie ruszysz.

A tak w ogóle to tym co piszę się nie sugerujcie, bo ja się tym pasjonuję i nie ma to nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem...ale jak to mówi mój najlepszy kumpel: grunt, to zdawać sobie sprawę z własnych ułomności
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 17-11-2017 o 13:06

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Niestety w umycie auta wodą nie ma co wierzyć, tak to sobie można pyłek spłukać i nic poza tym. A powłoka/wosk zapewnią szybsze osuszenie w trakcie jazdy dzięki hydrofobizacji i po prostu aż tak dużo mokrego syfu nie łapie się lakieru. Ale jak już zaschnie to bezdotykowo tego nie ruszysz.
    No właśnie..... czyli tak na prawdę cały ten detaling to bardziej dla własnego lepszego samopoczucia bo ułatwień to ja wcale nie widzę w tym że pół dnia spędzę na pucowaniu. A i tak opłukanie mi nic nie da bo ja chcę mieć czyste auto a nie "mniej brudne"
    Dlatego w 95% mycie wzbogacam woskiem na mokro i wycieraniem do sucha. A cała reszta arsenału to jest jak się nudzę i dla lepszego samopoczucia.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz/Wrocław
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Też jestem ciekaw. Nigdy na żadnym wozie takiej powłoki nie miałem, zawsze woskowałem. Pożyjemy, zobaczymy.
    Warto na pewno po tych kilku miesiącach odświeżyć powłokę dedykowanym środkiem. Nie wiem akurat co 4-nano przewiduje, ja znam Geyona i produkt Cure, który jest mega. Ale Geyon nie obiecuje 5-lat, bo to zwyczajnie nierealne. Teoretycznie i 20 lat takie powłoki wytrzymają, tylko musiałbyś auto wstawić do sterylnego garażu

Sam ogarniasz podstawy, czyli pre-wash, prawidłowe metody mycia (dwa wiadra z grit-guardami, wzdłużne ruchy i mały nacisk, doły auta na sam koniec), prawidłowe suszenie, to nie musisz lecieć do detailera na wiosnę tylko samemu lajtowo dasz radę

- - - Updated - - -

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    No właśnie..... czyli tak na prawdę cały ten detaling to bardziej dla własnego lepszego samopoczucia bo ułatwień to ja wcale nie widzę w tym że pół dnia spędzę na pucowaniu. A i tak opłukanie mi nic nie da bo ja chcę mieć czyste auto a nie "mniej brudne"
    Dlatego w 95% mycie wzbogacam woskiem na mokro i wycieraniem do sucha. A cała reszta arsenału to jest jak się nudzę i dla lepszego samopoczucia.
    No i prawidłowo, lepsze jest wrogiem dobrego. Jak satysfakcjonuje Cię co osiągasz swoimi sprawdzonymi metodami, to nie ma co się napinać aczkolwiek jest kilka tricków w "tym całym detailingu", które jednak pozwalają jak najdłużej cieszyć się fajnym wyglądem auta. Bo niestety i samochód z taką super powłoką jak ma Jersey jest banalnie łatwo spartolić gdy się nie uważa.

Zresztą są produkty, z których sam korzystam "na szybko" i mega się sprawdzają przy akcjach na 3-4 godzinki żeby odświeżyć wygląd.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 17-11-2017 o 13:20

ViP Fachowiec Avatar dareme89
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V

Domyślnie

Powłoki 4nano są strasznie słabe, wiem bo sam kiedyś zostałem wybrany do testów i powłoki na forum detailingowym słabo wypadły. Co do tej gwarancji to jest to śmiech na sali. Ta powłoka wytrzyma rok, Max 1,5 jak auto będzie garażowane itp. W każdej takiej super gwarancji jest zapis ze gwarancja na 5 lat pod warunkiem ze co roku auto będzie na kontroli i powłoka będzie "uzupełniana". Ciekawe jest to ze nie ma czegoś takiego jak uzupełnianie powłoki tylko o ni po prostu kładą od nowa powłokę, jedyne czego nie musza robić to korekty. No ale oczywiście za "uzupełnianie" się płaci

Co do porównania Marka do wosku i powłoki to dwie różne rzeczy. Większość wosków nie daje takiej wydrofobowosci i zostają kropelki, mając ciemny lakier będziesz mial waterspoty itp. Natomiast powłoka ma za zadanie zrzucić cała wodę z auta. I to się sprawdza. Poza tym zmniejsza rysowanie się lakieru itp. I na prawdę łatwiej umyć auto. Trzeba patrzeć tez na to ze dla różnych ludzi umyte auto o co innego. To tak jak z aparatami. Jeden robi zdjęcia telefonem i nie rozumie jak ktoś kupuje lustro i kilka obiektywów. Tak samo detailing. Jeden myje i dla niego auto już jest ok a drugi kładzie woski żeby podbic te 10% wyglądu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Dlatego jak pisałem - nigdy nie miałem powłoki, teraz sprawdzę z czym to się je. Pożywiom, uwidzim. Gwarancja, nawet jakby zignorować konieczność przeglądów co pół roku to i tak ma tyle "ale" że o kant tyłka potłuc. No ale jest

Alfa tak prawdę mówiąc trafiła do tego studia na pranie tapicerki materiałowej (bo skóry i plastiki sam ogarniam). A że byłem tych powłok ciekawy to sobie ufundowałem
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 17-11-2017 o 14:33
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Jeżeli przez środek do piany masz na myśli samą pianę aktywną, to akurat w ręcznej pianownicy litrową butelkę za 30zł będziesz zużywał wieki, bo tam proporcje zalecane są z reguły komiczne, np 1:400. Ja w 3L marolexie rozrabiam 1:50, czyli wlewam 60ml piany i spokojnie tym 2 razy auto oblecę (w sensie 2 mycia, bo zawsze 2-3 warstwy jadę na bezdotyku żeby długo siedziała na lakierze).
    A podaj co stosujesz? To ja chyba zły środek kupiłem, bo kosztował ponad 30zł, a proporcje do rozrabiania jakieś chore są, chyba 5:1 czy coś...
    No i cała pianownica nie starcza na Alfę na jedną warstwę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums