Strona 209 z 252 PierwszyPierwszy ... 109159199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,081 do 2,090 z 2517
    Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Coś w tym stylu

Poza tym jak nie urok to sraczka. Zachciało mi się dolać płynu do spryskiwaczy i potem pół godziny męczyłem się z zamknięciem maski. Nie rozgryzłem co dokładniejsze stało -za zimno i wieje. Wyglądało to tak jakby sprężyna nie trzymała rygla bo nawet po zablokowaniu wystarczyło pociągnąć palcami i blokada się zwalniała. Sprężyną wygląda ok, więc chyba linka się zacina w pancerzu i jest jakby byla odciagnieta do otwarcia. Jest też pęknięty ten plastik od regulacji naciągu i smętnie to wszystko zwisa.

Czeka mnie wymiana linki, jestem tak napalony na dłubanie w tym mrozie że szok

Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

tam idzie linka do otwierania maski w okolice scudetto do zamka maski. to taka linka jak hamulcowe w rowerze. może jej zewnętrzna oslonka już leciwa i woda zamarzla w pancerzyku i cały czas jest tak jakby w pozycji która otwiera maske?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    166 JTD

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

O, w sumie to mi uświadomiłeś że w tym sezonie nie miałem problemów z zamykaniem maski :O a co roku miałem jazdy

Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto

Domyślnie

Masa, nie rób ze mnie aż takiego technicznego niedorajdy Alfa Romeo 166 by Jersey - Paskuda v.2.0 Wiem jak to wygląda, i wiem że linka albo zardzewiała, albo dostala sie woda jak piszesz. Po prostu będę musiał znaleźć gdzieś i wymienić a w zimie średnio mi się uśmiecha. Taki los właściciela Alfy

JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

haha spoko jersey wiem ogarniasz aczkolwiek linke wymienisz pod blokiem. najgorszy etap to jej przyciągnięcie przez ściane grodziowa. Ale tam są otworki itp. ja tez linke kiedyś wymieniłem na ricambi. autosklep24 miał je kiedyś. bardzo fajny sklep. u mnie się zapiekla skubana i trza było się naszarpac żeby maske otworzyc

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    166 JTD

Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto

Domyślnie

Ricambi nie ma i nie będzie. Wersja UE wyczerpana, niedostępna. Nawet moje zagraniczne kontakty nie mają. Australijczycy i owszem, ale oni mają wersję od anglika. Podobno (wg taniegofiata) pasuje, trzeba tylko usunąć dodatkowy pancerz prowadzący który tam był. Spróbuję, bo droga nie jest, jakby co kupię używkę. Swoją drogą mogliby taki pancerzyk w UE dawać, wygląda to lepiej niż taka wisząca od zamka do uchwytów w zderzaku.

Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto

Domyślnie

Się mi maska na autostradzie otworzyła

Na szczęście będąc człowiekiem obdarzonym refleksem jak zobaczyłem że odskakuje z blokady to dałem po heblach i doleciała do polowy po czym opadla i zatrzasnela sie na tym pierwszym stopniu. 20 km/godz. pasem awaryjnym do najbliższego MOPa i rozkręcenie plastików z latarką w zębach - niezapomniane wrażenie.

Zluzowalem linkę z zaczepów i zatrzasnęła się bez problemu. Nie wiem jak teraz otworzę maskę, ale wolę problemy w tą strone. Nowa razem z zamkiem i hakiem dojdzie w tygodniu, a ja jeszcze muszę jakoś wrócić

Ja do tej łajzy z sercem a ta takie cyrki odstawia. Ech, było ją sprzedać a nie remontować.

Ostatnio edytowane przez jersey ; 16-02-2018 o 19:46

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

zamek to raz za zabezpieczenie przed otwarciem to dwa.
    Nawet jak linka szwankuje i zamek się nie zamyka (lub otwiera) to zaczep powinien trzymać. To masz jedno i drugie zepsute?

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

O żesz! daaawno o takim przypadku nie słyszałem, za to przed laty na forum alfaromeo.pl kilka przynajmniej opisywanych było, w 156tkach. W tym z wgniecionym dachem. Brawo za refleks!!!
    Od tego czasu psikam co jakiś czas w zamki masek, ale w linki przynam nie psikałem.

Włosi się uczą widać na błędach i Giulia ma już 2 zamki

Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    zamek to raz za zabezpieczenie przed otwarciem to dwa.
    Nawet jak linka szwankuje i zamek się nie zamyka (lub otwiera) to zaczep powinien trzymać. To masz jedno i drugie zepsute?
    @marek230482 - myślałem że tylko problem z linką. Zacięła się gdzieś w pancerzu i jest cały czas naciągnięta jakby był pociągnięty uchwyt od zwalniania. Jak w zeszłą sobotę próbowałem ogarnąć to po zatrzasnieciu można było odciągnąć maskę ręką do góry. Ten zatrzask który blokuje był mocno odciągnięty i ledwo łapał. Pokombinowalem z napięciem linki i chwyciło, ale jak widać trochę wstrząsów i wróciło.

Teraz jak zluzowałem linkę na maksa to zatrzaskuje się bez problemów, ale raczej nie da się jej otworzyć z kabiny chyba że zdjąć z uchwytu i jakoś tak. Będę musiał próbować odciągnąć kombinerkami czy jakoś tak, albo przez nerkę.

Zamek i hak kupiłem nowe przy okazji, żeby ładnie wyglądało jak zrobię, ale widać się przyda. Nie mam pojęcia dlaczego zabezpieczenie puściło, nie jest popsute, w każdym razie nie wygląda. Jak maska opadła to już trzymało.

Tak sobie przemyślałem i Ty Marek masz rację. Ten hak zabezpieczający nie powinien puścić, przecież on się zahacza przy opuszczania maski i bez dźwigni się nie powinien przesunąć. Zostawię Paskude w CG chyba i wrócę PKSem bo kolejny raz mogę nie mieć tyle szczęścia.

Ostatnio edytowane przez jersey ; 16-02-2018 o 20:38