Strona 1 z 26 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 257
    Użytkownik Świeżak Avatar many19831
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    mondeo mk3-> alfa 159 by szewi 250PS 540 Nm

Domyślnie 250 kucy manego

Nie będę zakładał nowego tematu odnośnie autka, bo autko znane...poza tym Szewiego więc chwalić się nie wypada(szewi się wychwalił)
    Opiszę wrażenia z wycieczki(powrotu autkiem Szewiego do domku).
    Właściwie jak to autko jeździ nie da się opisać....ta moc z tego autka eksploduje...wręcz przeraża..daje tyle frajdy, że moje wybujałe oczekiwania odnośnie autka zostały dosłownie zmiażdżone.
    Jeździ się nim lepiej niż opisał Szewi, ale to pewnie przez to że nie da się tego opisać słowami
    Chciałbym podziękować Marcinowi za jeden z najbardziej ekscytujących dni w moim życiu i mam nadzieje że nasza alfeczka będzie dawała mi tą satysfakcje każdego dnia.
    Autko od Marcina odebrałem w takim stanie, że wiele od nówki się nie rożni i będę starał się go utrzymać, chociaż poprzeczkę kolega ustawił baaardzo wysoko.
    Jestem tak zadowolony z zakupu, autko szok.
    Marcin bardzo Ci dziękuję i tak jak mówiłem jak tylko będziesz miał ochotę możesz wbić i odwiedzić swoje dziecko. Droga ode mnie do Ciebie jest bardzo przyjemna więc tym bardziej można się przejechać.
    Na marginesie miałem okazje przejechać się drugim dzieckiem no i co tu dużo mówić....również na poziomie Szewiego
    Dobra już kończę pisać bo trzeba iść nacieszyć oczy
    Dziękuję, dziękuję po stokroć dziękuję.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA

Domyślnie

Heh,w dobie dzisiejszych handlarzy to aż się łza w oku kręci czytając twój post,gratuluję zakupu i witam wśród ludzi z pasją
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

Moderator Romeo Avatar szewi
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał many19831 Zobacz post
    Nie będę zakładał nowego tematu odnośnie autka, bo autko znane...poza tym Szewiego więc chwalić się nie wypada(szewi się wychwalił)
    Opiszę wrażenia z wycieczki(powrotu autkiem Szewiego do domku).
    Właściwie jak to autko jeździ nie da się opisać....ta moc z tego autka eksploduje...wręcz przeraża..daje tyle frajdy, że moje wybujałe oczekiwania odnośnie autka zostały dosłownie zmiażdżone.
    Jeździ się nim lepiej niż opisał Szewi, ale to pewnie przez to że nie da się tego opisać słowami
    Chciałbym podziękować Marcinowi za jeden z najbardziej ekscytujących dni w moim życiu i mam nadzieje że nasza alfeczka będzie dawała mi tą satysfakcje każdego dnia.
    Autko od Marcina odebrałem w takim stanie, że wiele od nówki się nie rożni i będę starał się go utrzymać, chociaż poprzeczkę kolega ustawił baaardzo wysoko.
    Jestem tak zadowolony z zakupu, autko szok.
    Marcin bardzo Ci dziękuję i tak jak mówiłem jak tylko będziesz miał ochotę możesz wbić i odwiedzić swoje dziecko. Droga ode mnie do Ciebie jest bardzo przyjemna więc tym bardziej można się przejechać.
    Na marginesie miałem okazje przejechać się drugim dzieckiem no i co tu dużo mówić....również na poziomie Szewiego
    Dobra już kończę pisać bo trzeba iść nacieszyć oczy
    Dziękuję, dziękuję po stokroć dziękuję.
    Tak jak w tych zartach, jak sprzedawal to plakal, ale w moim przypadku byly emocje i spokojnie moge sie do tego przyznać
    Mimo, ze decyzja swiadoma i nie zaluje, bo przyszedl czas sprobowac czegos nowego, ale no wlasnie czlowiek sie przywiazuje...

ciesze sie, na zdrowie to auto potrafi dac duzo emocji, a to wszysto efekt pasji, nie zalowaniu srodkow itp, w zasadzie z kazdym autem, jakie mialem tak bylo, mimo ze za kazdym razem mowilem sobie zeby sie ogarnac bo to tylko samochod…
    fajnie ze mogles ja przetestowac od razu na dluzszej trasie, wydaje mi sie ze ona jest stworzona i b lubi takie odcinki.
    Mam nadzieje, ze Twoja zona tez ja polubi.

Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto

Domyślnie

Zonie autko bardzo sie podoba. Powiedziala tylko, ze nie jeszcze nie ma odwagi przejechac sie jako kierowca.
    Wlasciwie to autko chyba wszystkim sie podoba bo ludzie strasznie sie na nia zagladaja. Czlowiek nie moze se przemknac niezauwazony. Dzis w drodze z wypadu nad jeziorko na dwupasmowczce podjechal koles vectra sposcil szybe i machajac glowa(na tak) pokazal jeszcze reka OK. Dziwne uczucie, ale geba sie cieszy. Nie spodziewalem sie jednak ze to autko bedzie sie tak wyrozniac, bo kilka 159 jezdzi w okolicy, chyba ze po prostu alfa tak ma. Nigdy nie mialem to nie wiem.

Użytkownik Romeo Avatar Czarny_28
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.

Domyślnie

szewi, a goniles kolege do jego miejscowosci albo chociaz do granic Warszawy zeby odzyskac Alfe bo sie rozmysliles czy tylko lze uroniles??Fajnie, ze zostaje na forum, a Ty jak widzisz masz mozliwosc pojechania i przytulenia bylej kochanki.Pozdrawiam

Dodano po 2 minutes:

kolega many moze uzupelni swoj opis o miejscowos w ktorej mieszka czy nie chce sie ujawniac??
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 13-07-2014 o 18:55 Powód: Dodano

Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    1.4 MA 170KM, 2.0T 280KM

Domyślnie

Cytat Napisał szewi Zobacz post
    z coraz wiekszym zaciekawieniem przygladam sie wersji 328i F30 sport lub shadow line… turbo benzyna 245 stockowo, 6,1 do sek brzmi calkiem calkiem (mimo ze to tylko 4 cylindry) a spalanie przy tym midzio 8 w miescie, 6 trasa jak na ta moc to az sie nie chce wierzyc, ciagnie od 1,2 tys obr. dzieki 2 turbinom twin scroll, do tego 8 stopniowy automat z 4 trybami (ECO, NORM, SPORT, sport+), turbo dziury brak, waga cos 1500.
    Seryjnie troche maly moment 350 ale program to poprawi
    Cos mi mowi, ze wlasnie to bedzie auto docelowe i raczej jednak w sedanie…
    Jeździłem 328i oraz 328i GT. Ten drugi zdecydowanie nie polecam ze względu na brak ramek wokół szyb co generuje hałas już od 120km/h (nawet w Alfie GT tak głośno nie było).
    Jeśli chodzi o silnik: Do plusów zaliczyć należy osiągi, rzeczywiście zbiera się ładnie. Niestety to wszystkie zalety tego silnika...
    Dźwięk generowany przy przyspieszaniu to porażka, jak kosiarka, w ogóle nie zachęca do ciśnięcia, bo chcesz jak najszybciej zmienić bieg i mieć ciszę (zobaczysz jak będzie Ci brakować Twojego diesla. Na katalogowe spalanie też nie licz, auto pali tyle co wolnossące benzynki o podobnej mocy. W trasie może uda Ci się zejść do 8 l/100km, ale nie wierzę, że będziesz jeździł jak emeryt Ja miałem średnie ok 11,5l i prawie całość w trasie. Skrzynia automat super, uważam ją za jedną z najlepszych na rynku - i płynna i szybka. Siedzenia też wygodne (koniecznie sporty z pompowanymi boczkami).
    Ja bym brał xDrive, bo o ile na suchym spokojnie RWD daje radę to jak jest mokro lub śnieg już dużo gorzej (pomimo dobrej elektroniki).
    Acha, podobno 428i jeździ nawet trochę lepiej niż 328i.
    I jeszcze jedna uwaga. Jeśli bardziej zależy Ci na prowadzeniu niż komforcie to weź zawieszenie M (wtedy prowadzi się jak E90). Minusem jest, że nie można mieć wtedy regulacji zawieszenia. Jedna opcja wyklucza drugą.
    Pozdro,
    Bartas

Moderator Romeo Avatar szewi
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał many19831 Zobacz post
    Zonie autko bardzo sie podoba. Powiedziala tylko, ze nie jeszcze nie ma odwagi przejechac sie jako kierowca.
    Wlasciwie to autko chyba wszystkim sie podoba bo ludzie strasznie sie na nia zagladaja. Czlowiek nie moze se przemknac niezauwazony. Dzis w drodze z wypadu nad jeziorko na dwupasmowczce podjechal koles vectra sposcil szybe i machajac glowa(na tak) pokazal jeszcze reka OK. Dziwne uczucie, ale geba sie cieszy. Nie spodziewalem sie jednak ze to autko bedzie sie tak wyrozniac, bo kilka 159 jezdzi w okolicy, chyba ze po prostu alfa tak ma. Nigdy nie mialem to nie wiem.
    Przyzwyczajaj się, alfa sie podoba, to mily gest ze strony innych kierowców i czasem machają

Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    szewi, a goniles kolege do jego miejscowosci albo chociaz do granic Warszawy zeby odzyskac Alfe bo sie rozmysliles czy tylko lze uroniles??Fajnie, ze zostaje na forum, a Ty jak widzisz masz mozliwosc pojechania i przytulenia bylej kochanki.Pozdrawiam
    w sprinicie za alfa nie mialbym szans

Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Jeździłem 328i oraz 328i GT. Ten drugi zdecydowanie nie polecam ze względu na brak ramek wokół szyb co generuje hałas już od 120km/h (nawet w Alfie GT tak głośno nie było).
    Jeśli chodzi o silnik: Do plusów zaliczyć należy osiągi, rzeczywiście zbiera się ładnie. Niestety to wszystkie zalety tego silnika...
    Dźwięk generowany przy przyspieszaniu to porażka, jak kosiarka, w ogóle nie zachęca do ciśnięcia, bo chcesz jak najszybciej zmienić bieg i mieć ciszę (zobaczysz jak będzie Ci brakować Twojego diesla. Na katalogowe spalanie też nie licz, auto pali tyle co wolnossące benzynki o podobnej mocy. W trasie może uda Ci się zejść do 8 l/100km, ale nie wierzę, że będziesz jeździł jak emeryt Ja miałem średnie ok 11,5l i prawie całość w trasie. Skrzynia automat super, uważam ją za jedną z najlepszych na rynku - i płynna i szybka. Siedzenia też wygodne (koniecznie sporty z pompowanymi boczkami).
    Ja bym brał xDrive, bo o ile na suchym spokojnie RWD daje radę to jak jest mokro lub śnieg już dużo gorzej (pomimo dobrej elektroniki).
    Acha, podobno 428i jeździ nawet trochę lepiej niż 328i.
    I jeszcze jedna uwaga. Jeśli bardziej zależy Ci na prowadzeniu niż komforcie to weź zawieszenie M (wtedy prowadzi się jak E90). Minusem jest, że nie można mieć wtedy regulacji zawieszenia. Jedna opcja wyklucza drugą.
    nie spieszy mi sie, wiec wybiore to co mi najbardziej przypasuje, oczywiscie najpierw potestuję 328 i 335. W silnikach jest na szczescie w czym wybierac no i zawsze tez jest 3 litrowy 6 rzędowy diesel (286 koni, ktory podejrzewam kultura pracy nie straszy, a po chipie robi sie z tego moment gigant 700nm…Mowimy oczywiscie tylko w sensie akademickim, bo raczej tylko benzyna wchodzi w gre). Spalanie nie jest dla mnie problemem, bo ja nie jezdze duzo to raz, a dwa moja alfa tez jakos malo nie palila 12 litrow to czesty wynik w miescie.
    Niestety ceny aut w 3 literowej marce miazdza i z czysto ekonomicznego punktu widzenia zastanawiam sie, czy chce mi sie tyle kasy utopic w auto, w porownaniu z alfa to kosmos cenowy - nazwy juz duzo sugeruja x5, x6 na kazdym kroku ten x
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 14-07-2014 o 08:45

klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm- była. Volvo 4.4 V8jest :-)

Domyślnie

a dzwonisz do dzisiaj żeby posłuchać silnika?

Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    white beauty 159 2.0 MJTD 136km 2011 225Km/467Nm by r-performacne,Mercedes SEC 3.8 V8

Domyślnie

Świetnie ,że alfa trafiła w dobre ręce i że zostaje na forum. Gratulacje i sprzedającemu i kupującemu,bo obopólne zadowolenie jest najważniejsze w takich transakcjach.

F30 to świeżutkie autko.Linia całkiem całkiem zwłaszcza z M-pakietem.Silnik 2.0 bi-turbo bym sobie opdpuścił.Jest on na rynku 2 lata, a właściciele już sie skarżą na jego awaryjność i dziwaczny dzwięk ala 1,4 civic ( forum bmw). Trójka jak najbardziej tak,bi turbo również , ale w 3.0. Sprawdzona jednostka,wcale nie taka paliwożerna,nie wysilona,ogarnia ją każdy szanujący się tuner, a potencjał na 400km po programie ,wydechu i intercoolerze jest wisienką na torcie.Acha Zf-y w 3.0 bi sa montowane takie jak w dieslach 3.0 czyli z zapasem na 750Nm. Wersje 2.0 mają zapas tylko do 500Nm.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 14-07-2014 o 08:39
    Gold beast 156 2004 1.9 16v JTD (140) 228KM/441 Nm by r-performance 2009-2013

White beauty 159 2011 2.0 MJTD (136) 225KM/467Nm by r-performance

Snow BMW F10 530d 258km 2015 - była

King of the road: Mercedes SEC 1982 - 3.8 V8 204Km/315Nm

Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a dzwonisz do dzisiaj żeby posłuchać silnika?
    Niby śmieszne, ale coś w tym jest...nie spodziewałem się, że jakikolwiek diesel może mieć takie brzmienie. W sumie cichutka a jak się dołoży do pieca to brzmi jak V6.