Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 272829303132333435363738 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 375
    Użytkownik Romeo Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

Testowałem masę wycieraczek i alca to najlepsze jakie miałem. Zmieniam je co roku i do końca nie piszczą i nie marzą. Odradzam tzw. banany, niezależnie od ceny i producenta, zawsze jest z nimi problem a już jak jest mróz i śnieg to masakra. Boshe i valeo zazwyczaj już po pół roku albo piszczały albo mazały a szkoda było wyrzucić bo drogie.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

Moderator Romeo Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

I właśnie przed kliknięciem "Kup teraz" przeczytałem Twój post. Ja właśnie używam te alca i nie ma reguły ale parę miesięcy mi wytrzymują. I mowa tu o idealnym ścieraniu a nie tylko jakimś ścieraniu. Ja zmieniam wycieraczki jak tylko przestaną perfekcyjnie ścierać (chrobotanie poza dźwiękiem też zostawia źle startą szybę). A kosztują kilka razy mniej..... więc moje wątpliwości są nadal.

Użytkownik Ogier
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 km 2003r 3D

Domyślnie

Też dorzucę swoje 3 grosze.
    Również używam Alca. Za komplet na przód płacę, bagatela, 15zł, zmieniam max 2 razy do roku Nie ufam tym droższym.
    Alca działają rewelacyjnie i nie jest to placebo spowodowane niską ceną. A stosunek cena - jakość znakomity. Nie do porównania z marketowym gównem w podobnej czy wyższej nawet cenie.
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 29-10-2018 o 16:03

Użytkownik Pirat drogowy Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

Zerknąłem aż z ciekawości, na ten produkt. Wy chyba nie mówicie o tej wersji z ramionami metalowymi ? Mi by wstyd było takie zakładać. To już nie te czasy. Załóżmy, że nawet kupujecie takie. 15 zł wycieraczki, wysyłka załóżmy 10 × 4 co 6 miesięcy wychodzi 100 zł, na 2 lata. Te Aero nie dość, że wyglądają lepiej to spokojnie tyle wytrzymają pod warunkiem, że nie uszkodzisz ich w zimie przy zamarzniętej szybie, więc Marek bez stresu.

Raz kupiłem budżetówki, przy okazji większych zakupów. Tak się składa, że ściągają dobrze, nie w tą stronę co powinny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez herbig ; 29-10-2018 o 23:16

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Alca szkieletowe to 10-12zł/szt. w lokalnym sklepie (jedna z baaaardzo niewielu rzeczy jakie kupuję w sklepie). Ale z tym wyglądem wycieraczek to Cię poniosło. Zwłaszcza w 166 jak są chowane akurat wygląd wycieraczek dla mnie jest marginalny. Zrezygnowałem z tych "bananów" ponieważ one zawsze szybciej przestawały dobrze wycierać. Głównie przez zły docisk. Albo na środku, albo na końcach - zawsze był problem. Nie od razu. Ale szybko. Czyli statystycznie rzecz biorąc padały szybciej lub tak samo jak szkieletowe ale są 2x droższe -głupota
    Odnośnie tych bosch aero to viader mnie zmartwił. Mam mieszane uczucia co do ich zakupu. Poczekam jednak aż mi się obecne skończą a w tym czasie poczekam na negatywne opinie

Użytkownik Ogier
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 km 2003r 3D

Domyślnie

Tak, mam na myśli te szkieletowe/metalowe jak dla mnie wyglądają ok, a kupuję je też w sklepie blisko domu, więc kosztują mnie 30 zł rocznie maksymalnie. Przy tak śmiesznych kosztach brak mi weny do kombinacji.. I jest jak było już przez 3 lata. Jestem zadowolony

Użytkownik Romeo Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

Teraz kupuję tylko tradycyjne szkieletowe wycieraczki. Na początku jarałem się wyglądem, kupiłem tanie banany, nie dociskały do całej szyby. Potem kupiłem droższe, to samo. Ostatecznie valeo za stówę, po 2-3 miesiącach już skrzypiały a jak przyszła zima to juz byla masakra. Na mrozie traciły elastyczność i nie dawały rady równomiernie dociskać do szyby. O ścieraniu padajacego śniegu można zapomnieć. Nie jestem przekonany, czy ramiona projektowane do szkieletówek są w stanie dobrze dociskać banana. Od tamtej pory tylko szkielety alca. Tanio i dobrze. Już zapomniałem co to piszcząca albo marząca wycieraczka.

Na te eksperymenty z wycieraczkami wydałem majątek zanim trafiłem na alca. Wcześniej były boshe, valeo, motgumy i masa różnych innych z hipermarketów. Bywało, że zmieniałem co miesiąc bo wiecznie piszczały. A teraz raz w roku 25 zeta i z bańki.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Romeo Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Ja tez jak herbig nei uznaje tych szkieletówek w 166. Ja jak kupiłem moja 166 to miała ząłożone juz banany i caly czas pakuje banany tylko i wylacznie. Zero problemów o ktorych piszecie. Ale ja toleruje tylko 2 marki Bosch i Valeo. Zadne inne sie nie sprawdzily. Najlepsze chyba jak do tej pory to Valeo, ktore peknie czyscily szybe dobre 2 lata i wymienilem je bo byly stare, ale i tak czyscily ladnie. Te szkieletory jakos wizualnie mi nie pasuja. Ale wiadomo , jak sie ktoś zrazi do bananów to bedzi ena nie narzekal. Ja tam chwale. Byle nie kupowac taniego badziewia bo te tanie rzeczywiscie po jakims czasie marza...
    166 JTD

Użytkownik Pirat drogowy Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

Alfa po ustawieniu zbieżności. Powiem szczerze, że jeszcze chyba nigdy się tak dobrze nie prowadziła. Koła z tyłu w końcu stoją tak jak należy - mają po ok 1 stopień odchylenia. O dziwo te z przodu też. Dowiedziałem się, że 166 tak mają i z wiekiem opony przednie nie stoją idealnie prosto. Plus taki, że lepiej bierze zakręty, minus wiadomo - opony. Tył trochę przysiadł, więc wizualnie tez jest ok. Ogólnie auto zostało pochwalone za stan. Mechanik powiedział, że dawno nie widział tak zadbanej Alfy, więc Tomaz chyba miałeś rację z tymi procentami.
    Ostatnio edytowane przez herbig ; 08-11-2018 o 22:34

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Ładnie się prezentuje