Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 115
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar silver001
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive

Domyślnie

Tez w lecie uzywam rolet dwóch na tylnej szybie.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Rowerzysta Avatar krasusek
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 '98

Domyślnie

Dzisiaj znalazłem chwilę na zajęcie się Alfą, choć pogoda i tak miała inne plany i niedługo po rozpoczęciu pracy wygoniła mnie do domu Ale co zrobiłem to moje. Udało mi się zrobić mały porządek pod maską, trochę tam poczyścić. Używałem tego środka co pisałem o nim na poprzedniej stronie o nazwie Green'n'Gine bodajże. Ogólnie spoko sobie poradził, jednak następnym razem muszę dać go bardziej rozrzedzić wodą bo skubany trochę mi lakier z napisów ściągnął . No i następnym razem muszę zakupić jakiś lepszy pędzelek z dłuższym włosiem niż zwykła szczoteczka do zębów, żeby w tych rowkach lepiej doczyścić. Jednak jako tako jestem zadowolony z efektu. Niestety czyszczenie wnętrza przez pogodę odsunięte w czasie

A co poza tym? Na dniach przyjdą do mnie mieszki nowe, więc może w następny weekend zabiorę się do ich wymiany, to przy okazji wymienię podświetlenie na desce rozdzielczej ( wskaźnik paliwa i trzecia gałka od lewej od klimatyzacji ). Jakieś podpowiedzi jak się za to zabrać, żeby nie narobić sobie tym krzywdy? Na forum jest taki temat, niestety zdjęcia w nim wygasły, więc trochę na oślep będę robił

Powiedzcie mi, muszę chyba wymienić prędkościomierz. Obecny nie działa prawidłowo. Kiedy oglądałem Alfę przed zakupem, wszystko działało normalnie, a przynajmniej tak mi się wydaję. Jednak nie działało podświetlenie, więc handlarz jeszcze przy nas zabrał się do wymiany. No i już po tej 'naprawie' przestał działać. Potrafi się przycinać, ale ogólnie to wskazuję ciągle za małą prędkość. Nie działa też tak płynnie, czasem jak jadę szybciej, pokazuje np 90, zaczynam zwalniać, on cały czas trzyma 90, aż nagle coś wskazówkę odblokowuje i zeskakuje w dół. Był już raz rozbierany, nie ma co go tam blokować. Więc raczej po prostu do wymiany. I teraz pytanie, czy to musi być prędkościomierz od v6? Jako jedyny przed FL jest wyskalowany do 260 km/h. Czy to jedyna różnica? Czy jeśli kupię taki do 240 i przełożę tę tarczę wskazań to będzie działało wszystko normalnie? No i czy ten wyświetlacz z przebiegiem mogę przełożyć ze starego, czy będę musiał odwiedzić panów od korekty liczników?

Na koniec zdjęcia z dzisiaj, mam nadzieję że zauważycie jakąkolwiek różnicę

a właśnie, bym zapomniał, mogę mieć pytanie techniczne dotyczące forum? W jaki sposób nabijana jest liczba postów? Mi pokazuje jakieś 5 czy 6, a jestem pewien, że napisałem już dużo więcej :p
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3305.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	127.4 KB
ID:	224341   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3309.jpg
Rozmiar:	110.9 KB
ID:	224342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3310.jpg
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	224343   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3312.jpg
Rozmiar:	121.9 KB
ID:	224344   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3313.jpg
Rozmiar:	112.6 KB
ID:	224345  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3314.jpg
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	224346   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3316.jpg
Rozmiar:	89.7 KB
ID:	224347   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3317.jpg
Rozmiar:	96.9 KB
ID:	224348   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_3318.jpg
Rozmiar:	115.3 KB
ID:	224349  

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Co do rozbierania panelu: najpierw musisz wyjąć pokrętła- po prostu ciągniesz do siebie aż zejdą. Potem masz śrubki pod popielniczką i w samej popielniczce- więcej chyba nie ma
    A prędkościomierz może mimo wszystko został jakoś nieumiejętnie złożony. U mnie czasem też się przycina, ale chodzi w miarę gładko mimo wszystko.
    A jak stukniesz od góry w deskę to pewno działa normalnie?

Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual

Domyślnie

No całkiem czysto, ładnie w komorze Chociaż faktycznie mocny ten środek, skubaniec napis naruszył, albo tak drapałeś

Posty naliczane są tylko w działach technicznych, jak piszesz u siebie w temacie, albo u innych w tematach o Bellach to nie nabija...

Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    156 1.9 jtd, Ford Fusion-wół roboczy, BMW3 F30 służbowy

Domyślnie

Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Tez w lecie uzywam rolet dwóch na tylnej szybie.

te są ciekawe http://www.ebay.pl/itm/CUSTOM-MADE-P...4AAOSw0HVWA5Sq

Użytkownik Pirat drogowy Avatar silver001
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive

Domyślnie

Fajne, ale prawie 600?!

Użytkownik Rowerzysta Avatar krasusek
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 '98

Domyślnie

Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Co do rozbierania panelu: najpierw musisz wyjąć pokrętła- po prostu ciągniesz do siebie aż zejdą. Potem masz śrubki pod popielniczką i w samej popielniczce- więcej chyba nie ma
    A prędkościomierz może mimo wszystko został jakoś nieumiejętnie złożony. U mnie czasem też się przycina, ale chodzi w miarę gładko mimo wszystko.
    A jak stukniesz od góry w deskę to pewno działa normalnie?
    Ok, o pokrętłach nie wiedziałem, także przydatna informacja. Najwyżej szybko będę szukał nowych
    Właśnie za drugim razem już robił to mój zaufany mechanik/elektryk, więc myślę że wystarczająco dobrze złożył. Ale będę myślał co z tym fantem zrobić. Haha, o stukaniu w deskę nie pomyślałem

Cytat Napisał wilq01 Zobacz post
    No całkiem czysto, ładnie w komorze Chociaż faktycznie mocny ten środek, skubaniec napis naruszył, albo tak drapałeś

Posty naliczane są tylko w działach technicznych, jak piszesz u siebie w temacie, albo u innych w tematach o Bellach to nie nabija...
    Będzie jeszcze lepiej! są miejsca, gdzie nie byłem w stanie po prostu dosięgnąć, jednak ta v-ka w 156 to na prawdę prawie na styk weszła Chwała włochom za to, że się im chciało
    Może tak mocno drapałem, fakt, ale to właśnie w koło nich dużo brudu osiadło i chciałem się tego pozbyć :p

Aa i teraz wszystko jasne z postami! Fajno wiedzieć.

Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Za te cenę to już bym chyba wolał przyciemnić tylne szyby, efekt fajny

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km

Domyślnie

miałem takie siateczkowe roletki w bmw e34 z tylu nawet elektryczna była powiem wam ze to mega sprawa mimo ze auto było czarne z czarna skora to prawie wcale się nie nagrzewało w srodku
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html