Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 111
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar t.o.mek
    Mieszka w
    Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV Rosso, Opel Vectra C 1.9 JTD 16V 150km 315NM

Domyślnie

Wiem dlaczego silnik uległ zniszczeniu - wtrysk dawał za małą dawkę paliwa, wystąpiło spalanie detonacyjne (stukowe) i stopiło tłok :/

Piszę nowy post ponieważ kupiłem jeżdżącego dawcę silnika, niestety tylko 1,8 TS ale autko dalej będzie śmigać
    Jest to Alfa Romeo 146 1,8 TS z 1997r. Aż żal ją rozbierać, robię to tylko dlatego bo jest bez prawa rejestracji, poza tym autko bardzo przyzwoicie jeździ pomijając zużyty wałek zaworów ssących i wariator. Te części zamontuję z mojego zniszczonego 2.0 TS ponieważ głowica pozostała bez uszkodzeń. Gdyby ktoś chciał jakieś części to zapraszam na priv

Fiat 126p --> Alfa Romeo 145 QV Nero --> Opel Vectra C GTS + Alfa Romeo 145 QV Rosso

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody_Alfista
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9

Domyślnie

Szkoda ze teraz będzie nieco słabsza ale za to nadal będzie jeździć
    Ola[*] Kuba[*]

Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Alfa Romeo 164 2.0 V6 TB 94r, Chevrolet Lacetti 2.0DTCI + kolekcja Opli Combo ;)

Domyślnie

Ładna

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:11 ----------

Cytat Napisał t.o.mek Zobacz post
    Wiem dlaczego silnik uległ zniszczeniu - wtrysk dawał za małą dawkę paliwa, wystąpiło spalanie detonacyjne (stukowe) i stopiło tłok :/

Piszę nowy post ponieważ kupiłem jeżdżącego dawcę silnika, niestety tylko 1,8 TS ale autko dalej będzie śmigać
    Jest to Alfa Romeo 146 1,8 TS z 1997r. Aż żal ją rozbierać, robię to tylko dlatego bo jest bez prawa rejestracji, poza tym autko bardzo przyzwoicie jeździ pomijając zużyty wałek zaworów ssących i wariator. Te części zamontuję z mojego zniszczonego 2.0 TS ponieważ głowica pozostała bez uszkodzeń. Gdyby ktoś chciał jakieś części to zapraszam na priv

Tak swoją drogą to kiedy auto może stracić prawo do rejestracji ? Na Alledrogo mnustwo takich ?

Mieszka w
    Auto

Domyślnie

Ten samochód przyjechał z Włoch (z włoskimi tablicami, normalnie tam zarejestrowany) do rodziny w Polsce a że zaczęły się tłuc wałki rozrządu zostawili tu to auto i wrócili się bez niego z dokumentami, tablicami itd. Wystawili ogłoszenie bo stwierdzili że nie opłaca się naprawiać więc kupiłem i przyjechałem nim normalnie do domu Jak by się uparł to może by i go zarejestrował tylko nie wiem czy nie musiałby się tam wrócić Alfą w celu dokonania formalności.

Silnik ze skrzynią już wyciągnięty, wałki wymienione, teraz będzie przekładka instalacji elektrycznej, klimy i przedniej części deski na poliftową - troszkę hardcorowa przekładka ale autko mam dla przyjemności a nie do tyrania do pracy Wszystko się wlecze ponieważ -10 za oknem :/
    Fiat 126p --> Alfa Romeo 145 QV Nero --> Opel Vectra C GTS + Alfa Romeo 145 QV Rosso

Mieszka w
    Auto

Domyślnie

Dodaje troszkę aktualnych zdjęć z przebiegu prac, wiązka elektryczna już wymieniona tylko trzeba wszystko podpiąć - nie jest to proste bo wtyczek jest od groma. Silnik skręcony ze skrzynią czeka w kanale na montaż, zastanawiam się czy wykręcać sanki i wciągać go od dołu czy też wkładać go od góry :/ 146 jest już praktycznie cała wybebeszona.

Mieszka w
    Auto

Domyślnie

Alfa Już jeździ - niestety brakuje tych dodatkowych 10 km :/
    Za to jest lift wnętrza i Climasystem Pozostało wymienić żarówki od podświetlania regulacji nawiewów itp. Świeci mi się jeszcze kontrolka od wtrysku ale mam części na wymianę więc będę szukał.

Szułff
    Gość

Domyślnie

Zapodaj fotki tego wnetrza, bo z wierzchu wyglada obiecujaco

Użytkownik Rowerzysta Avatar krzyslikejazz
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Nissan Primera GT, kiedyś Alfa 164

Domyślnie

Masz zdrowie człowieku. Podziwiam i życzę wreszcie bezproblemowej jazdy.
    Niestety czytając takie rzeczy boje się, że już nigdy nie będę mieć alfy.

Mieszka w
    Auto

Domyślnie

Problemów był ciąg dalszy, po 2 miesiącach jazdy poleciały panewki w 1.8 Alfa dostała znów 2.0 na którym przejechałem jakieś 6km i z silnikiem było jeszcze gorzej - pracował bardzo ładnie ale zrobiłem błąd nie wymieniając oleju przed odpaleniem. Jakiś imbecyl władował za dużo sylikonu uszczelniając miskę lub pokrywę zaworów, z tego sylikonu co wypłynął powstały płatki które podczas jazdy przyległy do siatki filtrującej na smoku olejowym. Efekt tego był natychmiastowy, panewki dosłownie się stopiły Alfa już po demontażu owego 2.0 a na montaż czeka już "nowy" Twin Spark z Alfy 147 2001r. Będzie troszkę kombinacji bo jak wiadomo kolektor dolotowy jest inny i kilka pierdół. Silnik trafi do komory dopiero po wymianie rozrządu, następnie wymieniony zostanie olej i dopiero wtedy pierwszy rozruch. całe szczęście że tą Alfę traktuję jako samochód do zabawy i nic więcej Jak będę miał czas to zamieszczę fotki z przebiegu prac.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody_Alfista
    Mieszka w
    Okolice Olkusza i... zagranica
    Auto
    Civic ej9

Domyślnie

O.o ja pitole xd podziwiam Cie XD
    Serio mam już 4 alfy w rodzinie ale do takich przygód żadna się nawet nie zbliżyła podziwiam Cie za to ile masz nerwów do tych samochodów
    POZDRO
    Ola[*] Kuba[*]