Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
    Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4

Cool Veloce Vesuvio Grey

Nadszedł czas na zmiany. to moja poprzednia a to obecna.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_151651.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	67.7 KB
ID:	241813Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152406.jpg
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	241814Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152552.jpg
Rozmiar:	90.2 KB
ID:	241815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152604.jpg
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	241816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152623.jpg
Rozmiar:	117.0 KB
ID:	241817Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152801.jpg
Rozmiar:	113.6 KB
ID:	241819
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152630.jpg
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	241818Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180218_152820.jpg
Rozmiar:	121.5 KB
ID:	241820

Wybaczcie, że taka przykurzona ale przy tym kolorze to niewiele zmienia

W związku z tym, że to moja druga Giulia to teraz skupię się tylko na różnicach. Całą resztę opisałem już wcześniej.

- dużo lepiej zestrojona skrzynia biegów. Nie redukuje zbyt wcześnie. Przytrzymuje obroty jak trzeba. Nie szarpie jak w wersji 200KM. Tam często przerzucałem na manual bo to była bardziej kłótnia niż współpraca. Tu przełączyłem na manual żeby sprawdzić czy w ogóle działa i wróciłem do auto. Robi dokładnie to co bym ja robił w manual

- znaczące opóźnienie przy gwałtownym starcie. W wersji 200KM wystarczyło tylko dotknąć gazu i już się rwała do jazdy. Tu trzeba odczekać na oko 1 sek i jak już turbo złapie to moc idzie pełną parą i tam gdzie 200KM już dostawała zadyszki to tu zabawa się zaczyna. Słyszałem, że to przez Q4 który musi zdecydować jak rozprowadzić moc.

- rewelacyjny napęd na 4 koła. Nie jest to mój pierwszy napęd na 4 koła bo testowałem subaru, jeepa, nawet kiedyś pandę 4x4 i Alfę 156 Może wyrażę tu niepopularną opinię ale nie widzę zalet napędu na tył. Jeździłem Giulią 200KM od kwietnia 2017 przez pół roku. Kontrolka kontroli trakcji paliła się praktycznie przy każdej szybszej jeździe i dławiła silnik. Nie można było nawet tych 200KM wykorzystać. Poszaleć się nie da bo ten kaganiec jest na stałe. Te same zakręty 159 z napędem na przód pokonywałem z duża większą prędkością i dużo pewniej. Kontrola trakcji praktycznie w ogóle się tam nie włączała i miałem pełną kontrolę nad silnikiem. Oczywiście to był mój pierwszy prywatny samochód z napędem na tył ale przez pół roku jazdy w tej wersji nie znalazłem zalet w codziennej jeździe napędu na tył. Z pewnością na tor to jedyne rozsądne rozwiązanie ale tu znowu nie poszalejemy bo kontrola trakcji. Wracając do napędu na Q4. To zupełnie inna bajka. Tu kontrola trakcji nie ma się co wpi... bo samochód tak bezbłędnie rozkłada moc na wszystkie koła że nie ma takiej potrzeby. Z racji daty odbioru (14 grudnia) cały czas jeżdżę w podłych i najgorszych z możliwych warunków pogodowych. Ślisko, mokro ok 0 stopni i czasem śnieg. W życiu nie czułem się tak pewnie w samochodzie. Nawet jak się depnie w zakręcie to efekt jest jak na suchej nawierzchni. REWELACJA. Podsumowując uważam, że albo na przód albo na 4 Tzn do 200KM spokojnie przód do codziennej jazdy a powyżej na 4. Chyba, że ktoś lubi zamiatać tyłem pod tesco ale to trzeba mieć możliwość odpięcia kontroli trakcji.

- wydech. O mizerności wydechu w 200KM już się wypowiadałem i nie chcę wracać do tego przykrego tematu Już kiedyś jechałem Veloce i fakt było lepiej ale jakoś mnie nie powaliło. Cały czas to podtrzymuję Nie powala ale okazuje się, że właśnie tak ma być. Dość cicho przy spokojnej jeździe i nieco głośniej przy dynamicznej. Na teraz uważam, że jest dobrany idealnie i tak samo powinni zrobić w wersji 200KM. Oczywiście najlepsza nutka się wydobywa z Q ale to osobna liga i pewnie na codzień by było za głośno. Tu jak się przepali to będzie idealnie.

- fotele. O fotelach a raczej taboretach już pisałem Tu jest o niebo lepiej. Pompowanie boków nareszcie daje trzymanie boczne. Wysuwany odcinek przedni daje solidne podparcie. Ogólnie nie jestem jakimś mega fanem skóry ale na tej "pełnej" skórze jakoś wygodniej się siedzi. Jakby dali jeszcze opcję kołyski to bym mógł stwierdzić, że komfortem te fotele mogą spróbować konkurować z fotelami 159.

- audio akurat mi się trafiło HK Poprzednio miałem tę średnią wersję i w zupełności mi to wystarczało. Tu faktycznie jest różnica. Głębszy dźwięk z racji większej liczby głośników i głębszy bas. Tylko jak tę jakość wykorzystać? Bluetooth to kompresja stratna. Mp3 to samo. CD nie ma. Pozostaje więc pendrive z FLAC lub WAV. Jeden nowiutki pendrive w ogóle nie działa ale stary jakoś odpalił. Faktycznie gra to dobrze ale nie jakoś specjalnie głośno (chyba to znany problem) i nie wiem czy jest warte tych pieniędzy. Ostatnio się okazało, że rozpoznawanie mowy nie działa a jakość połączenia telefonicznego jest tragiczna. Byłem w serwisie i fiat potwierdził, że to błąd ostatniej aktualizacji i pracują nad rozwiązaniem. Super tylko już 3 miesiące a ja gadam z telefonem w ręce.

- trafił mi się pakiet zima i za ogrzewanie kierownicy w tej podłej szerokości geograficznej powinna być jakaś nagroda nobla Szybciutko kierownica robi się miło ciepła. Fotele z resztą też dość szybko się nagrzewają ale subaru robi to lepiej. Ogólnie polecam

- zawieszenie. Czy są różnice? Są ale nie potrafię ich nazwać Nie potrafię powiedzieć czy Veloce jest sztywniejsza. Raczej nie. Cichsze też raczej nie jest. Komfort podobny. W zakrętach oczywiście pewniej się jedzie w Veloce ale to raczej dzięki Q4. Ogólnie wrażenia z jazdy są bardzo na plus Veloce. Nie wiem dlaczego ale po prostu jedzie się przyjemniej i pewniej. Może to rozłożenie masy?

- spalanie Tak jak już słyszałem szczególnej różnicy nie ma. Co mnie bardzo cieszy Wiadomo, że jak się pociśnie to stado 280KM więcej wypije ale w trasie przy spokojnej jeździe raczej podobnie czyli 9l. Miasto też w wersji 200KM miałem 12l i tu mam 12-13l.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Użytkownik Pirat drogowy
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM

Domyślnie

Zacny pojazd, nawet przybrodzona wygląda ślicznie. Szerokości ! Mogę z ciekawości zapytać co skłoniło Cię do przesiadki z Super na Veloce? Nie byłeś z poprzedniej sztuki zadowolony? I przede wszystkm, co zrobiłeś z poprzednią Giulią? Jeśli sprzedałeś, to czy zainteresowanie było duże?

Użytkownik Romeo Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Hehe jesteś pierwszym na tym forum, który ma już drugą (sprawną ) Giulię Fajny kolor

Moderator Romeo Avatar Belfer
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Aktualnie 156 GTA Q2, 159 TBi berlina, 147 1,9 FL, Lancia Phedra FL 2,0 i Vitara 1,6

Domyślnie

Ale w domu wszyscy inni zdrowi?!

Gratuluję zakupu i życzę udanego użytkowania. Kolor rewelacyjny!

Użytkownik Romeo Avatar Pływak
    Auto
    Megane 3 RS 300+

Domyślnie

Veloce to imo aktualnie najsensowniejszy wybór w ofercie AR. Kompromis między zwykla Giulia, która nie budzi we mnie zbyt wielu emocji, a kosztująca worek zlota wersją Q. Jeździłbym

Też jestem ciekaw jak rozegrałeś przesiadkę. Sprzedawales? Zostawiłeś w rozlczeniu?

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4

Domyślnie

Poprzednią sprzedałem z różnych względów finansowych Pojechała w okolice Bogatyni. Początkowo zainteresowanie było słabe ale potem nowi właściciele przyjechali jednak z dość daleka. Do Warszawy kawałek drogi jest Zależało im.
    Głównym powodem przesiadki były jednak fotele. Trochę to dziwnie brzmi ale dla mnie jazda ok 100km a potem leżenie na podłodze w bólach trochę się mija z celem. Totalny brak trzymania bocznego. No i dźwięk silnika trochę porażka a dla mnie to ważne. W Veloce jest lepiej ale też nie jest to rasowe brzmienie. Następnym powodem było moje rozczarowanie napędem na tył i brakiem możliwości wyłączenia kontroli trakcji. Jak tak dbają o moje bezpieczeństwo to niech to robią cztery koła na raz
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Użytkownik Romeo Avatar Pływak
    Auto
    Megane 3 RS 300+

Domyślnie

No z tym brakiem możliwości wyłączenia kontroli to trochę lipa w 159/Brerze szło ją bez problemu wyłączyć. Może jest jakaś kombinacja serwisowa na jej wyłączenie? Testowałem kiedyś Toyote GT86 i tam również nie przewidziano całkowitego wyłączenia kontroli trakcji jednym przyciskiem, co w aucie stricte do zabawy moim zdaniem jest śmieszne ale po przewertowani amerykańskiego forum okazało się, że odpowiednia serwisowa kombinacja wciskania pedałów i ręcznego rozłączy nam kontrole trakcji całkiem

Użytkownik Romeo Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Może dlatego, żeby byle mistrz szybkich prostych nie zabił się na pierwszym zakręcie. Napęd na tył też robi różnicę

Użytkownik Romeo Avatar Zmianowy
    Mieszka w
    Mordorze na Domaniewskiej
    Auto
    Megane III RS

Domyślnie

Też jestem zdania że Veloce to idealny kompromis między 200 a Q , ale dla mnie jedyny kolor to Blue Misano
    Zapraszam również do lokalnej grupy Warszawskich Alfaholików
    https://www.facebook.com/groups/warszawscyalfaholicy/
    Oraz na czwartkowe spoty
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson

Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

Użytkownik Romeo Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

@azar, Twoją Veloce brałbym jak Cygan zasiłek Gratulacje.

dachu w tej nie masz, dobrze widzę na zdjęciach (w tym kolorze jakoś nie mam 100% pewności). nie brakuje Ci wg poprzedniej Super? korci mnie, mimo że to działa w odwrotną stronę niż powinienem dążyć w konfiguracji tzw sportowego sedana (choć 4x4 też to nie jest właściwy kierunek), dlatego pytam

dziwi mnie Twoja opinia o RWD w Super - w zeszłym tygodniu miałem na 6h udostępnioną taką przez dealera, i cały czas miałem banana na twarzy (lepiej porównując do mojej 240konnej 159 TBi). Tył nie raz trochę pozamiatał mimo kontroli trakcji. Auto też rwało do przodu jak szalone. Skrzynia faktycznie szarpnęło parę razy, szczególnie raz jakoś przed rondem, to mnie zdziwiło. Ale podobno ma się adaptować do stylu jazdy kierowcy, później jakiś szczególnych jaj już nie robiła, więc może to działa. Średnie spalanie ze 120km miałem 14.3l/100km , chyba nie jestem najlepszy w ecodrivingu Na swoją obronę było dużo świateł po drodze i średnia prędkość wyszła tylko 43km/h mimo że na ekspresówce też ją próbowałem.

Żeby nie było wątpliwości Veloce to jest to co chcę - już dzisiaj miałem zamawiać (włosi podobno zamykają zamówienia co tydzień w poniedziałek więc byłaby szybciej), ale postanowiłem sobie dać parę dni na ostateczne decyzje o konfiguracji - dziś byłem zbyt podjarany w salonie, nie myślałem już trzeźwo dorzucając kolejne opcje ponad dobrze przemyślaną wcześniej konfigurację
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-02-2018 o 01:34