Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 196
    Użytkownik Alfista Avatar epsonix
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4 i Giulietta 1.4TB

Domyślnie

mysle ze 5 lat minimum, no chyba ze jakies rodzinne potrzeby sie zmienia drastycznie, choc wtedy moze zmienimy zony Giuliette na cos wiekszego

- - - Updated - - -

zamontowalem sobie w ASO przednia rejestracje bez ramki, na dwustronnej tasmie klejacej TESA (wczesniej rejestracje zapakowana w gruba folie zeby nie porysowac lakieru mniej wiecej uksztaltowalem). wyglada to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180525_114249_HDR.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	102.5 KB
ID:	246019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180525_114306_HDR.jpg
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	246020Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180525_114254.jpg
Rozmiar:	68.3 KB
ID:	246021
    pod tylna rejestracje (zarowno pod podkladke jak I ramkne) dolozylem tez troche tej folii. Zapomnialem sobie za wczasu zamowic ramke alfaholikow nowa, wiec przekrecilem ze 159

Nazwa:	20180525_121246_HDR.jpg
Rozmiar:	86.2 KB
ID:	246022
    Okazalo sie tez ze znaczek na scudetto jest lekko uszkodzony (tak jakby ktos dzibnal go, a z boku sa rysy) - beda wymieniac mi to za jakis czas (niestety trzeba czesciowo zdemontowac zderzak)

Nazwa:	20180525_121438.jpg
Rozmiar:	73.0 KB
ID:	246023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180525_121452.jpg
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	246024
    Zauwazylem tez drobne uszkodzenie lakieru na prawej listwie progowej przy samym progu (~12x2mm) - w takim miejscu ze musialo to powstac w fabryce przed montazem. poprosilem o zalatwienie lakieru I przy okazji podmalowanie pedzelkiem (szkoda sciagac calosci I lakierowac, nie jest to jakies duze, byle by sie nie rzucalo w oczy)

W tej chwili jest zamontowany alarm Mopar, elektryk montuje mi pilota do bram I kamerke/rejestrator (sam nie chce tego robic zeby w razie problemow z elektryka nie powiedzial ktos ze sam grzebalem)

Rozszerzylem tez gwarancje na 4 lata Maxcare.

Za chwile tez ma mi firma detailingowa z ktora wspolpracuje ASO zrobic zabezpieczenie skor wewnatrz - robia natrysk aerografem jakiejs warstwy ochronnej ktora na pol roku zalatwia sprawe pielegnacji skor. Koszt (normalnie chyba 350zl dla klienta z ulicy) dealer wzial na siebie jako prezent (do tego sruby zabezpieczajace do felg I mate bagaznika). Mate bagaznika dostane za jakis czas, bo wlasciwie miala byc (wg cennika z lutego) w pakiecie Organizer, ale to chyba byla pomylka bo ani nie przyszla z autem, a dealer mowi ze teraz juz jej nie ma wymienionej pod tym pakietem.

Użytkownik Ogier
    Auto
    NOT YET

Domyślnie

Ja swoją osadziłem na takiej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	velocealloy.jpg
Rozmiar:	277.8 KB
ID:	246026 feldze i już zaczynam załować

Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce

Domyślnie

KGD ja na tych felgach widziałem demówkę i w bardzo widoczny sposób powstają na niej uszkodzenia, tzn białe dziurki na czarnym tle...

epsonix dziwnie wygląda tablica bez niczego A ten pilot do bramy to masz jaki, od bramy po prostu czy jakiś szpecjalny?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)

Domyślnie

Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    KGD ja na tych felgach widziałem demówkę i w bardzo widoczny sposób powstają na niej uszkodzenia, tzn białe dziurki na czarnym tle...

epsonix dziwnie wygląda tablica bez niczego A ten pilot do bramy to masz jaki, od bramy po prostu czy jakiś szpecjalny?
    Właśnie, jak instalujesz tego pilota i rejestrator?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Ogier
    Auto
    NOT YET

Domyślnie

masakra tak się na nie zafiksowałem, że nie podpytałem na forum- a szkoda odpryski na felgach wyglądają naprawdę słabo... no nic/// najwyżej będzie szukał czegoś z rynku

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

epsonix dziwnie wygląda tablica bez niczego
    nieprzyzwyczajony do takiego widoku jestes I tyle. te podkladki ktore moga zamowic delerzy to masakra, maja do wyboru albo mniejsze, wtedy ramka dziwnie wystaje, albo wieksze wtedy podkladka troche wystaje spod ramki. Oba rozwiazania dla mnie nieakceptowalne. Chyba z kolega @Belfer kiedys dyskutowalismy o tym I byl wlasnie pomysl przymocowania tablicy bezposrednio. Z reszta ja jestem przyzwyczajony do takiego widoku - ponad 5 lat mieszkalem w Irlandii a tam (w UK tez) montuja o ile mi sie wydaje glownie bezposrednio do zderzaka na przodzie
    A ten pilot do bramy to masz jaki, od bramy po prostu czy jakiś szpecjalny?
    szpecjalny cos takiego:
    https://www.pluscom.pl/proxima-pilot...zie-p2605.html

to sie podlacza pod mase jeden przewod, a drugi przez monostabilny przycisk do zasilania po stacyjce. jak raz nacisniesz to on sie naladuje na jakis czas I jesli nie nacisniesz kolejne razy to wysyla kod jakby 1ego klawisza pilota, jak nacisniesz 2 razy to drugiego itp (do 4). jak potrzebujesz zasymulowac dluzsze nacisniecie przycisku to ostatnie nacisniecie przytrzymujesz ile chcesz. pilota juz normalnie wprogramowujesz do wszystkich bram.

przycisk kupilem rano w elektronicznym w miare zgrabny, czarny, gosc z ASO zamontuje mi go w latwo dostepnym (ale niewidocznym) miejscu.

mialem te piloty w motorize (podpiete pod swiatla dlugie), I w obu 159 (zamontowane z boku schowka/podlokietnika, z prawej strony)

- - - Updated - - -

Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Właśnie, jak instalujesz tego pilota i rejestrator?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    pilota j.w.

rejestrator - zasilanie na stale zeby nagrywal wszystkich drani (w rej. jest G sensor I wykrywanie ruchu przez z obrazu) co mi w samochod na parking wjezdzaja
    dodaje tylko zabezpieczenie przed wyladowaniem aku - takie cos:
    https://www.wideorejestratory24.pl/p...du-DOD-DP4/399

tylko ten akurat ma ustawione napiecie odciecia na 11/5V, troche niskie - mysle ze jak bede mial czas to go rozbebesze kiedys, lookne jak to zrobili I jesli latwo da sie zmodyfikowac obwod to sprobuje ustawic raczej jakies 11.8-11.9V, a jak sie nie bedzie dalo to w szereg walne diode o odpowiedniej charakterystyce (moze jakas germanowa bo ma mniejsze napiecie przewodzenia ok 0.3-0.4V albo jedna lub dwie Shottkiego bo one maja raczej 0.2-0.3V; oczywiscie na odpowiedni prad - rejestrator chyba bierze cos do 100mA z 12V (200+mA z 5V))

zeby uniknac kolejnych pytan, to rejestrator kupilem Viofo A119S, bez GPS (mozna dolozyc, bo on jest w podstawce), do tego karta 64GB Samsung Evo klasy bodajze C10/U3.

rejestrator zamocowalem z prawej strony lusterka, jak najwyzej I tyle zebym bez zdejmowania rejestratora wysunal karte pamieci. nie testowalem jeszcze, bo podlaczali dopiero. na pewno wrzuce jakies fotki I moze link do filmika jak juz cos nagram

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Olej555 Zobacz post
    Panowie, nie popadajmy w paranoje z tym zabezpieczaniem. Jak mi się skończy leasing to oddam auto do firmy detailingowej a potem sprzedam..
    Koszt naprawy/renowacji ubytków, typu odpryski rysy lekkie wgniecenia robią bez problemu, bez ponownego lakierowania. Koszt takiej renowacji jest niższy niż ceramika i folia zabezpieczająca.
    nie robie ceramiki bo to strasznie drogie, trzeba odswiezac (to juz mniej kosztuje), trzeba myc delikatnie bez programu z proszkiem itp itd, najlepiej oddawac auto do firmy detailingowej na mycie). - roczny koszt utrzymania ceramiki na aucie to jakies wiecej niz 5tys z tego co na szybko podpytalem goscia od detailingu. myslalem o ceramice na same felgi zeby latwo zmywac pyl (mam srebrne), ale tez 550zl i starcza na 0.5 roku (inne srodki podobno niz na budzie), dla mnie bez sensu.

folii tez nie daje, kupa kasy a co najwyzej przed jakimis odpryskami ochroni. mam to w d..e, bede w miare dbal, myl delikatnie auto, a jak cos zacznie sie z blacha dziac to pojade do ASO i powiem ze skoro uzywaja delikatny lakier, to niech teraz go maluja. chyba klient moze oczekiwac ze auto tak jak wyjezdza z salonu, jest gotowe na jazde na drogach, a nie ze musze obkleic cale folia za 10k bo lakier moze odpryskiwac od byle czego.

- - - Updated - - -

Jeszcze owiń kocem bo nie daj Boże wyblaknie od słońca
    to nie w moim stylu, choc wiadomo jak jest nowe i tak cieszy, to troche tez sie chucha

- - - Updated - - -

Co do konserwacji - nie ma sensu. Toż to prawie samo amelinium. Szkoda kasy na konserwację podwozia nowego auta, nic Ci to nie da.
    nie do konca, gosc z detailingu (oni tez robia konserwacje podwozia takim przezroczystym woskiem ktory ma wystarczyc na ok 3 lata) pokazywal mi kilkumiesiecznego Jeepa Compass-a ktorego maja jako auto zastepcze jak biora od klientow auto do detailingu, tam juz cos sie zaczynalo dziac jesli chodzi o drobna korozje na elementach podwozia.

na to sie akurat zdecydowalem bo nie biore auta na 3 lata raczej - Ty patrzysz z innej perspektywy - wziales abonament na 3 lata, oddasz, i tyle Cie to obchodzi ze cos tam sie zacznie dziac.

umowiony jestem na ta konserwacje za niecale 4 tygodnie bo akurat lece na delegacje wiec nie bedzie mi zal rozstawac sie z Giulia.

Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce

Domyślnie

Z tym kocem to nie do Ciebie było A co do konserwacji podwozia, jak zapytasz sprzedawcę maści na grzybicę pochwy czy powinieneś się zabezpieczać przed grzybicą pochwy, to Ci pokaże jak to brzydko wygląda i każe się smarować co rano
    Samochód ma gwarancję na powłoki i na perforację, jak w kilkumiesięcznym dżipie jest ruda od spodu, to to się reklamuje a nie nakłada maści i sypie pudrem.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Użytkownik Maniak resoraków Avatar prezes-tk
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia 2.0T

Domyślnie

Piękne auto. Szerokości. Pewnie jak my wszyscy tutaj, nie będziesz teraz chciał wysiadać z niej i będziesz jeździł nawet do pobliskiego kiosku.

Użytkownik Rowerzysta Avatar FilipoInzhagi
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo159 SW1.9 JTDM plus f10 2016 3.0

Domyślnie

Gratulacje pięknej Gulii,elegancko z tą srebrną koniczyną, suptelnie ale z pazurem,zazdraszczam; )

Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto

Domyślnie

czekam na przepustke i zaraz wyjeżdżam z salonu!