Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Użytkownik Embrion Avatar Zbinio
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD - była; Brera 2.0 JTDm jest

Domyślnie Realizacja marzeń - część dalsza

Kupując w maju 2011 roku swoją pierwszą Alfę urzeczywistniłem swoje odwieczne marzenie. Wybór wtedy padł na GT, choć nie ukrywałem westchnień do Brery. Pomimo szczęśliwego, długoletniego związku z GT, od kilku lat monitorowałem rynek pod kątem Brery. Długo szukałem egzemplarza który spełniłby większość moich wymagań. I jest, pojawiła się kuzynka GT, obiekt westchnień – Brera.

Parę słów o mojej Beli:
    • wersja poliftowa, 2010r,
    • silnik 2.0 JTDm, 170KM,
    • skórzane, bordowe fotele Poltrona Frau,
    • czarna podsufitka,
    • kierownica wesja TI,
    • ksenony,
    • 18’ szprychowe felgi.

Z gadżetów brakuje tylko SkyView. Osobiście nigdy nie jeździłem ze SkyView stąd też mi tego nie brakuje, choć znajomi twierdzą, że to ponoć fajny gadżet.

Po zakupie zrobiono obowiązkowy gruntowny przegląd (olej, filtry, rozrząd) z pełną diagnostyką. Poza koniecznością wymiany koła pasowego alternatora, stan wyśmienity co mnie bardzo ucieszyło .

Przez pewien czas cieszyłem się obecnością dwóch kochanek. Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie, ale miałem nieodparte wrażenie, że GT bardziej ochoczo zbiera się do galopu, zwłaszcza w zakresie 1500-2500 obr/min. Na papierze wyglądają porównywalnie z lekkim wskazaniem na Brerę. Niestety szczęście nietrwało długo. Dostałem od mojej żony ultimatum rozstania się jedną z dziewczyn. I tak w bólu pożegnałem się z GT.

Co do planów to obowiązkowa korekta parametrów silnika oraz to co planowałem już z GT, a nie udało mi się tego zrealizować to delikatna personalizacja. Postanowiłem nie czekać tylko zabrać się do działania.

Pierwsza sesja po zakupie:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0752.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	250268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0756.jpg
Rozmiar:	96.2 KB
ID:	250269   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0758.jpg
Rozmiar:	95.7 KB
ID:	250270   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0761.jpg
Rozmiar:	105.6 KB
ID:	250271   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0774.jpg
Rozmiar:	131.8 KB
ID:	250272  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0780.jpg
Rozmiar:	110.8 KB
ID:	250273   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0794.jpg
Rozmiar:	82.4 KB
ID:	250274   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0795.jpg
Rozmiar:	96.9 KB
ID:	250275   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0797.jpg
Rozmiar:	107.6 KB
ID:	250276   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0806.jpg
Rozmiar:	77.5 KB
ID:	250277  

Użytkownik Alfa i Omega Avatar toddlockwood
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 V6 Tb

Domyślnie

Ładniutka
    Szkoda tylko że diesel Ale najważniejsze że tobie sprawia radość!
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 14-09-2018 o 19:04

Użytkownik Maniak resoraków Avatar krosser
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Giulietta '11 2.0 JTDm 170KM

Domyślnie

Cytat Napisał Zbinio Zobacz post

Przez pewien czas cieszyłem się obecnością dwóch kochanek. Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczucie, ale miałem nieodparte wrażenie, że GT bardziej ochoczo zbiera się do galopu, zwłaszcza w zakresie 1500-2500 obr/min. Na papierze wyglądają porównywalnie z lekkim wskazaniem na Brerę.

Pierwsza sesja po zakupie:
    Ponoć 2.0 dołem jedzie dopiero po chipie. Piękna Brera.

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km

Domyślnie

nizeeejjjj ja i bedzie piekna
    Alfa 156 2.4 10v Stage 1 -->> 189HP 398.2NM -->>Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic,

Mieszka w
    Gniezno
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał krosser Zobacz post
    Ponoć 2.0 dołem jedzie dopiero po chipie. Piękna Brera.
    Rozmawiałem o moich spostrzeżeniach o których pisałem z specjalistą, który stwierdził, że wynika to z dłuższych przełożeń skrzyni biegów. Daje to co prawda większą elastyczność na poszczególnych biegach, ale nie czuje się tak gwałtownej reakcji na dodanie gazu jak to miało miejsce w GT.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Ładniutka
    Szkoda tylko że diesel Ale najważniejsze że tobie sprawia radość!
    Szkoda...
    Testowałem przed zakupem również 2.2 JTS z zmodyfikowanym sportowym wydechem.
    Brzmieniowo nieporównywalnie lepiej, ale pod względem dynamiki 2.0 JTDm wypada korzystniej,
    biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że 2.0 da się łatwo chipować.
    Szkoda, że do Brery nie montowano takich silników benzynowych jak dzisiaj do Giuli czy Stelwio.

Ale podsumowując temat przyjemności z jazdy dizlem powiem tak, Alfa ma w sobie taką magię którą trudno mi zdefiniować, a która to sprawia, że nawet gdyby była napędzana parą daje większą przyjemność z niż jazda volkswagenem na benzynę .

Użytkownik Alfa i Omega Avatar toddlockwood
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 V6 Tb

Domyślnie

Cytat Napisał Zbinio Zobacz post
    Szkoda...
    Testowałem przed zakupem również 2.2 JTS z zmodyfikowanym sportowym wydechem.
    Brzmieniowo nieporównywalnie lepiej, ale pod względem dynamiki 2.0 JTDm wypada korzystniej,
    biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że 2.0 da się łatwo chipować.
    Szkoda, że do Brery nie montowano takich silników benzynowych jak dzisiaj do Giuli czy Stelwio.

Ale podsumowując temat przyjemności z jazdy dizlem powiem tak, Alfa ma w sobie taką magię którą trudno mi zdefiniować, a która to sprawia, że nawet gdyby była napędzana parą daje większą przyjemność z niż jazda volkswagenem na benzynę .
    No... 159, Brera i Spider niestety cierpią na brak fajnych silników benzynowych - po za 1.75.
    Ja jak bym miał sam wybierać to pewnie i tak kupił bym 2.2 i już bym przebolał - ale wiadomo, każdy ma inaczej Nie mniej fajna Alfinka i dbaj o nią!

Mieszka w
    Gniezno
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    No... 159, Brera i Spider niestety cierpią na brak fajnych silników benzynowych - po za 1.75.
    Ja jak bym miał sam wybierać to pewnie i tak kupił bym 2.2 i już bym przebolał - ale wiadomo, każdy ma inaczej Nie mniej fajna Alfinka i dbaj o nią!
    To prawda, czytałem dużo dobrego o 1.75. Ale żeby nie było zbyt różowo, słyszałem że akustycznie nad nim nie popracowali. Niestety nie miałem okazji nim się przejechać.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ZajcuNS
    Auto
    Fiat Bravo 1.6MJ 120KM+

Domyślnie

Sam szukam swojej od ponad 2 miesięcy z tym, że ja szukam innego koloru, a na rynku praktycznie same czarne heh
    Fajna fajna.
    To kupione na terenie Polski czy ściągana? Bo nie kojarzę by taka stała gdzieś ostatnio na portalach aukcyjnych - choć mogłem nie zauważyć bo na czarne patrze bardziej z ciekawości niż z zamiarem kupna.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dantom147
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS

Domyślnie

Gratulacje zakupu, z pewnością nie raz miniemy się w Gnieźnie lub spotkamy na stacji koło maca

Mieszka w
    Gniezno
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    Sam szukam swojej od ponad 2 miesięcy z tym, że ja szukam innego koloru, a na rynku praktycznie same czarne heh
    Fajna fajna.
    To kupione na terenie Polski czy ściągana? Bo nie kojarzę by taka stała gdzieś ostatnio na portalach aukcyjnych - choć mogłem nie zauważyć bo na czarne patrze bardziej z ciekawości niż z zamiarem kupna.
    Zgadza się, nie stała na portalach aukcyjnych, była szukana poza granicami i ściągana do Polski. Podaż w Polsce jest dość uboga i oscyluje przeciętnie w granicach 30 szt.. Jeżeli szukamy ciekawego, odpowiednio skonfigurowanego i zadbanego egzemplarza to trudno coś wybrać. Większość jest mówiąc slangiem, mocno zmęczona.
    A co do koloru... gdybym miał pełny wybór, kupiłbym inny niż czarny kolor. Niemniej jednak czarny był w grupie dopuszczalnych kolorów. Jedyny kolor który definitywnie eliminował egzemplarz z mojego zainteresowania to srebrny. Mam już alergię na ten kolor .

- - - Updated - - -

Cytat Napisał dantom147 Zobacz post
    Gratulacje zakupu, z pewnością nie raz miniemy się w Gnieźnie lub spotkamy na stacji koło maca
    Na pewno, za małe miasto żeby prędzej czy później na siebie nie wpaść .
    A tak z ciekawości, jak spisuje się motorek 2.2? ...bo w sieci wieszają na nim koty.