Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Talarr
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie Giulietta Quadrifoglio Verde Rosso Competizione

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Giulietty QV, poniżej zdjęcia, kilka informacji i pierwsze wrażenia

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190119_120418.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	85.5 KB
ID:	254658
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190119_120445.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	91.8 KB
ID:	254659

Rocznik 2011, pierwsza rejestracja 2012. Przebieg 60 tys. (udokumentowany fakturami z ASO). Polski salon. Chyba full opcja bez dachu panoramicznego i konsoli ze Star Treka, tfu, nawigacji. Fantastyczny lakier Rosso Competizione, pakiet pseudo-carbon (spojler tylny, lusterka, elementy wnętrza) i czadowy dyfuzor z F1.

Poszukiwania QV-ki trwały ok. miesiąca. Wcześniej przed krótką chwilę rozważałem jeszcze 170KM i 120KM, ale zgodnie z zasadą "albo grubo albo wcale" szybko wybiłem sobie z głowy takie głupoty (żartuję - jeździłem Giuliettami w obu tych wersjach i obie są zajebiste). Przez ten miesiąc znalazłem dwie sztuki, które mnie zainteresowały: białą z Bytomia, której nie zdążyłem nawet obejrzeć zanim zeszła (jeżeli czyta to osoba, która mnie ubiegła to pozdrawiam i dziękuję, bo ostatecznie jestem zadowolony z tego jak to się potoczyło ) i tą na którą ostatecznie się zdecydowałem. Tak, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, kupiłem pierwszą Quadrifoglio, którą obejrzałem. Wcześniej po moim wstępnych oględzinach, pojechałem z ówczesnym właścicielem do ASO na przegląd przed sprzedażą - odradzam, robią to dość niedokładnie.

Giulietka jest już po pierwszym serwisie u Darka Mr Alfa w Tarczynie (100% polecam), gdzie wymieniłem olej (+płukanka), filtry, rozrząd z pompą wody, tarcze przód i klocki oraz akumulator. Wyważania i optymalizacji wymagały też felgi (i obawiam się, że przy takim rozmiarze i profilu opon co jakiś czas będę musiał powtórzyć tę czynność )

Jeździ naprawdę fajnie, mocy nie brakuje, chociaż mam wrażenie, że przydałoby się więcej sportowego charakteru: trochę bardziej rasowy wydech, bardziej bezpośredni układ kierowniczy z mniejszą fajerą, głębsze fotele...mam wrażenie, że Giulietta QV idzie bardziej w stronę Gran Turismo niż sportu. Spalanie w mieście 12-13 nie zachwyca, ale tego się spodziewałem. Zawieszenie i koła do codziennej jazdy też nie są optymalne, no ale coż...

W planach na przyszłość bliższą i dalszą jest chip + sensowny wydech z decatem. Jeżeli ma ktoś doświadczenia/przemyślenia w tych tematach (co, gdzie, za ile) chętnie przeczytam

P.S. Lepszych zdjęć nie mam, jak kiedyś zrobię to wrzucę

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar TeBeK
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM

Domyślnie

Wygląda super, chyba najlepszy kolor dla Giulietty, albo i nawet Alfy. Też bym wolał QV jakby mnie było stać ;P. A wydech już przypadkiem nie zmieniony?

Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM

Domyślnie

Ładniutka sztuka. Szczególnie lakier Wydech ma raczej zmieniony, a przynajmniej końcówki. Oryginalnie były chyba takie standardowe jak w niższych wersjach. To jest manual czy automat?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Cytat Napisał TeBeK Zobacz post
    A wydech już przypadkiem nie zmieniony?
    Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Wydech ma raczej zmieniony, a przynajmniej końcówki. Oryginalnie były chyba takie standardowe jak w niższych wersjach.
    Wydaje mi się, że to oryginał z akcesoryjnymi końcówkami.

Cytat Napisał lookash Zobacz post
    To jest manual czy automat?
    Manual.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    brak

Domyślnie

Felgi oryginały? PSW robi podobne. Nawet się nad nimi zastanawiałem, bo te jaśniejsze paski fajnie wyglądają, ale w końcu wziąłem repliki alfoskie.

Mieszka w
    Poznań
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Felgi oryginały? PSW robi podobne. Nawet się nad nimi zastanawiałem, bo te jaśniejsze paski fajnie wyglądają, ale w końcu wziąłem repliki alfoskie.
    Te PSW z tego co ludziska piszą to nie grzeszą jakością materiałów i są troche jak z plasteliny.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    brak

Domyślnie

Ja słyszałem, że w składzie maja watę cukrową. Dlatego je wziąłem, bo lubię.
    Ale ok. To sprawdzimy jak się jeździ na plastelinowych felgach. A gdzie ześ to wyczytał? Bo na polskich forach to chyba słabo z opiniami o tych felgach?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Oryginalne 18". Ja osobiście wolałbym żeby tych pasków nie miały - nigdy nie podobały mi się dwukolorowe felgi. Na szczęście są one (paski) dosyć dyskretne i ogólnie te fele moim zdaniem bardzo pasują do QV-ki. A do tego mniej oklepane niż klasyczne alfowskie księżyce

Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS

Domyślnie

Zgadzam się, idealne połączenie Oczywiście tuż po białej
    Niech się sprawuje i cieszy oko.

Mieszka w
    Poznań
    Auto

Domyślnie

Ja słyszałem, że w składzie maja watę cukrową. Dlatego je wziąłem, bo lubię.
    Ale ok. To sprawdzimy jak się jeździ na plastelinowych felgach. A gdzie ześ to wyczytał? Bo na polskich forach to chyba słabo z opiniami o tych felgach?
    Nie oburzaj się tak. Sam swego czasu szukałem różnych opcji do mojej Alfy i czytałem przeróżne opinie o różnych nieoficjalnych felgach. Niestety o PSW znalazłem troche niepochlebnych, więc je odpuściłem (i nie, nie na polskich forach jak zakładasz). Felgi słabej jakości będą ok, do momentu jak nie dojdzie do jakiejś podbramkowej sytuacji, typu dziura w drodze, lub jakiś wypadek. Ale nie zaśmiecajmy już koledze wątku, bo to temat na inny topic.