Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

Czepiacie się menedżera. On te auto pewnie kupił nowe za grubą kasę w 2004 r i na pewno dbał. Wątpie, aby jeździł 2 litrowym TS-em przez 13,14 lat. Czort wie kiedy ją sprzedał dalej, później inni już dojeżdżali po kolei. A na końcu jak to handlarz, przebieg skręcić i sprzedać.

Polerkę ładnie robisz. Mam nadzieję, że jak się zrobi ciepło to się zgadamy i pokażesz mi parę sztuczek Muminowa 166 ver.2

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

O masakra, to niezla akcja ze stanem tego auta :O sam tez gadalem z wlascicielem i ogladalem ja, wygladala bardzo fajnie... ale to bylo 4 lata temu.

Fajnie ze wziales sie za jej odgruzowanie.
    Co do mocy- ja bym sie nie spodziewal cudow moze byc troche wyzej niz seria, ale pewno niewiele

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km

Domyślnie

tak jest ze starszymi autami ciągle coś...szkoda tylko ze uczciwie sprzedający nic nie mówił co jej dolega albo co sadzi ze może dolegać, jak do mnie dzwonili czy pisali o moją alfe ludzie to najmniejsza ryskę pokazywałem żeby nie było podobnych akcji...cóż teraz życzyć tylko zaparcia i odgruzować
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Skóra, GTA, Bose, 18 Toora,

Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6 240KM '04r & Mazda5 CR 2.0 143KM '06r

Domyślnie

Wreszcie założyłeś temat . Widziałem na żywo i wizualnie jest mega a mechanikę się zrobi
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 12-02-2019 o 18:02
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.0 53KM '99r (05.2012 - 05.2014)
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.3 68KM '99r (05.2014 - 09.2016)
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 240KM '04r (09.2016)
    Mitsubishi Colt CJ0 1.3 75KM '00r (01.2018 - 08.2018)
    Mazda5 CR 2.0 143KM '06r (05.2018)

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

A myślałem, że już nie pojawi się nigdy żaden nowy temat o 166 już chyba z rok przerwy było
    Odnośnie auta to faktycznie było o nim głośno...... jeszcze to druciarstwo kabli idzie przełknąć ale jak przełknąłeś to spalanie oleju jak w dwusuwie? Jak szerszeń z tego się tłumaczył? Przecież to jest istna masakra. Ile teraz dolewasz oliwy na ten 1000km? Czy faktycznie z suchym bagnetem kupiłeś i to był tylko straszak?
    Oby służyła jednak pomimo wszystko.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    wyszło że jak to z każdym używanym autem zawsze jest coś do grzebania. i większość tutaj jak nie każda nie jest idealna. o ile.te duperele jak wiązka klapy czy nagrzewnica to drobiazgi tak żarcie oleju już jest nie fajna cechą

ciekawi mnie czy ten manager to się nie zawywal czasem Pingio Bukano i nie przywedrowal do Niemiec z taborem?
    żarty oczywiście. auto bardzo ładne. i ukochane

No, nie są fajne zdecydowanie. Nie oczekiwałem, że auto będzie idealne i na jakieś tam pierdoły, które wyszły podczas oględzin przymknąłem oko. Ale patrząc z perspektywy czasu byłem zbyt pobłażliwy i nie dziwię się, że inni odpuszczali zakup.

Po przyjeździe okazało się, że wybija jedynkę, że nawiew nie ma najmniejszej ochoty ruszyć, że lakier jest w kondycji "lekko średniej". O zdychającym aku wiedziałem, bo auto stało.

Mieszka w
    Racibórz
    Auto

Domyślnie

- - - Updated - - -

Cytat Napisał herbig Zobacz post
    Czepiacie się menedżera. On te auto pewnie kupił nowe za grubą kasę w 2004 r i na pewno dbał. Wątpie, aby jeździł 2 litrowym TS-em przez 13,14 lat. Czort wie kiedy ją sprzedał dalej, później inni już dojeżdżali po kolei. A na końcu jak to handlarz, przebieg skręcić i sprzedać.

Polerkę ładnie robisz. Mam nadzieję, że jak się zrobi ciepło to się zgadamy i pokażesz mi parę sztuczek Muminowa 166 ver.2

Według mojej wiedzy ja jestem trzecim właścicielem, ale czort wie jak było naprawdę.

Dzięki, a ja mam nadzieję, że pokażesz mi jak wypieprzyć w kosmos to dziadowskie, podrutowane audio i wsadzić tam coś normalnego w budżetowej opcji

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Cytat Napisał koskar Zobacz post
    O masakra, to niezla akcja ze stanem tego auta :O sam tez gadalem z wlascicielem i ogladalem ja, wygladala bardzo fajnie... ale to bylo 4 lata temu.

Fajnie ze wziales sie za jej odgruzowanie.
    Co do mocy- ja bym sie nie spodziewal cudow moze byc troche wyzej niz seria, ale pewno niewiele
    Sam nie wiem czy to nazywać odgruzowaniem. W gruncie rzeczy auto nie jest takie złe, nie jest pospawane z przystanku, po drobnych korektach prowadzi się i jeździ, jak należy. Niemniej ten obraz przysłaniają inne kwestie, na które nie da się nie zwracać uwagi, jeśli chce się bez stresu użytkować samochód jako daily.

Co do mocy, jak wypluje seryjne 150 to będzie ok. Ja szatana nie potrzebuję, a jeśli chodzi o dynamikę, to wiadomo - w porównaniu do JTD brakuje "płuca", wyprzedzanie przy większych prędkościach jest trudniejsze. Ale do setki będzie podobnie jak moja była.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Witboy Zobacz post
    tak jest ze starszymi autami ciągle coś...szkoda tylko ze uczciwie sprzedający nic nie mówił co jej dolega albo co sadzi ze może dolegać, jak do mnie dzwonili czy pisali o moją alfe ludzie to najmniejsza ryskę pokazywałem żeby nie było podobnych akcji...cóż teraz życzyć tylko zaparcia i odgruzować
    Dzięki, przyda się sporo samozaparcia. Mało kto sprzedaje uczciwie auto. No ale, "mądry Polak..."

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Wreszcie założyłeś temat . Widziałem na żywo i wizualnie jest mega a mechanikę się zrobi
    Dzięki, Panie Kolego Ty akurat widziałeś ją przed jakąkolwiek moją ingerencją w stan karoserii, także następnym razem powinna Ci się spodobać jeszcze mocniej.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A myślałem, że już nie pojawi się nigdy żaden nowy temat o 166 już chyba z rok przerwy było
    Odnośnie auta to faktycznie było o nim głośno...... jeszcze to druciarstwo kabli idzie przełknąć ale jak przełknąłeś to spalanie oleju jak w dwusuwie? Jak szerszeń z tego się tłumaczył? Przecież to jest istna masakra. Ile teraz dolewasz oliwy na ten 1000km? Czy faktycznie z suchym bagnetem kupiłeś i to był tylko straszak?
    Oby służyła jednak pomimo wszystko.
    Oj tam, od razu rok. Po użyciu filtra wychodzi, że to w przeciągu roku 5-ta sztuka na forum, także nie jest źle

Druciarstwa akurat nie potrafię przełknąć, także całe tasiemkarstwo/trytytkarstwo zostanie w swoim czasie poprawione, o ile wszystko inne dotrwa. Powiem tak, w codziennej jeździe bez butowania, z prędkościami do 120km/h, dolewam tygodniowo ze 150ml. Czyli wychodzi 0.5-0.6L/1000km. Natomiast jak jechałem na Forzę i w trasie naprawdę dostała bęcki (na autostradzie i S-kach nie schodziłem poniżej 160), to w trakcie podróży do Warszawy wciągnęła równo litr (400km). Zatem może i trochę tego oleju było w dniu zakupu, ale przez 550km do domu zniknął.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 13-02-2019 o 07:15

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Ale rozumiem, że sprzedający nie poinformował o tak zatrważającym zużyciu oleju?
    A też chyba nie omieszkałeś mu o tym napomknąć? I jak się do tego ustosunkował. Bo to moim zdaniem poważna sprawa - nie jakieś tam tasiemki na kablach. Tego mógł nie wiedzieć. Ale mając tyle czasu auto nie wiedział że żłopie olej? Kłamstwo w żywe oczy, oszustwo. Tak to przynajmniej wygląda.

Mieszka w
    Racibórz
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale rozumiem, że sprzedający nie poinformował o tak zatrważającym zużyciu oleju?
    A też chyba nie omieszkałeś mu o tym napomknąć? I jak się do tego ustosunkował. Bo to moim zdaniem poważna sprawa - nie jakieś tam tasiemki na kablach. Tego mógł nie wiedzieć. Ale mając tyle czasu auto nie wiedział że żłopie olej? Kłamstwo w żywe oczy, oszustwo. Tak to przynajmniej wygląda.
    Nie, w trakcie oględzin padło stwierdzenie, że zużywa 'jakieś pół litra na dwa tysiące'. Zresztą była zdjęta pokrywa silnika, chyba ze względu na to, że kolidowała z listwą wtryskową LPG i zauważyłem, że jest tam tłusty osad i na moje pytanie co to jest otrzymałem odpowiedź, że to olej który rozlał się przy dolewce zimą.

Rozmawialiśmy kilka razy później i w zasadzie nic konkretnego nie usłyszałem. Zresztą auto od razu trafiło do Darka, który opiekował się już nim w przeszłości, m.in. wymieniał panewki na korbie, żeby sprawdził dlaczego nie działa nawiew i miało to być zrobione na koszt sprzedającego (tak też się stało, ale to tylko styki w kostce w podszybiu) i temat się rozmył.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 13-02-2019 o 10:46

Mieszka w
    Strzelin
    Auto

Domyślnie

Czyli nawet przy łagodnym traktowaniu auta zużycie oleju jest dwukrotnie wyższe niż deklarowane. To nie mała pomyłka.... Wychodzi że od wymiany do wymiany spala co najmniej drugie tyle co poszło na wymianę. TO chyba nie jest normalne? Pytanie do właścicieli TS`ów.
    A przy dynamicznej jeździe to jest pogrom.... bo w trasę jedziesz z dużą bańką zapasu.
    Przykra sprawa, że szerszeń wpuścił Cię na taką minę.....
    Będziesz coś z tym robił? Czy po prostu będziesz jeździł na tanim i dolewał taniego oleju? Bo nie widzę sensu tu kupować czegoś górnolotnego.