Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie Muminowa 166 ver.2

Miło mi, po raz kolejny, przywitać się z Wami moją drugą 166, tym razem w wersji poliftingowej, wyposażonej w dwulitrowego TS'a.

Jak zapewne kojarzycie, mimo worka pieniędzy i mnóstwa godzin spędzonych przy pierwszej 166 JTD, głównie ze względu na wyeksploatowanie tamtego egzemplarza, nie udało mi się doprowadzić go do zadowalającego stanu. Trafił się forumowicz, miał wyłożoną kawę na ławę co jest z autem nie tak, wziął i jeździ do dziś (mamy kontakt na bieżąco).

Cóż, ja również skusiłem się na kupno auta od forumowicza, dobrze wiecie od kogo, niby nie chciałem wieszać psów i mówić prawie rok po zakupie, że mnóstwo rzeczy się nie zgadza (mam nawet screen ogłoszenia z bazaru i jak to dziś czytam, to nie wiem czy śmiać się czy płakać). Ale najwyraźniej moja obecna Alfa wisiała tyle czasu na sprzedaż nie bez powodu. Miałem nie zakładać tematu, ale niedawno wybiło 10kkm przejechanych za mojego posiadania i zdecydowałem się napisać kilka przemyśleń.

Wrzucę fotki i napiszę, co do tej pory (od kwietnia 2018r.) udało mi się zrobić, a co mam jeszcze w planach.

Zaraz po zakupie odstawiłem pojazd do Darka, który dokonał następujących czynności:

- wymiany kompletnego rozrządu (bez wariatora) wraz z uszczelnieniami wałka rozrządu przy okazji,
    - wymiany nagrzewnicy,
    - przywrócenia napędu nawiewu (uszkodzona wtyczka),
    - wymiany przednich wahaczy po lewej stronie (górny Ricambi+dolny ori po regeneracji),
    - linki ręcznego,
    - hamulce tył+regeneracja zacisków,
    - serwis olejowo-filtrowy.

Auto b.długo stało i było tylko podładowywane na bieżąco, w związku z tym 2 dni po zakupie udałem się do najbliższego sklepu motoryzacyjnego i za 400 polskich złotych zanabyłem baterię (Varta 72Ah).

Jeszcze szybciej okazało się, że zapewnienia sprzedającego o konsumpcji oleju na poziomie 0.5L/2000km (przymknąłem oko, w końcu to TS, który niewyremontowany lubi sobie coś tam łyknąć) miały tyle samo wspólnego z prawdą, co kolonizacja Plutona. Jakże się zdziwiłem, gdy po 500km podróży do domu przy ostatnim zakręcie zapalił się na chwilę Alladyn. Oczywiście zawał na miejscu, zgasiłem auto, rozpakowałem toboły i poszedłem sprawdzić olej. Zgodnie z moimi przypuszczeniami bagnet był suchy niczym kaszel palacza. Podreptałem do motoryzacyjnego i uzupełniłem poziom oleju na max, co wymagało ponad 2L dolewki (prawie połowa całego układu). Niech to posłuży za komentarz.
    Nie wiem czy sprzedający wypuścił mnie bez oleju na bagnecie, bo na miejscu sprawdzałem jego stan na delikatnym pochyleniu i to mogło mnie zmylić, ale już wiedziałem, że będą problemy. Aha, wspomniałem o tym, że LPG zmarło 10km po wyjeździe?

Kolejne kroki skierowałem do gazownika, który stwierdził, że poza reduktorem i butlą z tej instalacji niż już nie będzie. Całe szczęście kosztem wymiany podzieliliśmy się po połowie.

Dodatkowo wykonałem:
    - naprawy kompresora oraz kompleksowego przeglądu klimatyzacji z wymianą czynnika (miałem z nim taki problem -> https://www.youtube.com/watch?v=0oafYaQi2pQ)
    - dwukrotnie ustawiałem zbieżność, raz po naprawie zawieszenia, drugi raz po zgłoszeniu reklamacji, że kierownica jest delikatnie krzywo ustawiona),
    - kupiłem dwie nowe opony letnie na 18" speedline'y, które zostały mi po poprzedniej 166,
    - przeszczepiłem na przód hamulce z V6, które niestety w TS po lifcie nie występowały,
    - wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy na nówkę-sztukę, bo był brzydki i płyn uciekał przez korek,
    - po 1-2kkm przesiadłem się z taniego 10W40 na Eurola 5W40 oraz przepłukałem silnik. Żre trochę mniej, ale z drugiej strony zimą aż nie ma tylu okazji by kręcić auto wysoko,
    - zjarał się wentylator i wymieniłem na regenerowany, przy okazji dowiedziałem się, że jakiś paproch wcześniej połamał obudowę nagrzewnicy i prawdopodobnie przez to mam cały czas obieg wewnętrzny,
    - wymieniłem pierdółki typu nadkola przednie, obudowy kierunkowskazów, łącznik wydechu przepuścił i takie tam,
    - serwis gazu po 10kkm i pewnie dużo więcej rzeczy, o których już nie pamiętam,
    - z kosmetyki dokonałem dwuetapowego odświeżenia lakieru wraz z aplikacją powłoki ceramicznej (auto koszmarnie porysowane, szczoty były grane regularnie) oraz wypolerowałem przednią oraz tylną szybę (oczywiście również poszła powłoka), do tego kompletny detailing wnętrza i konkretne czyszczenie skórek, bo były mocno ufajdane. Auto miało być niemalowane, a tylna lewa ćwiartka ma drugi lakier, jest nawet wyraźne odcięcie, którego nie zauważyłem przy oględzinach (wyszło przy pomiarach przed polerowaniem). Odgruzowałem czarne koła, na których ją kupiłem, podmalowałem ubytki i zabezpieczyłem woskiem.

W planach:
    - usunięcie notorycznego przeciekania wody do wnętrza pod nogi kierowcy (odpływ lub szyba),
    - w najbliższy lub następujący po nim weekend wymiana oleju w silniku na Eurola 5W50 wraz z filtrami, wymiana oleju w skrzyni oraz (w końcu!) połamanej osłony silnika, którą nieustannie haczę o wszelkie wystające elementy jezdni,
    - pozbycia się dziwnej instalacji od niewiadomo czego nad głową,
    - zbudowanie i wymiana kompletnej wiązki w klapie, ponieważ przestało działać otwieranie z przycisku, a sama wiązka jest podziurawiona jak sito i zaklajstrowana na sztukę szarą taśmą,
    - jak już jesteśmy przy klajstrowaniu taśmą, to zamiast ori głośników od DSP poprzyklejane na taśmę termoizolacyjną są jakieś dziwne głośniczki (foto) i chciałbym kiedyś wrócić do serii, bo gra o niebo lepiej,
    - wymiana poduszki pod silnikiem prawej tylnej (oczywiście najdroższej) i tulei łapy, bo przy odpuszczaniu gazu lubi szarpnąć,
    - wymiana lamp w klapie (czekają na lepsze czasy) i prawej w błotniku, bo ktoś zdążył uszczerbić,
    - jak trafi się okazja, wyciągnę parę wgniotek.

Dodatkowo, z ciekawostek na temat auta:
    - moc ponoć podwyższona do 170KM (1.03 mam umówiony termin na hamowni i wrzucę wykres),
    - wrzucone Q2,
    - jest obniżone, nie wiem o ile, bo z papierów nie wynika, ani nie jest to jakiś uniwersalny kit w stylu Eibacha,
    - końcówka wydechu od Remusa całkiem przyjemnie brzmi, daje fajny basik na wolnych obrotach (ktoś już taką na forum miał, ale nie pamiętam kto),
    - od początku w Niemczech jeździł nim jakiś ważniak z Juventusu Turyn, nawet znalazłem go na FB żeby podpytać o auto, ale nie odpisał.

A tak służy dzielnie jako daily, wozi dupę 20km do roboty i z powrotem, paląc przy tym realnie 10,5L/100km (LPG). We wrześniu dowiozło mnie nawet na Forza Italia
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181017_083044.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	91.7 KB
ID:	254802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181102_085257.jpg
Rozmiar:	174.0 KB
ID:	254803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180615_074916.jpg
Rozmiar:	121.3 KB
ID:	254804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51579870_10216488213792350_3657352291075227648_n.jpg
Rozmiar:	138.3 KB
ID:	254805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180716_174402.jpg
Rozmiar:	122.4 KB
ID:	254806  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180716_191228.jpg
Rozmiar:	135.0 KB
ID:	254807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181017_113538.jpg
Rozmiar:	36.3 KB
ID:	254808   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180907_071949.jpg
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	254809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190119_172813.jpg
Rozmiar:	89.8 KB
ID:	254810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190129_181457_BURST2.jpg
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	254812  

Nazwa:	IMG_20180907_091310.jpg
Rozmiar:	106.8 KB
ID:	254813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181019_120441.jpg
Rozmiar:	70.3 KB
ID:	254814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181115_143231.jpg
Rozmiar:	64.0 KB
ID:	254815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180608_201510.jpg
Rozmiar:	99.4 KB
ID:	254816   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180608_203459_HHT.jpg
Rozmiar:	139.0 KB
ID:	254817  

Nazwa:	IMG_20180608_203259_HHT.jpg
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	254819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181017_083353.jpg
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	254820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190209_201224.jpg
Rozmiar:	61.8 KB
ID:	254821   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180821_213757.jpg
Rozmiar:	75.4 KB
ID:	254823  
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 12-02-2019 o 09:58

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Fajnie opisałeś co i jak. Szacun za szczerość. Pamiętam to auto bo wisiało z kilka lat na handel. PAmiętam jak forumowicze z działu 166 ( nie beę mówił kto bo zapewne wiesz kto) zachwalali, mimo , że auta na oczy nie widzieli, że XXX ma na handel polifta którym jezdzil manager juwentusu. Nie wiem. Napisałes szczerze co i jak i jak sobie przypomne peany jakie tu szły na ten egzemplarz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. Okazało sie jak zawsze ze auto do odgruzowania i manager wcale nie dbał
    Aczkolwiek autko bardzo ladnie sie prezentuje i za sprawa silnika to mega unikat. Szerokości i radości Ci życze!
    166 JTD

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Napisałes szczerze co i jak i jak sobie przypomne peany jakie tu szły na ten egzemplarz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. Okazało sie jak zawsze ze auto do odgruzowania i manager wcale nie dbał
    oj pamiętam I te 170km, na które przez tyle lat nikt nie pokazał żadnego wykresu a tak szczerze to trochę sie dziwię, że po tych paru km jak wysiadło lpg nie wróciłeś szybko do sprzedającego.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 12-02-2019 o 10:08
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Znawca Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    KIA Ceed 1.4 T-GDI, AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Wiadomo, że jak perełka od forumowicza, to gruz gorszy niż od Turka spod Berlina.

Wg VIN to faktycznie ma 170 koni (jest taki wóz w EPER), ale też bym chętnie zobaczył jak to wygląda na wykresie.
    @Mumins - jak chciałeś wóz do zamartwiania się to trzeba było brać moją Paskudę jak ją za grosze dawałem. Wiedziałbyś co wymienione, co pada i co zaraz padnie (coś wrednego w najmniej odpowiednim momencie) A tak jak znam siebie trafi na żyletki bo nie będzie mi się chciało bujać ze sprzedawaniem
    JJeżdżę KIĄ więc nie mogę czerpać przyjemności z jazdy. Nie i uj, bo to KIA a nie Alfa

Użytkownik Pasjonat Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Fajnie opisałeś co i jak. Szacun za szczerość. Pamiętam to auto bo wisiało z kilka lat na handel. PAmiętam jak forumowicze z działu 166 ( nie beę mówił kto bo zapewne wiesz kto) zachwalali, mimo , że auta na oczy nie widzieli, że XXX ma na handel polifta którym jezdzil manager juwentusu. Nie wiem. Napisałes szczerze co i jak i jak sobie przypomne peany jakie tu szły na ten egzemplarz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. Okazało sie jak zawsze ze auto do odgruzowania i manager wcale nie dbał
    Aczkolwiek autko bardzo ladnie sie prezentuje i za sprawa silnika to mega unikat. Szerokości i radości Ci życze!
    Hehehe he ten menager juve to rozkłada na łopatki, ale pamiętam też to ogłoszenie hehe

P. S W dniu zakupu Muminowi przez telefon mówiłem, że nakopie mu jak to kupi.. No i niestety kupił

Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 3.0V6, jest 2.5V6 i 2.4R5, będzie 3.2V6 :)

Domyślnie

Świetny opis, dobrze się czyta. No cóż, trochę do powalczenia jest, ale jak widać trochę podziałałeś i zaczęła jako-tako służyć
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Użytkownik Świeżak Avatar luckie
    Auto
    916 Spider 2.0 TS

Domyślnie

Mozna z ciekawości dowiedzieć się jaka była cena?

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL

Domyślnie

Patrząc na to zdjęcie z Levante i porównując styl i elegancję , chce się powiedzieć-"dokąd zmierzasz motoryzacjo"

Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

Szczerze nie pamiętam kto i kiedy tak zachwalał to auto. Akurat po managerze mam stos faktur i nalepkę, że rozrząd wymieniony na 177kkm, a nagle rok później wpis od znanego forumowego mechanika w książce serwisowej na bodaj 158kkm. Chyba ktoś na wstecznym do granicy jechał Dzięki, Panie Kolego.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    oj pamiętam I te 170km, na które przez tyle lat nikt nie pokazał żadnego wykresu a tak szczerze to trochę sie dziwię, że po tych paru km jak wysiadło lpg nie wróciłeś szybko do sprzedającego.
    Też nie wiem, do dziś się zastanawiam. Wykres będzie.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wiadomo, że jak perełka od forumowicza, to gruz gorszy niż od Turka spod Berlina.

Wg VIN to faktycznie ma 170 koni (jest taki wóz w EPER), ale też bym chętnie zobaczył jak to wygląda na wykresie.
    @Mumins - jak chciałeś wóz do zamartwiania się to trzeba było brać moją Paskudę jak ją za grosze dawałem. Wiedziałbyś co wymienione, co pada i co zaraz padnie (coś wrednego w najmniej odpowiednim momencie) A tak jak znam siebie trafi na żyletki bo nie będzie mi się chciało bujać ze sprzedawaniem
    Chciałem benzynkę

- - - Updated - - -

Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Hehehe he ten menager juve to rozkłada na łopatki, ale pamiętam też to ogłoszenie hehe

P. S W dniu zakupu Muminowi przez telefon mówiłem, że nakopie mu jak to kupi.. No i niestety kupił

Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka
    https://www.youtube.com/watch?v=fL7S7KfV3KQ

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Garwanko Zobacz post
    Świetny opis, dobrze się czyta. No cóż, trochę do powalczenia jest, ale jak widać trochę podziałałeś i zaczęła jako-tako służyć
    Uczę się od najlepszych

- - - Updated - - -

Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Mozna z ciekawości dowiedzieć się jaka była cena?
    Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają w granicach rynkowej średniej.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Patrząc na to zdjęcie z Levante i porównując styl i elegancję , chce się powiedzieć-"dokąd zmierzasz motoryzacjo"
    Popieram, aczkolwiek każdego widelca darzę sympatią

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

wyszło że jak to z każdym używanym autem zawsze jest coś do grzebania. i większość tutaj jak nie każda nie jest idealna. o ile.te duperele jak wiązka klapy czy nagrzewnica to drobiazgi tak żarcie oleju już jest nie fajna cechą

ciekawi mnie czy ten manager to się nie zawywal czasem Pingio Bukano i nie przywedrowal do Niemiec z taborem?
    żarty oczywiście. auto bardzo ładne. i ukochane

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 12-02-2019 o 12:40
    166 JTD