Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Użytkownik Świeżak Avatar esati
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV

Red face Julka QV Rosso Competizione

Po 5 latach z moją AR 147 z mocnym mjetem (świetne auto) zapragnąłem mocnej benzyny. Długo się nie zastanawiałem, ale godnego egzemplarza szukałem bardzo długo. Oto jest, przedstawiam Wam moją Julkę w kolorze na który polowałem, tj. Rosso Competizione. Szukałem auta z początku produkcji, gdyż uważam że tamte egzemplarze były po prostu najładniejsze - bez zbędnych udziwnień. Do rzeczy.

- autko jest z 2010r kupione w polskim salonie z pełną historią serwisową,
    - silnik 1.75TBi 235km/340Nm w pełni seryjny bez przeróbek (hamownia pokazała 239km i 373Nm - dla ciekawskich wykres poniżej z porównania dwóch trybów: neutral i dynamic)
    - z wyposażenia brakuje szklanego dachu i tempomatu. Ja nie wiem, jak ktoś mógł zamówić lakier za dopłatą 8000zł, fotele za 4000zł, felgi 18" za 4000zł, beznadziejną navi za 7000zł, zenony za 4000zł a nie wziąć tempomatu za kilkaset złotych? no skandal.

Na dzień pisania tego posta autko ma trochę ponad 113tys. przebiegu. Z ciekawszej historii serwisowej zmieniane już turbo (przy ok 60k w ASO), pompa wtryskowa (też ok 60k ASO), kolektor ssący (106k), uszczelka smoka pompy (profilaktyka) no i bieżączka serwisowa (mało ciekawe).

Auto jest w bardzo fajnym stanie, ale nie idealnym. Po ośmiu miesiącach szukania straciłem już trochę cierpliwości i musiałem pójść na pewne kompromisy. Największą wadą auta (dla mnie) to są powtórnie malowany błotnik i maska (bez szpachli), drugi błotnik cieniowany, z tyłu naprawiane przytarcia na nadkolach - ktoś się chyba nie zmieścił w bramę (malowane/cieniowane tylne błotniki do połowy) - naprawy jeszcze robione w ASO - wolałbym w pełni oryginał ale helloł?! auto ma 9 lat więc 250um miejscami na lakierze to jeszcze nie tragedia. I tak to był najlepszy egzemplarz jaki oglądałem z wersji przed liftowych. Największym dla mnie atutem w tym aucie to silnik oraz kolor - lakier się pięknie mieni w różnych odcieniach od głębokiego czerwonego po piękną wiśnię - w zależności od pogody i oświetlenia Auto w przyszłym tygodniu idzie na detaling (jakieś drobne zaprawki po kamyczkach, polerka lakieru, renowacja lamp i zabezpieczenie ceramiką) więc fajne zdjęcia wrzucę później. Problem jest taki że żadne zdjęcia nie oddają piękna tego koloru, kto widział na żywo rosso competizione ten wie o czym mówie Na razie kilka poglądowych z telefonu :-)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	159.9 KB
ID:	255781Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-2.jpg
Rozmiar:	149.7 KB
ID:	255782Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-3.jpg
Rozmiar:	159.2 KB
ID:	255783Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-4.jpg
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	255784Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-5.jpg
Rozmiar:	76.4 KB
ID:	255785Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-6.jpg
Rozmiar:	117.1 KB
ID:	255786Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	julka-qv-rosso-competizione-7.jpg
Rozmiar:	43.5 KB
ID:	255787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HamowniaGiuliettaQV neutral vs dynamic.jpg
Rozmiar:	141.0 KB
ID:	255788
    Ostatnio edytowane przez esati ; 14-03-2019 o 22:48

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    brak

Domyślnie

Ładniutka fura! Będzie Pan zadowolony!

Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione

Domyślnie

jeżeli to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś za ten egzemplarz?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Żuczek
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM

Domyślnie

Gratuluję, piękna sztuka. Malowanymi elementami się nie przejmuj jeśli zrobione były fachowo. Najważniejsze, że masz pełna historię wozu co w importowanych egzemplarzach jest w zasadzie nieosiągalne.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV i 145 1.4TS

Domyślnie

Gratuluję auta, kolor jest mega, widziałem na żywo i wcale się nie dziwię, że kosztował ekstra 8000zł. Brakiem tempomatu bym się nie przejmował. Na forum już parę osób sobie go dołożyło bez większych problemów. Gorzej byłoby gdybyś nie miał ksenonów Moja też była na full wypasie wliczając w to mega drogie karbonowe dodatki z linii akcesoriów, a o składanych lusterkach przy konfiguracji zapomnieli No ale to są uroku używanych aut.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

A te fotele za 4k to jak one wyglądaja? Fajnie wyposażona i kolor mega ja mam Rosso Alfa i nie mam niestety Xenonów.

Użytkownik Świeżak Avatar esati
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Fotele to chyba standard z QV (Microfibra skóra + tkanina) + regulacja elektryczna obu, pamięć ustawień, regulacja odcinka lędźwiowego w obu i dupogrzejki.

Lusterka składane elektrycznie też są. To jeszcze czego nie ma to czujnika zmierzchu i czujnika deszczu. Przydałby się tryb auto dla świateł. Xenony skrętne fajna sprawa ale nie świecą jakoś rewelacyjnie w porównaniu do innych aut z xenonami. Lepiej niż halogen ale od xenonów więcej bym wymagał. Muszę porównać z innymi giuliettami, bo może żarniki już wypalone albo odbłyśniki do wymiany, albo za dużo wymagam i TTTM.

Lakierowanie jest dobrze zrobione, jak sprawdzałem raporty to były to drobne szkody na 2-3tyś robione w ASO. Czujnik lakieru wykrywa ocynk (FeCn) więc były to pewnie jakieś rysy/przycierki (w innych egzemplarzach które oglądałem i które miały wymieniane np. błotniki czy maskę to czujnik lakieru nie wykrywał już FeCn, tylko samo Fe). Tyle czasu szukałem egzemplarza że musiałem pójść na jakiś kompromis, nie pojawia ich się za dużo w ogłoszeniach..

Cena wolałbym się nie chwalić, bo zaraz się znajdą osoby które napiszą że frajer jestem i przepłaciłem No niestety, bezwypadkowe auto z polskiego salonu z historią i niewygórowanym przebiegiem będzie droższe niż import czy średnia rynku. Dla ciekawskich proponuje wziąć wycenę z eurotaxu i doliczyć te 15-25% procent to powinno się mniej więcej zgadzać Z drugiej strony do auta dostałem drugi zestaw kół 18" z oponami w bardzo dobrym stanie (identyczne felgi) co też jest trochę warte.

Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM

Domyślnie

Cytat Napisał esati Zobacz post
    z wyposażenia brakuje szklanego dachu i tempomatu. Ja nie wiem, jak ktoś mógł zamówić lakier za dopłatą 8000zł, fotele za 4000zł, felgi 18" za 4000zł, beznadziejną navi za 7000zł, zenony za 4000zł a nie wziąć tempomatu za kilkaset złotych? no skandal.
    Bo nie jeździł w dalekie trasy i mu nie był potrzebny zapewne - widać po przebiegu, typowo miejskim. Nie widzę w tym nic niezwykłego Jak potrzebujesz to kupisz odpowiednie manetki na allegro za 50-100zł, godzina, półtorej roboty i gotowe. Tutoriale masz na forum.

A samo autko mega spoko. IMO jedyny kolor poza białym, który pasuje do tego auta.

Użytkownik Ogier Avatar BartekL
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159

Domyślnie

Fajna sztuka, i przynajmniej masz ładniejszy odcień Rosso Competizione niż ja

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Cytat Napisał lookash Zobacz post
    Bo nie jeździł w dalekie trasy i mu nie był potrzebny zapewne - widać po przebiegu, typowo miejskim. Nie widzę w tym nic niezwykłego Jak potrzebujesz to kupisz odpowiednie manetki na allegro za 50-100zł, godzina, półtorej roboty i gotowe. Tutoriale masz na forum.

A samo autko mega spoko. IMO jedyny kolor poza białym, który pasuje do tego auta.
    Ja mam typowo pod trase wyposażenie w QV podłokietnik nawigacje Tom Tom tempomat ktoś nawet czujników parkowania nie brał a na zaglówku kierowcy jest wytarty ślad od głowy:d.Moje Rosso jak mierzyłem nie ma żadnego elementu malowanego mam pełną historie z ASO faktury itp.Pochodzi ogólnie z Danii więc jeszcze sobie w necie sprawdziłem a przebieg właśnie taki mi stuknoł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190315_134107.jpg
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	255805