Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Użytkownik Znawca Avatar gcredhot18
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Siódma Alfa... 166 Blue Ontario 2,4JTD 2001r.

Domyślnie AR 166 2001r. 136KM- BLUE ONTARIO Z GÓR IZERSKICH

Przyszedł czas żeby napisać coś o mojej 166...
    Rocznik 2001.Motor 136KM. Aktualny przebieg 346 tys. km. Kolor BLUE ONTARIO.
    Jest to druga Alfa z tego modelu-poprzednią 166 posiadalem prawie dwa lata i wlasnie na niej poznawalem ten model.Duzo się nauczylem,poznałem ale nadal uczę sie i poznaję na własnej skórze jak dbac,naprawiac i robic tak zeby nie narzekać za mocno na wlasny samochod.Moje BLUE ONTARIO kupilem jeszcze gdy posiadalem poprzednią 166 a dla poprzedniej 166 kupilem jezdzącą dawczynię więc był moment,ze na podworku stały trzy 166.W tej chwili jest BLUE ONTARIO i dawca części,który sobie stoi i czeka aż bedzie potrzeba cos wymontować.
    Obecna Alfa Romeo urzekła mnie zdrową blacharką,dobrym stanem technicznym,ciekawym opisem,bliską lokalizacją(okolo 5km)no i nie ukrywajmy dobrą ceną,którą jeszcze udało mi się obniżyć.Dostałem do niej mnóstwo faktur,paragonów,ktore podczas zakupu jak i po zakupie weryfikowalem czy to na kanale czy na kobyłkach. Poniżej opis ogłoszenia jakie zamiescil sprzedający:

"do sprzedania alfa romeo 166 auto zadbane bez rdzy w bdb stanie mechanicznym jak i blacharsko-lakierniczym
    auto z silnikiem 2.4 jtd o mocy 140KM jeden z najlepszych silnikow przez co stosowany w busach , turbo i egr bez elektroniki przez co bezproblemowa eksploatacja , 5-cio cylindrowa jednostka w ukladzie rzedowym co daje latwy i tani rozrzad (327zl kompletny rozrzad z pompa a wymiana okolo 200-250zl wrecz banalny dostep) moc wystarczajaca do plynnego przemieszczania sie po miescie jak i na trasie , silnik bardzo elastyczny przez co od 50 km/h w gore mozna caly czas jechac na ostatnim biegu bez zbednych redukcji ,
    auto zakupione z przeznaczeniem na taxi dlatego przez ostatni miesiac mocno doinwestowane
    finalnie auto nie zostalo uzbrojone na taxi poniewaz dostalem w spadku vw passata b5 z 2005 r juz uzbrojone na taxi a wiec dlatego alfa jest na sprzedaz auto zakupilem z pewnego zrodla (od pracownika salonu ford germaz , gdzie alfe pozostawil klient w rozliczeniu podczas zakupu nowego auta , takie auta so mocno sprawdzane na tamtejszej stacji diagnostycznej i szczegolowo opisywane wszystkie usterki i konieczne naprawy )
    co do stanu technicznego , przez ostatnie dwa lata wymienione mnostwo czesci (bendix rozrusznika , swiece , koncowki drazkow , uszczelnione pompa cr , tarcze , klocki brembo i wiele innych) na co sa faktury i paragony ktore dostalem przy zakupie auta , od momentu gdy znalazla sie w moich rekach wymienione :
    -wahacze przednie gorne i dolne ,
    -przeplywomierz powietrza ,
    -pasek wieloklinowy ,
    -napinacz paska wieloklinowego ,
    -kolo pasowe walu ,
    -kompletny rozrzad ,
    -i standartowo olej i filtry ,
    obecnie wymiany wymagaja tuleje wahaczy (banan) z tylu i ktoras rolka od paska wieloklinowego lekko halasuje (wymiana kola pasowego byla niepotrzebna i tylko zmarnowalem 387zl a stare dobre i sprawne kolo lezy w bagazniku ) , tego nie zdazylem zrobic poniewaz zmienily sie plany so do auta
    do zrobienia :
    -geometria (dla zdecydowanego kupca moge ja zrobic , ale to mija sie z celem poniewaz trzeba najpierw zrobic tuleje z tylu auta aby wykonac pelna geometrie przod+tyl )
    co wiecej klima dziala , 4xszyby w pradzie dzialaja , centralny zamek dziala z kluczyka i z pilota , fotele elektryka dzialaja , wnetrze bardzo zadbane bez przetarc i dziur , silnik pali bez problemu zimny czy cieply , skrzynia cicho pracuje , sprzeglo sie nie slizga ani nie skacze , z zewnatrz auto zadbane , piekne felgi 17 cali , wydech bez dziur i cichy , radio dziala , nawigacja potrzebna plyta (ale mysle ze nikt nie potrzebuje nawigacji w takim radio z przestarzalymi mapami) , brak zmieniarki cd , za to zamontowany konwerter w schowku gdzie mozna podlaczyc usb , karte sd albo telefon za pomoca wyjcia aux i swobodnie sluchac ulubionej muzyki co wiecej. reszte mysle ze nowy nabywca zobaczy na miejscu a raczej sie nie rozczaruje
    do auta jest dowod rejestracyny z waznym badaniem , wazne OC , karta pojazdu , 2 x kluczyk i jak juz pisalem mnostwo faktur i paragonow , zapraszam do kupna a w razie jakichkolwiek pytan do kontaktu telefonicznego , auto do sprzedania w okazyjnej cenie , jestem elastyczny a wiec zaproponuj swoja cene , jestem sklonny do duzej negocjacji gdyz auto teraz stoi totalnie nieuzywane , co do wiekszej ilosci zdjec moge wyslac mms`em maja ponad 5mb i nie moge ich dodac na olx.pl
    dodam ze auto wystawione z mojego konta na olx nie ukrywam ze jestem mechanikiem i mam warsztat auto nie jest sprzedawane z powodu jakis wad ukrytych itp zostalo sprawdzone przeze mnie i jest to pewne auto ktorym przez ostatni miesiac zrobilem 3k km bez jakiejkolwiek awarii"

Pierwsze otwarcie maski przy kupnie i juz zaczely sie negocjacje ceny,bo okazalo sie,ze to 136KM a nie 140 jak w ogloszeniu bylo podane...(smieszna historia na jezdzie probnej-wlasciciel nie wiedzial,ze 166 ma skrzynie 6 biegową,bo mial zalozoną galke z opisem pieciu biegow-chyba od 156.Jakiez bylo jego zdziwienie i krzyk jak z piatego biegu chcialem 6 wrzucic a on mnie za reke lapał...)

Po zakupie zaczalem weryfikowac te wymiany opisane przez sprzedajacego i wszystko by sie zgadzalo poza wymianą rozrządu.Na aucie jest wlepka z INY,ze nastepna wymiana powinna byc przy 360 tys km więc watpie zeby ten sprzedajacy zmienil go 20 tys km przed czasem czyli po 40 tys.przejechanych kilometrach(choc po zdjeciu pokrywy rozrzadu rolka napinacza pompa i sam pasek wygladaly jak nowe).Autem zrobilem juz ponad 6 tys km i nie obeszlo sie bez usterek.Najpierw gasnacy motor przy gwaltownym przyspieszaniu.Przyczyną byl zawor zwrotny w obudowie pompy paliwa.Troche sie naszukalem tej usterki.Najpowazniejszą bylo sprzegło-po prostu sie skonczylo(4 tys km od zakupu choc przy zakupie nic na to nie wskazywalo).Sprzeglo zmienilem a z nim pompke sprzegla.Zmienilem takze uszczelke pokrywy zaworow,tarcze z klockami na oś przednią,bo te Brembo z opisu w ogloszeniu ladne byly tylko z nazwy,wlozylem nowy akumulator,plecionkę masy,pływak przy pompie paliwa,filtr kabinowy,zmienilem gorną rurę dolotu powietrza(obecnie zmieniam caly uklad dolotowy na aluminiowo gumowy-bedzie szedl jak oryginalny z oryginalnym IC,brak bedzie tlumikow szmerow).Do zrobienia w najblizszym czasie bede miał serwis olejowy,gumy stabilizatora z tylu(zmienie rowniez laczniki) oraz tarcze i klocki na oś tylną,pewnie jeszcze jakies drobnostki,o ktorych teraz nie pamietam lub te ,ktore ujawnily sie niedawno(wariujace wycieraczki a raczej ich silnik lub moduł,wiazka elektr.przy klapie bagaznika,ktorej usterka powoduje,ze lampka w samym bagazniku raz swieci raz nie swieci).Na pewno te drobne naprawy tu bede opisywał.
    Plany na przyszlosc są takie by auto bylo w pelni sprawne technicznie.Zadnych powaznych modyfikacji i tunningow nie planuje.Czas pokaze co bede zmienial,poprawial lub reperowal.Kilka dni temu Alfa byla na przegladzie.Faktycznie delikatne luzy są na tylnych "bananach",amortyzatory natomiast maja ponad 70 % sprawnosci wiec zastanowie sie jeszcze czy podczas sciagania tylnej belki,weryfikacji calego tylu i zmiany "bananow" zrobie kompleksowo cale zawieszenie(plan na obnizenie i PU) czy zajme sie tym w pozniejszym terminie...
    Bardzo chcialbym zmienic jak najszybciej pompę oleju,strasznie halasuje lancuch(mialem trzy auta z silnikiem 2,4 136 KM i tak halasujacej pompy jeszcze nie slyszalem)oraz poprawic amortyzacje samego silnika-strasznie mnie denerwuje to co raz mocniejsze mrowienie kierownicy na postoju.Z moich obserwacji to poduszka od strony skrzyni i o ile poduszke bez problemu sobie zmienię to z samą pompą olejową juz mi sie nie widzi przyjemnej roboty...No ale podsumowując...
    Auto zdrowe od spodu,zdrowy motor,zdrowa blacharka,byla jakas przygoda parkingowa,bo nad prawa przednia lampą nieudolnie pomalowany i odciety został naroznik blotnika(pewnie wtedy,ktorys z poprzednikow zdecydowal sie wlozyc zamienniki DEPO-są prawie nowe i bardzo dobrze swiecą więc ich nie ruszam choc mam na polce oryginalne lampy juz po regeneracji odblysnikow)
    Ponizej zdjecia zaraz po zakupie(17 calowe gwiazdy oddalem wlascicielowi a zalozylem 18 calowe Borbety z poprzedniczki).Od razu po zakupie przelozylem fotel kierowcy(welurowy byl niewygodny). Na chwile obecną jestem na etapie przekladki czarnych poliftowych foteli a za kilka dni odbieram i zakladam odnowione Borbety.
    Auto uzytkuje prawie 7 miesiecy wiec zdjeć z napraw i eksploatacji sie nazbieralo-bede je sukcesywnie wstawial i opisywal.Bede rowniez dodawal na bierzaco postepy z prac(w duzej mierze samodzielnych i uzytkowania mojej ciemnoniebieskiej 166.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180928_112519.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	141.0 KB
ID:	256970   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180928_112508.jpg
Rozmiar:	98.1 KB
ID:	256971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190301_130013.jpg
Rozmiar:	56.9 KB
ID:	256972   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190301_125938.jpg
Rozmiar:	75.4 KB
ID:	256973   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190301_125949.jpg
Rozmiar:	68.9 KB
ID:	256974  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190412_145442.jpg
Rozmiar:	99.2 KB
ID:	256975   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190412_145516.jpg
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	256976   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LRM_EXPORT_46478408466344_20190331_190044724.jpg
Rozmiar:	274.8 KB
ID:	256977   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LRM_EXPORT_361385447201724_20181002_032926005.jpg
Rozmiar:	173.4 KB
ID:	256978  
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 14-04-2019 o 00:08

Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 3.0V6, jest 2.5V6 i 2.4R5, będzie 3.2V6 :)

Domyślnie

Widziałem to ogłoszenie, fajnie że trafiła do pasjonata. Trochę mi się śmiać chciało z tego Passata w spadku, ale koniec końców okazało się, że Alfie wyjdzie to na dobre

Użytkownik Znawca Avatar gcredhot18
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Siódma Alfa... 166 Blue Ontario 2,4JTD 2001r.

Domyślnie

Gorna rura dolotowa juz zalozona

Nazwa:	IMG_20190129_110928.jpg
Rozmiar:	125.2 KB
ID:	256988

Nazwa:	IMG_20190217_161245.jpg
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	256989

Nazwa:	IMG_20190217_161254.jpg
Rozmiar:	39.0 KB
ID:	256990

Tarcze i klocki na przodzie to Mikody GT(na tylnej osi będą takie same).

Nazwa:	IMG_20190130_135710.jpg
Rozmiar:	96.1 KB
ID:	256984

Pechowe sprzegło,ktore sie skonczyło zastąpiłem kompletnym zestawem od Valeo.Pompka sprzegla,ktora docelowo miala byc od TRW i w rzeczywistosci kilka dni byla zostala zastąpiona zamiennikiem LPR(TRW byla nieszczelna,poszla na gwarancje a mechanik zastąpil ja bez mojej wiedzy zamiennikiem LPR...tak juz zostanie,na razie jest szczelnie i wszystko gra.

Nazwa:	IMG_20190116_111628.jpg
Rozmiar:	88.7 KB
ID:	256985

Plecionka masy przyszla bez otuliny wiec zalozylem na nią stary ale cały peszel.Masę zamontowałem na śrubie rozrusznika i oryginalnej srubie przy pompie ABS. Obok plecionki cześć dolotu(turbo-IC)

Nazwa:	IMG_20190302_165904.jpg
Rozmiar:	55.7 KB
ID:	256986

Skompletowalem jakis czas temu czesc dolotu(turbo-filtr powietrza).Po lekkich obrobkach postaram sie to ladnie wcisnąć choc juz wiem,ze nie bedzie łatwo.niestety rura 180st.ma szeroki łuk i muszę z niej zygnowac.Albo sprobuje ją dociąć albo zastąpię silikonową zlączką o mniejszej srednicy łuku. Pozostale czesci pasują idealnie.Mam je juz zamontowane i jak wszystkoo zepnę w całość to pokażę...Bez tlumikow szmerów samochod delikatnie poburkuje(jest to dość przyjemny dzwiek,ktorego w srodku nie slychac i to najwazniejsze a obawialem sie,ze bez tych tlumikow bedzie zle).Nowa harmonijka redukcyjna zaraz przy turbinie kosztuje 300zl dlatego wlasnie zdecydowalem sie na ponizsze czesci ze zdjecia(ich koszt to niecałe 200zl i tylko tym sie sugerowalem przy lekkiej modyfikacji szczegolnie tej czesci dolotu.

Nazwa:	IMG_20190323_140948.jpg
Rozmiar:	217.5 KB
ID:	256987
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 14-04-2019 o 01:04

Użytkownik Rowerzysta Avatar herbig
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v

Domyślnie

No red widać, że nie oszczędzasz na aucie. Z tych kilku wersji tapicerek, to czarna robi największą robotę.
    A co do dolotu. Słyszałem i muszę przyznać, że silniczek po tym zabiegu brzmi naprawdę bardzo rasowo. Bardzo mi się to spodobało i sam będę myślał nad taka przeróbką w swoim wehikule.

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Fajnie, że ją pokazałeś. Jest jeszcze trochę do "odszczurzenia" ale nic tak nie cieszy jak właśnie takie zabiegi. Napiszę więcej, teraz to jest najlepsza zabawa jak do wyeliminowania są takie grubsze rzeczy. A potem się zaczyna walka o detale. Najbardziej męcząca i kosztowna. A z początkiem przyrost jest najbardziej motywujący powodzenia w pracach

Użytkownik Alfista Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

bardzo.dobrze że trafiła do Ciebie i wprowadzasz ja na prostą.

przepraszam ale.jestem w pracy i nie mam jak calego opisu przeczytać.

napisałeś że to wersja 136km a w roczniku 2001 już wsadzali 140 jak nie 150 kunia.
    chyba że nie doczytałem co zrobię jak do domu wroceAR 166 2001r. 136KM- BLUE ONTARIO Z GÓR IZERSKICH

żółty bagnet i alu pokrywa zaworów chyba to najbardziej rzucające sie elementy silkika 136/140
    przy tych autach najgorszy jest pierwszy rok bo najbardziej nerwowo człowiek pada odkopujac kolejne druty poprzednikow.

trochę porzezbiona jest koloryn tapicerki mistrzostwo swiata

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 16-04-2019 o 11:42
    166 JTD

Użytkownik Świeżak Avatar silentosu
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS CF3 PROGRESSION 2002

Domyślnie

Gratuluję zakupu!
    Tak się zastanawiam, jak on wsteczny wrzucał...

Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Fajnie się czyta i ogląda
    Lubię takie postępy prac, auto odżywa i coraz lepiej wygląda!
    Także działaj Redhot, działaj!

A tak z ciekawości, nie korci cię żeby zrobić mapę na 160-180KM? Tą pierwszą wartość zdaje się samym programem się robi.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums