Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
    Piotr
    Gość

Domyślnie

Diesel jest bardzo dobry na miasto, jeśli z nienacka wciśniesz gaz w podłoge to można zdziwic nie jednego streetkillera w jakimś 2.0 16V. Jedyną wadą samochodów napędzanych olejem napędowym jest waga silnika i rozłożenie masy. Przy agresywnej jeździe w zakrętach każde dohamowanie lewą nogą kończy się ucieczką tyłu auta (zaobserwowałem to u siebie jak i w Leonie TDI, który jeździł na SuperOESie).
    Nowoczesne diesle już nie tyrkają tak bardzo, są ciche i naprawdę mocne. Kiedyś z ciekawości wszedłem na forum Porscheklubu aby poczytac coś na temat Porsche 944. Znalazłem to czego szukałem - jakiś użytkownik tegoż forum chciał zakupic takie auto. Jeden z członków klubu odpowiedział, że zakup tego Porsche mimo wszystko wiąże się z dużym kosztem. Trzeba je doprowadzic wręcz do idealnego stanu, w przeciwnym razie nasze ukochane Porsche może objechac pierwszy lepszy chipowany diesel. Myślę, że jest to dośc wymowne.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Torowa GTV6

Domyślnie

Oj Piotr myślałem, że wiesz że jesli chodzi o ducha motoryzacji to ja zatrzymałem się dwie dekady temu :wink: Teraz pluje sobie w brodę, że pisałem o tym dieslu, bo oby nie wyszła z tego jakaś nieprzyjemna dyskusja. Wiem jakie mamy dziś realia, prawa rynku, ekologia etc. ale dla mnie w prawdziwym cuore sportivo bije "benzina". Wracając do ciekawego wątku z Porshe, mnie też objedzie wiele nowoczesnych diesli Tdsmrodków i takich tam. Chociażby nie wiem ile koni pod machą miałyby nowe "ekonomiczne przecinaki", czy to będzie R4 czy V10, nigdy nie będą miały tego "czegoś" co tkwi w takim 944 czy chociażby mojej GTV6-tce. Nie miałem na myśli nikomu jakoś dokuczyć czy coś, bo pisałem że 147 mi się bardzo podoba, proszę brać moje wywody z dystansu, filtrując przez pryzmat osoby która jest miłośnikiem motoryzacji z czasów gdzie nie istniały dwa terminy "ekonomia" i "ekologia" PZDR

Użytkownik Alfa i Omega Avatar marekm
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania

Domyślnie

Cytat Napisał Piotr
    Jedyną wadą samochodów napędzanych olejem napędowym jest waga silnika i rozłożenie masy.
    Powiedzmy prawie jedyna a w zasadzie jedna z wielu

Cytat Napisał Piotr
    Przy agresywnej jeździe w zakrętach każde dohamowanie lewą nogą kończy się ucieczką tyłu auta (zaobserwowałem to u siebie jak i w Leonie TDI, który jeździł na SuperOESie).
    a ja jezdziłem kilka mocno podsterownymi dieslami i lekkimi, aluminiowymi mocno nadsterownymi benzynami i nie generalizuje ze diesle są białe a benzyny czarne

Wasal
    Gość

Domyślnie

Piekne auto
    Ja tez jestem szczesliwym posiadaczem takiego cacka. Moje to Alfa 147 1.9 JTD 2002 przebieg ok 80 tys. Postaram sie zamiescic niedlugo zdjecia, bo cos malo 147 tutaj. Swietne osiagi, ja niestety mam wszystko fabryczne, ale i tak nie jest zle jak na diesla.
    Pozdrawiam

Piotrek 147
    Gość

Domyślnie

ostatnio przejeżdzałem przez łódź tzn dwa tygodnie temu i widziałem pare 147
    nawet z jedną pozdrowienia poszły

także pozdrawiam łódź