Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Barto
    Gość

Domyślnie AR 145 1.6 BOXER - BartO

witam
    moja duma i chluba to moja Alfka 145, silniczek 1.6 boxer..chyba nie musze nikomu mowic jak to pieknie brzmi :mrgreen: , jej wczesniejsza historia jest mi raczej slabo znana poniewaz kupilem ja w komisie i nie mialem stycznosci z poprzednim wlascicielem. A nabylem ja pewnego pieknego zimowego popoludnia..dokladnie 6 grudnia nie ma jak sobie sprawic fajny prezent od Mikołaja

Jak juz mowilem silnik 1.6 boxer nic w nim narazie nie bylo dlubane, jak i w zawieszeniu wydechu itd, jedyne zmiany to deska rozdzielcza ktora w tym roczniku (1995) byla kwadratowa a ja mam nowsza okragla i udajaca drewno, kierownica obszyta skóra (bardzo fajnie lezy) i zegary z "chromowanymi" obwódkami (pewnie to jakies aluminium ), z seryjnego wyposarzenia centralny zamek, elektryczne szyby, elektryczne lusterka, dwie poduchy, wspomaganie niestety brak klimy :cry: w tym momencie autko stoi na blaszanych felgach (jakby nie bylo zima ) a w lecie smiga na oryginalnych 14" alu.

W planach mam w pierwszej kolejnosci zmiane na 15" duza ilosc ramion (myslalem o 16" ale odpuscilem ze wzgledu na stan Krakowskich dróg), hamulce - mam juz upatrzone utwardzone tarcze nacinane i klocki pasujace do nich (seryjne hamulce sa tragiczne), dalej poleci wydech odrobine glosniejszy i chce wydobyc z niego potezniejszy "bulgot" zadne buczenie czy strzelanie, rasowy dzwiek boxera (wiem ze dzwieku subaru czy niedajboze porsche nie osiagne ale w tym kierunku chce isc), troszke twardsze zawieszenie i moim najwiekszym marzeniem jest turbo, niestety zeby osiagnac konkretne wyniki musze wiekszosc elementow silnika zastapic nowymi ale mam nadzieje ze kiedys sie uda 8) :mrgreen: :twisted:

Zdjecia zamieszczam z rajdu architektow w ktorym bralem udzial i ktory skonczyl sie tragicznie dla mojego autka :cry: tzn nic strasznego ale autko przezylo swoje, zlamana felga a widac jakie mam (wygladaja konkretnie) wszystko juz doprowadzone do pozadku jedynie felga jeszcze nie naprawiona

coachu
    Gość

Domyślnie

fajniutka. miłego użytkowania życzę

dennon28
    Gość

Domyślnie Re: AR 145 1.6 BOXER - BartO

siemka tu tomi szczecin wyslalem ci wiadomosc na gg postawa alfa 145 rok 95 1,6 boxer żądziposiadam identyczna jak ty tylko moja jest z gazem zakupilem ja juz w takim stanie .jest fajnie zrobiona.tylko mam zrypane hamulce sa tak slabe ze mala bania.poradzisz mi cos?pozdrawiam tomek 8)

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.

Domyślnie

Siema Barto wbijaj do Czeladzi dzisiaj bedzie kolejna 145 i to z krakowa