Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

Zrobię zdjęcie i zapodam. Licznik prędkościomierza zeskalowany jest na 240 jest z lewej strony. Zegary nie mają wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Zrobię zdjęciato zobaczycie. Ale fura normalnie mucha nie siada idzie jak rakieta

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

Dzisiaj moja bella zaczęła kapryszenie Nie wiem z czym to jest związane ale przedstawię Wam symptomy. Otóż przyśpieszanie od zera, wrzucam jedynkę gaz i jadę, potem wbijam dwójkę gaz i jadę, i teraz zaczynają się schody. Otóż jeśli wrzucę trójkę przed 3 tyś obrotów jest ok, ale jeśli pociągnę na obrotach to puszczając pedał gazu (jednocześnie wysprzęglając) obroty miast spadać rosną zajadle do 5,5 tyś, opadają dopiero po kilku sekundach. Efekt jest taki, że po zapięciu 3 nie muszę dodawać gazu auto samo przyśpiesza. Taki sam efekt występuje do piątego biegu. Również w czasie jazdy niezależnie od tego czy to jest 3,4 czy 5 dodaję gazu bardziej dynamicznie i puszczając gaz obroty nie spadają tylko silnik ciągnie dalej. Jest to niebezpieczne to raz dwa musze hamować ciągnący silnik hamulcami.

Czy ktoś wie co to może być ????

Joseph
    Gość

Domyślnie

moze gaz ci sie zacina

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

hehe wiem, nie błyszczę na forum wiedzą z zakresu mechaniki samochodowej ale to sprawdziłem w pierwszej kolejności. Po drugie jak pisałem efekt występuje tylko od 3 biegu w górę i tylko wtedy gdy pociągnę ponad 3 tyś obrotów. Odpiąłem dzisiaj silniczek krokowy na chwilę i efekt się nasilił bo objął swym działaniem również 2 i każde dodanie gazu powyżej 3 tyś obrotów powodowało zablokowanie gazu w pozycji otwartej.

Pomyślcie proszę co to może być ??? Szkoda mi silnika gdy wyje na prawie 6 tyś obrotów :cry: :cry:

Administrator ds. moderatorów Romeo Avatar 75andrew155
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V

Domyślnie

Wymień krokowca lub go wyczyść

Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

Więc tak efekt ustąpił całkowicie. Wygląda to tak jakby nauczyła się jeździć po paru dniach
    W tej chwili moja bella jeździ jak szalona Wymieniłem termostat, który nie trzymał temperatury, w czasie jazdy miałem 45 stopni i spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 15 litrów. Po wymianie termostatu spalanie spadło do 10 litrów w cyklu mieszanym a na trasie poniżej 8 litrów. 166 jeździ jak marzenie. Już niedługo wkleję zdjęcie tego nieszczęsnego licznika.

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

Jeszcze jedno mam pytanie. Czy reflektory po liftingu pasują do mojej 164 bez jakiś przeróbek ??? Muszę wymienić reflektory ale wolałbym założyć już soczewki a nie zwykłe szkiełka. Zanim wydam 400 pln wolałbym mieć pewność, że je umieszczę na miejscu.

Piotr_Z
    Gość

Domyślnie

Kolejne zmiany w mojej belli Została zagazowana sekwencyjnym gazem za kwotę 2036 zł brutto. Jeździ fantastycznie na gazie, oprócz tego zalałem ją olejem MOTUL 15W50 silniczek chodzi cicho i jakby trochę lepiej
    Spalanie na gazie narazie testuję jak juz powyliczam dam znać co i jak.

Bahu
    Gość

Domyślnie A.R. 164

Apropo świateł,to uważam że niema problemu żebyś wstawił soczewki, bo sam miałem takie w swojej 2.0TS z '89r.

A i daj znać jak stoisz z licznikiem ,bo chyba coś takiego leży u mnie w piwnicy Pozdrówki