Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 341
    Łukasz K.
    Gość

Domyślnie

Zbliża się koniec roku - możnaby więc pokusić się o opis tego co działo się z Bellą przez ostatnie kilka miesięcy . Jak można dowiedzieć się z początków mojego postu wszystko zaczęło się już prawie 3 lata temu ale obecny rok nie obfitował w jakieś znaczące zmiany w motoryce czy stylistyce autka , ale ...zawsze coś się dzieje tylko w mniejszym rozmiarze niż dotychczas . :wink:
    Rok 2007 przyniósł ze sobą pomysły na wymianę silnika - niestety zarzucony ze względu na brak odpowiedniego wsparcia technicznego oraz wymianę tapicerki na coś bardziej mi odpowiadającego . Wiosną odwiedziłem najbardziej znaną chyba firmę w PL - Java Car Design ale największym z tego pożytkiem było przeprowadzenie ponad godzinnej rozmowy z panią , która jak żywo wyglądała na modelkę reklamującą firmę w różnych pismach :mrgreen:
    Dobrze że komputery obsługuje się z reguły na siedząco bo właśnie krzesło z opaciem będzie Wam teraz potrzebne - totalny full ich usług który mnie interesował zgrabna brunetka wyceniła na 25000 pln ! Z ciekawszych pozycji cenowych (bo w JCD płaci się nawet za haft małego symbolu) wymienić należy : 2000 za deskę rozdzielczą , 1500 za bagażnik i 1000 np. za podsufitkę ... Oczywiście cały czas operujemy cenami netto ! Mnie zrobiło się ciepło ; a Wam ?
    No to chyba już koniec moich "grubych" pomysłów . Ktoś zadał mi z początkiem roku pytanie dlaczego chciałem ją sprzedać - i to potwierdza moją odpowiedź której wtedy udzieliłem : bo żeby coś zmienić na lepsze potrzebne są naprawde duże pieniądze . No więc czas się rozdrobnić i powiedzieć co tak naprawdę się ostatnio zmieniło .
    W minionym roku działanie było dwutorowe - naprawy eksploatacyjne i kosmetyka . Co prawda nie wiem do której grupy zaliczyć wymianę przekładni kierowniczej na krótką (2.2 obrotu) z modelu po marcu 1995 ale to ma znaczenie drugorzędne - ważne są efekty a te są więcej niż zadowalające Przekładnia po regeneracji (gwarancja) i syntetyk dały zdecydowaną poprawę właściwości jezdnych , lepiej czuje się auto a łatwość z jaką kręci się kierownicą jest wprost niewiarygodna ! Nieprawdą okazało się to przed czym byłem ostrzegany - problemy z wyczuciem auta i zaliczanie krawężników . Polecam każdemu posiadaczowi przekładni 2.8
    Ekspolatacja - najważniejsze to wymiana rozrządu po przejechanych przeze mnie 50 000 km , cieszę się że mechaniczne napinacze są jeszcze dostępne natomiast ich ceny wraz z rolkami dobrej klasy to już lekka przesada . Ale mam spokój na kolejne 2 lata i to się liczy . Następnie wymiana "nowych" kabli WN Krafta (Feu Vert 725 pln) które okazały się na dłuższą metę niewypałem na angielskie Magnecory Competition 80 o zwiększonej średnicy kabla i niezawodnymi końcówkami . Wreszcie ustąpiły niepokojące objawy nazwane przeze mnie - "pier... dziś nie jadę" którymi czasem raczyła mnie moja AR .
    W obniżonym zawieszeniu - standardowo - łożyska piast tylnych , osłony przegubów przód a dodatkowo czyszczenie zacisków z tyłu , wymiana gumek i przy okazji wymiana płynu hamulcowego na Motula .
    Elektryka - jak zawsze jakiś czujnik , przełącznik i przekaźnik - nic z czym nie miałbym do tej pory styczności ; standardzik . Więcej sobie nie przypominam .
    Kosmetyka - zachciało mi się ogrzewania siedzeń 8) no to mam (koszty = ) wymiana na nowe kupione w aso maty , prucie skóry i podłączanie wszystkiego przyprawiło mnie o ból portfela a wynik mizerny . Ale wreszcie rozwiązałem sprawę spryskiwaczy reflektorów ... nie nie ... nie zaszpachlowałem ich jak wszyscy radzili - wymieniłem na nowe i wszystko działa tak jak powinno w fabrycznym wozie . Wow . Któryś raz z kolei gumki wycieraczek dopomiały się o wymianę . Uff . A żarniki xenonowe wymienione zostały na takie o bardziej przyjaznej barwie światła - 4300 K (ciepła biel) - chyba jednak mi nie leżą :wink: i trzeba będzie przejść na 6000 K . Białe felgi już widzieliście - jak dotąd rewelacja .
    Dobra to chyba już wszystko co miałem do napisania (jeśli ktoś wogóle doczytał do końca) .

Montreal
    Gość

Domyślnie

alfa super ale po kąpieli jeszcze piękniejsza :wink:

Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan

Domyślnie

Łukasz K. trzeba przyznać iż Alfę masz dopieszczoną na maxa-piękna :shock:

... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

pikero
    Gość

Domyślnie

piękna jest, a pytanko te kable magnecor dobre są bo mam ochote je założyć...

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

mowie wam ta 155 na zywo wyglada jeszcze lepiej ,chcialbym aby moja tak wygladala

Addicted
    Gość

Domyślnie

Najpiękniejsza Alfa jaką widziałem, naprawdę, szczególnie na tych ozetkach Czy to nie przypadkiem model Ultraleggera ? Chciałbym mieć odpowiednie warunki do traktowania samochodu w sposób podobny do Twojego. Naprawdę gratuluje, jestem pełen podziwu dla tego, co robisz. Pozdrawiam serdecznie !

ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC

Domyślnie

łukasz chyba zbyt szybko zbliżasz się do granicy, gdzie twoja bella już piękniejsza być nie może
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

2002 Opel Zafira OPC

1999 Volvo V70

ViP Romeo Avatar robak#21
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...

Domyślnie

Witam
    Jak dla mnie najładniejsza 155 jaka widziałem :!: :!: :!: wygląda bardzo zacnie :!:

pozdrawiam
    [*]

Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan

Domyślnie

Cytat Napisał piotriix
    chcialbym aby moja tak wygladala
    piotriix to pozostaje Ci tylko belle pieścić i pieścić :mrgreen:

... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

Addicted
    Gość

Domyślnie

Jeżeli istnieje w ogóle jakiś wyznacznik alfaholizmu, to myślę że jest nim właśnie ta 155ka !