Strona 1 z 35 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 341
    Łukasz K.
    Gość

Domyślnie ALFA ROMEO 155 V6 . ŁUKASZ K.

Witam serdecznie wszystkich alfistów .
    Postanowiłem wziąć udział w konkursie i przedstawić - Moją Piękną .
    Mam nadzieję iż uzyska godne jej uznanie w Waszych oczach .
    Jest to moja druga AR 155 , chociaż przez długi czas posiadałem je równocześnie , co było niewątpliwie poważnym obciążeniem finansowym przy założeniu że auta powinny znajdować się w możliwie najlepszym stanie wizualnym i technicznym (a tak właśnie lubię) .
    Zaczynając od silnika jest to - moim zdaniem - najciekawasza jednostka proponowana w tym modelu , piękna w formie i jeszcze doskonalsza w brzmieniu alfowska V6 o pojemności 2500 cm sześciennych .
    Legitymuje się mocą 165,2 KM przy 6393 oraz momentem obrotowym 209 Nm przy 5071 obr./min . Co warto podkreślić 85% wartości momentu ciągnie nieprzerwanie Alfkę od 1600 aż do 6500 obrotów . Fajnie jak w dieselku tylko jeszcze dłużej trwająca przyjemność !
    Takie a nie inne parametry spowodowane są jak mniemam zastosowaniem stożkowego filtra powietrza Green Induction Kit , który zasysa tlen z miłem dla ucha świstem poprzez rurę poprowadzoną od wlotu powietrza przy lewym halogenie . Spaliny opuszczają silnik poprzez kompletny (od kolektorów) wydech Supersprinta zakończony dwiema końcówkami .
    O właściwe spalanie mieszanki w cylindrach dba iskra wytwarzana przez platynowe świeczki Splitfire'a zasilane nowymi przewodami WN Krafta podłączonymi do firmowej - jakżeby inaczej - nowej cewki zapłonowej .
    Na duperelki typu - czujniki ciśnienia oleju , położenia wału , temperatury , włączenia biegu wstecznego itd. itp. nie zwracam już uwagi bo wszystko dawno wymienione na nowe . Jak napisałem w którymś z postów - z początku denerwowała mnie dziwna maniera wskaźników na desce rozdzielczej - teraz już wiem że w AR to tylko ozdobniki , których wskazania można traktować jedynie jako pomocnicze ...
    Olej to obecnie Texaco Havoline Extra 10W-40 .
    Zawieszenie oparte jest na regulowanym zestawie Koni Sport i sprężynach Jamexa obniżających auto o mniej więcej 40 mm . Nowe wachacze , przeguby i gumki to także standard . Kielichy kolumny McPersona połaczone zostały rozpórką Sparco a dół zarówno z przodu jak i z tyłu spięty jest wzmacnianymi stabilizatorami Eibacha (Anty Roll Kit) .
    Hamulce to nawiercane i nacinane tarcze EBC Turbogroove oraz klocki tej samej firmy , model Redstuff , który znajduje normalnie zastosowanie w AR 155 Q4 . Przewody hamulcowe to elastyczne BF Goodridge w stalowym oplocie . Płyn to niestety tylko zwykły Bosch .
    W standardowym wyposażeniu autka nie ma :
    - elektronicznie sterowanego zawieszenia znanego z modelu Q4
    - szyberdachu
    Reszta jest . Nie było też centralnego z pilota ... ale to już przeszłość . Obecnie czterokanałowy sterownik oprócz otwierania i zamykania drzwi - otwiera elektrycznie sterowaną klapę bagażnika . Oczywistym jest że zamknięcie Alfy powoduje też automatyczne zasunięcie się wszystkich szyb .
    Wewnątrz skórzana tapicerka i drewniany zestawik Momo , z którego osobiście jestem bardzo dumny . W oryginale była to jedynie drewniana wstawka w desce czołowej - teraz obecne są również - kierownica z kolorowym znaczkiem AR , skrócona gałka biegów oraz konkretych rozmiarów chwyt hamulca ręcznego . Palce lizać .
    Wszystkie szyby , oprócz przedniej , wygrzewane są metodą piecową co daje procentowe przyciemnienie odpowiadające wymogom kodeksowym (atest) .
    Niedomagające oświetlenie zewnętrzne AR 155 otrzymało boosta w postaci pełnego zestawu xenonów (żarniki , przetwornice , okablowanie) świecących poprzez nowe szybki reflektorów i nowe kierunki .
    Płaskie wycieraczki i chromowany gril z wersji po liftingu to także milusie dodatki . Chyba to już wszystko .
    Prace nad Moją Alfą trwają już prawie dwa lata - od momentu gdy po raz pierwszy umówiłem się z nią wiosennym popołudniem w portowej dzielnicy Hamburga . Poznawszy moją słabość do Piękna - wykorzystuje mnie do dnia dzisiejszego żądając coraz to większych dowodów uwielbienia i miłości . Biżuterię (Speedline , Borbet , Fittipaldi , Alessio , OZ + Fulda , Continental , Goodyear , Uniroyal = 5 zestawów !) traktuje jak coś najbardziej oczywistego pod słońcem i jej należnego . Ostatnio , przy 140 km/h , na chwilę przed zjazdem z autostrady - zażądała nowego zestawu hamulców , stawiając mnie pod murem (a właściwie przy bandzie) . Nie wiem jak będzie dalej ... co wymyśli w tym sezonie ... nowy lakier ? wzmocniony silnik ? czy coś innego o czym nie mam jeszcze bladego pojęcia ...
    Ale ale ! nie zrozumcie mnie źle - nie narzekam ! daje mi tyle radości ile nie dałaby mi żadna inna ;-)
    Pozdrawiam i życzę wszystkim tylko i wyłącznie samych przyjemności w użytkowaniu Waszych aut .
    Łukasz oraz Ona :

[/b]

Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie

jakbym byl alfa to chcialbym trafic w Twoje rece

ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC

Domyślnie

woooooo aż zaniemówiłem. no stary masz zamiłowanie. musze przyznać że autko wygląda jak nowe, a nawet lepiej

masz piwo u mnie :mrgreen:
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

2002 Opel Zafira OPC

1999 Volvo V70

Paweł156
    Gość

Domyślnie

Jeszcze tak dopieszczonej 155 nie widziałem
    Wygląda pieknie, wszystkie prace jakie wykonałes musiały pochłonąć mnóstwo czasu i pieniędzy, efekt jest powalający!
    Gratulacje!

pumba
    Gość

Domyślnie

piekna

adasco
    Gość

Domyślnie

oj, udana sztuka. tak trzymaj.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD

Domyślnie

pieknosci :wink: pierwsza alfa na ktorą bez wątpienia oddalem głos

Użytkownik Rowerzysta Avatar rafal_1974
    Mieszka w
    Radlin, Poland
    Auto
    renault scenik

Domyślnie

super cudeńko normalnie rewelacyjna alfunia
    RAFAL.M

Administrator ds. moderatorów Romeo Avatar 75andrew155
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V

Domyślnie

No pierwsza Alfa na którą dam najwyższą ocenę :shock: Zdecydowanie jak narazie mój faworyt do wygrania konkursu

Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

areks
    Gość

Domyślnie

Bardzo ladna...Ja chyba tez oddam swoj glos na ta 155, no chyba ze bede mogl na moja :mrgreen: :mrgreen: