Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
    ViP Romeo Avatar Rigidigi
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    145 1.6TS, 166 Q2 2.5 V6

Domyślnie Stajnia rigoberta

Na forum uczestniczę już 2,5 roku, jednak nigdy nie przedstawiałem swojej Alfy w tym dziale. :roll:

Jako, że od niedawna stałem się właścicielem dwóch ślicznotek, postanowiłem w końcu przedstawić je forumowiczom.

Zatem oto one.

Pierwsza to:
    145 1.6TS '98 ~141kkm

Kompletnie bezproblemowe auto. Jeżdżę nim już blisko 3 lata i mam do tego samochodu kompletne zaufanie. Auto z cyklu wsiąść i jechać.
    Oczywiście zdarzały się pomniejsze usterki, ale w odróżnieniu od większości forumowiczów nieznane mi są problemy przepływomierzy, sondy lambda, czy falujących obrotów.. Po prostu nic..
    Auto od dłuższego czasu jeździ na benzynce Shell 95 V-Power. Nie wiem, czy to coś pomaga, ale przynajmniej wiem, że daje jej co tylko najlepszego mogę.
    Silnik wbrew obiegowym opiniom zalany jest Agipem 5W50. Silnik, co pokazała hamownia na zlocie w Częstochowie, ma się znakomicie racząc mnie 123KM i katalogowymi 144Nm.

W aucie dokonałem kosmetycznych poprawek, czyli:
    - założyłem aluminiowe ramki na zegary i nawiewy
    - przemalowałem na kolor nadwozia lusterka, progi i klamki (uroku auto zyskało co niemiara)
    - założyłem oryginalny spojlerek 8)
    - kupiłem oryginalne felgi z wersji QV - moim zdaniem to najbardziej pasujący wzór do 145 :!:

Więcej wizualnych przeróbek nie planuję. Zastanawiam się nad poprawieniem hamulców na coś ambitniejszego i tyle.

Druga ślicznotka to:
    147 1.6 TS '01 ~150kkm

Kupiona zupełnie spontanicznie. W jeden dzień oferta, w drugi podpisanie umowy. Tak jak opisywałem to w osobnym temacie, gdyby nie atrakcyjna cena pewno o takim zakupie nawet bym nie pomyślał, no bo po co mi drugi taki sam TS w domu :?: Ale jest i nie żałuje, bo auto jest także w świetnym stanie. Żałujcie, że nie widzieliście miny pablo. który szukał i grzebał do czego można by się przyczepić
    Oczywiście zmieniłem jej nawyki żywieniowe i także leje tylko Shell 95 V-Power.

Autko przyjechało do Polski ze Szwajcari 2 lata temu i w zasadzie od tamtego momentu miałem z tym samochodem kontakt, dlatego wiedziałem co kupuje.

W samochodzie jest zupełnie przyzwoite wyposażenie z klimatyzacją dwustrefową i tempomatem.

Zmian żadnych w tym samochodzie nie przewiduje. Zewnętrznie jak dla mnie 147 jest samochodem kompletnym i nawet nie mam pomysłu co można w nim zmienić/poprawić.

Niestety kochani warszawiacy nie lubią Alfa Romeo, dlatego obie Alfy mają okropne, głębokie rysy na drzwiach kierowcy. Na 147 jest szczególnie głęboka i długa rysa.

Także to po krótce tyle o moich pięknościach. Zapraszam do oglądania i komentowania.
    Niestety 147 mam dopiero miesiąc i nie było okazji zrobić jej jakichś fajnych zdjęć. Ale liczę na to, że szybko to nadrobię

Kiedyś pod ksywką "rigobert".

alfka156
    Gość

Domyślnie

ślicznotki ja także mam nadzieje w przyszłym roku zakupić do kompletu 147 ale czas pokaże kiedy...
    a moją 156 także kupiłam w Warszawce... niestety poprzednik był jej fatalnym użytkownikiem ale już jest ok :mrgreen: trafiła w dobre ręce,
    Pozdrawiam

Fred
    Gość

Domyślnie

Hehe.. a to ci niespodzianka

Wlasnie 2 tygodnie temu sprzedalem 146 mojej mamy i zakupilismy jej wraz z Kate identyczną 147 . Ten sam silnik, ten sam rocznik i ten sam kolor ...i wyposażenie

No blizniaczka :mrgreen:

fred

ViP Romeo Avatar williamdrake
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti

Domyślnie

Nic tylko pogratulować takiej stajni :wink:
    Widać radość w ich oczach,że trafiły w dobre ręce.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...

ViP Romeo Avatar peteja_43
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.

Domyślnie

Super belle gratulacje i niech dalej ci się sprawują tak dobrze jak dotąd
    pozdrawiam <hello>

Alfa i jej ochroniarz

areks
    Gość

Domyślnie

Bravoooooo :mrgreen: :mrgreen:

showtime
    Gość

Domyślnie

Mordki mają usmiechniete, to znaczy, ze mają dobrego Pana szanuj je

Tiga
    Gość

Domyślnie

Niezła stajnia, gratulacja. Chyba 145 podoba mi sie bardziej... hm... :wink: Eh, oba są śliczne

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie

Fiu fiu
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V

Użytkownik Romeo Avatar nietyx
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto