Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
    olin
    Gość

Domyślnie

moninika, dobra puenta :mrgreen:

Użytkownik Romeo Avatar r-sokol
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.

Domyślnie

dobrze - niech będzie, gusta nie podlegają dyskusji. nie ładne to co ładne lecz to co się komu podoba. gt jest dla ciebie najpiękniejsze na świecie i ok - ale dla mnie bez wyrazu.
    A kolor tej skóry jeśli nie jest sraczkowy to jest jasnobrązowy, bo bananowy jest na zdjęciu poniżej.
    i proszę ze mnie nie robić banana tzn daltonisty.... :-D)))
    Wszyscy mają alfę - mam i ja! r-sokol@wp.pl

Mieszka w
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.

Domyślnie

"kolego r-sokol proszę przyjrzyj się reflektorom w 147 i GT i zweryfikuj poglądy
    - są to zupełnie inne lampy , alfiście nie przystoi tego nie wiedzieć "

Szanowny kolego marins737 dla ciebie poniżej specjalnie dwa zdjęcia z opisami.
    popatrz sam i zweryfikuj co napisałeś. faktycznie - lampy nieznacznie (jednym wyobleniem) się różnią, poza tym 99% kobiet i ty sam nie odróżniłbyś przodów alfy gt od alfy 147 i to w słoneczny dzień gdyby nie stały dwie obok siebie ...
    sorry, mówcie co chcecie ale alfa gt to chyba dzieło księgowego który wziął 147 i postanowił zaoszczędzić na projektancie i styliście.
    dodanie wlotu powietrza i chromowanej ramki nie zrobi z syrenki mercedesa.
    naprawdę nie wiem czym się w gt oprócz silnika się podniecać.
    kiedyś była alfa 145 (hatchback) i 146 (powiedzmy że sedan)
    a teraz mamy 147 (hatchback) i GT (powiedzmy że trzydrzwiowego sedana)
    GT ma POSPOLITĄ fizjonomię i brak jej stylistycznego ducha i z natury agrasywnego charakteru stylizacji alfa romeo.
    miłość ma swoje granice. ślepa miłość bez umiejętności realnego spojrzenia na otaczający świat to albo niewolnictwo albo alkoholowe upojenie.
    wy macie drzem truskawowy na oczach i błogi uśmiech na ustach i nie potraficie przyznać (głównie przed samymi sobą) że alfa 159 (a zwłaszcza jej przód i lampy) wygląda lepiej niż pospolicie wyglądające gt.
    ja nie jestem jamesem bondem i nie twierdzę że mam najpiękniejszą koszulę na świecie.
    potrafię to przyznać. moja alfa to nie lamborghini ani też aston martin db9.
    potrafię to przyznać.
    alfa gt to nie pępek świata i nie ma się czym podniecać.
    i to powinniście przyznać.
    a ta skóra jest sraczkowa - i nie dam sobie wmówić nic innego. :-D
    pozdrawiam serdecznie z uśmiechem na ustach - też powinniście się śmiać jeśli potraficie zachować zdrowy dystans do sprawy, jeśli nie to szczerze wpółczuję tej śmiertelnej powagi
    (no to wsadziłem kij w mrowisko...)

Użytkownik Ogier Avatar BartekL
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Napisał r-sokol
    Powinieneś wiedzieć że GT jest zbudowana na płycie 156, więc pisanie o niej jako 147 sedan jest dużym błędem

Cytat Napisał r-sokol
    popatrz sam i zweryfikuj co napisałeś. faktycznie - lampy nieznacznie (jednym wyobleniem) się różnią, poza tym 99% kobiet i ty sam nie odróżniłbyś przodów alfy gt od alfy 147 i to w słoneczny dzień gdyby nie stały dwie obok siebie ...
    Ja jakos również odróżniam bez problemów, ale ja to okulary noszę więc mam handicap :mrgreen:

Cytat Napisał r-sokol
    wy macie drzem truskawowy na oczach i błogi uśmiech na ustach i nie potraficie przyznać (głównie przed samymi sobą) że alfa 159 (a zwłaszcza jej przód i lampy) wygląda lepiej niż pospolicie wyglądające gt.
    159/Brera to zupełnie inna stylistyka. W nowych modelach widać dużo ostrych krawędzi, a GT jest bardziej obła. Mi się Brera bardzo podoba, a 159 jest cały czas najładniejszym autem w swojej klasie jednak pokłony będę bił przed 156 a nie 159. Na koniec powiem że mając do wyboru Brera 3.2 a GT 3.2 to biorę tą drugą

Użytkownik Alfa i Omega Avatar marekm
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania

Domyślnie

Cytat Napisał BartekL
    Cytat Napisał r-sokol
    Powinieneś wiedzieć że GT jest zbudowana na płycie 156, więc pisanie o niej jako 147 sedan jest dużym błędem
    a 147 jest na jakiej płycie zbudowane?

marcinel
    Gość

Domyślnie

Powinieneś wiedzieć że GT jest zbudowana na płycie 156, więc pisanie o niej jako 147 sedan jest dużym błędem[/quote]

147 -ka też.
    A co do Bery vs GT 3.2 też wybieram tą drugą i nie tylko z powodu motoru

Sprawy zlotowe Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

kolego to jest kolor bezowy jak nie wierzysz zapytaj madrej kobiety one maja duzo wiecej nazw na kolory ktore wydaja nam sie jednakowe.co do podobienstwa GT do 147 to zadam ci pytanie a do czego miala byc podobna do GOLFA przeciez normalne ,ze kazda marka stosuje taki wybieg aby nieodmiennie kojazono kazdy model! co jeden z gruszki drugi model z pietruszki

pumba
    Gość

Domyślnie

a mnie sie nie podoba Gt nie wiem dlaczego takie to 147 sport juz bym wolał 147 gta

Mieszka w
    Auto

Domyślnie

oczywiście że GT powinno być podobne do którejś z alf a nie do golfa, ale dlaczego akurat do 147 a nie do 159? 147 ma pospolitą fizjonomię i z bryły jest podobna do golfa - taki włoski odpowiednik golfa, jak astra III w hatchbacku. a przecież astra III wywodzi się z opla kadeta który do golfa nie był podobny. producenci próbują upodobnić odpowiednie swoje samochody do golfa jakby to miał być wyznacznik...

ale odchodzimy od tematu.
    tak - ten kolor z alfy 33 to kolor beżowy, ale jak już chcemy sraczkowy nazwać bananowym, to mój beżowy jest bardziej bananowy niż ten sraczkowy. normalnie przełknąć się śniadania nie da...

a po GT spodziewałbym się naprawdę jakiejś ekstrawagancji stylistycznej a nie podobieństwa do 147. weżmy choćby forda GT - nie podoba mi się, ale po nim widać że to gt bo nie wygląda jak fiat siena. wiem że jest tendencja producentów do upodobniania do siebie poszczególnych modeli, ale alfa gt to nie linia modeli tylko coś wyjatkowego, więc skąd to usilne podobieństwo do 147?
    nie chodzi mi o to że alfa GT jest brzydka, bo nie jest, chodzi mi o to że nie ma się czym podniecać bo stylizacja tego auta jest pospolita, nie widać po nim na pierwszy rzut oka że to GT a po fordzie GT widać. widać że ford GT że nie jest ani fokusem, ani fiestą ani mondeo, mimo że wszystkie te modele są podobne do siebie - z wyjątkiem forda gt.
    wynikać by z tego mogło że ford GT nie jest autem seryjnym z linii produkcyjnej, a alfa gt (skoro ma podłogę z 156) jest autem seryjnym z linii produkcyjnej, nie jest autem wyjątkowym, a jeśli tak to fizjonomię ma pospolitą i nie ma się czym podniecać.
    gdyby np. alfa gt była podobna do alfy 33 (tej wyścigowej z lat 60-przykładowo, albo do jakiegoś innego naprawdę uznanego modelu) to słowem bym się nie odezwał...

Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie

Mi sie tam GT podoba, moze nie jest tak agresywna jak inne alfy, ale piekna jest. W tym modelu gore wziela funkcjonalnosc, to mialo byc coupe dla normalnych ludzi, a nie dla rajdowcow

Jesli chodzi o podobienstwo modeli to stylisci robia tak: wypuszczaja model koncepcyjny, jesli sie spodoba to maja koncepcje, nowy trend designu marki. Potem we wszystkich modelach odwoluja sie do tego konceptu. Nie wiem na jakim koncepcie opierali sie przy projektowaniu GT, ale ot ze widac jakies tam podobienstwa z innymi modelami z tamtych lat to normalne.

Chociaz Twoje zdanie o zbyt duzym podobienstwie do 147 nie jest odosobnione, dlatego 147 przeszla FL, zeby mniej przypominala GT. Co do samej 147 to nie wiem o co chodzi, ze jest robiona na "golfa". Hatchback to hatchback, 147 miala byc hatchbackiem dlatego wyglada jak wyglada. Pionowa tylna klapa jest bardziej praktyczna niz ta w 33, dlatego poziome wyszly z mody.

Co do bezu to mi bardzo sie fotele podobaja... Tylko czarny kokpit do takiego bezu nie bardzo pasuje... Chociaz na zywo moze sie to prezentowac zupelnie inaczej