Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Proszę o oględziny 159 w komisie w Białymstoku

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Proszę o oględziny 159 w komisie w Białymstoku

    Czy ktoś byłby w stanie wyświadczyć mi przysługę i zrobić oględziny 159SW, bo nie wiem czy w ogóle się nią interesować. Jeśli przynajmniej wydawałaby się OK, to może bym się pofatygował te 600km, wtedy wziąłbym ją już do ASO i na hamownię żeby sprawdzić czy wszystko jest OK.

    Chodzi o tą 159:
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#ade0e0813a

    Obecnie mam świetnie wyposażoną 1.9JTDM16V z 2005r przejechane 140kkm ale sedana, a potrzebuję zmienić na nowsze kombi. Mało jeżdżę więc benzynka jest OK (właściwie to chcę tylko benzynę 2.2 albo 1.75TBi). Wiem że silnik 2.2JTS ma pare problemów - ogólnie około rozrządu (to ponoć jest już zrobione) i ewentualnie nagar na zaworach dolotowych (traci moc), ale przy tej cenie możnaby przełknąć ewentualność zrzucenia głowicy w razie czego i drobnego remontu zaworów.
    Ma też półautomat selespeed, też trochę ryzyko (choc ponoć w 159 już jest dość dopracowana), ale mam troche kaprys na auto z automatem tym razem.

    Co by mnie interesowało:
    1.Stan auta - musi być bardzo ładna, niezniszczona w środku i na zewnątrz - nie chce czegoś w czym będę się czuł jak w jakimś padle
    2.Sprzedawca twierdzi że auto było serwisowane regularnie itp, ale nie ma na to żadnych książek serwisowych/faktur od poprzedniego właściciela (bajer sprzedawcy?). Komisant mówił że twierdzi tak bo jest jakaś naklejka pod maską z serwisu - prosiłbym o odczytanie co tam napisano, data, przebieg.
    3.Pooglądać lakier - zrozumiałem że gość z komisu ma czujnik bo twierdził że wszędzie trzyma ok 120um (no chyba że to gadka komisanta tylko)
    4.Odpalić, jeśli by się dało to zrobić nią rundkę - jakie wrażenia, automat dobrze działa, żadnych błedów wyświetlanych, nie kopci itp.
    5.Płyn chłodniczy na dobrym poziomie, czysty
    6.Olej jak wygląda I co pod korkiem wlewu widać (syfy itp)
    7.jeśli jest możliwość podpiąć sie do kompów i sprawdzić co w różnych siedzi - jakieś błędy, ewentualnie przebiegi w różnych kompach, czas pracy silnika itp.
    8.Zwrócić uwagę czy coś nie tłucze się/skrzypi w zawieszeniu/ tapicerkach (nie chcę auta które trzeszczy/stuka)
    9.Jakieś ślady napraw blacharskich w komorze silnika/ przy drzwiach, bagażnik, coś połamane, śruby mają ślady na lakierze od odkręcania, co widać pod wykładziną w bagażniku, czy jest komplet naklejek zabezpieczających przed obiciami - przednie błotniki, tylne drzwi i tylny błotnik przy drzwiach.
    10.Czy chodzą wszystkie szyby elektryczne, wycieraczki, klima, manetki zmiany biegów przy kierownicy itp
    11.Zapach w aucie zaraz po wejściu (żadnej stęchlizny czy papierosów), czy ewentualnie jakieś ślady błota w zakamarkach w komorze silnika czy wewnątrz auta (np wskazujące że auto było zalane w jakiejś powodzi)

    Oczywiście chętnie się zrewanżuję - jakiś przelewik na flaszeczkę, sześciopak czy czekoladki.

    PS. Auto wydaje się w dość niskiej cenie jak na przebieg/rok. Ponoć to jest drugi komis który próbuje ją sprzedać od jakiegoś roku (inni alfaholicy pisali w watku gdzie ktos podpytal o ten samochod, nikt go jednak nie ogladal). Z tego co znalazłem informacje, to była oferowana za blisko 40tys zł i sukcesywnie/kilkuktrotnie cena była obinżana. Nie wiem czy to wynik tego że auto ma jakieś wady, czy po prostu ludzie panicznie boją się ryzyka związanego z silnikiem 2.2JTS i skrzynią selespeed, no i wysokiego spalania. Na pewno jest to samochód specificzny a przy okazji nie jest jakoś wybitnie wyposażony, więc nie wykluczam że akurat cieżko taki sprzedać i stąd tyle czasu stoi w komisie.

    Jeśli ktoś jest chętny to proszę o odpowiedź na tego posta (żeby się nie dublować)

    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-09-2015 o 14:01

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Jeśli możesz poczekać, to za ok. 2 tygodnie będę mógł solidnie przetrzepać auto

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał slon Zobacz post
    Jeśli możesz poczekać, to za ok. 2 tygodnie będę mógł solidnie przetrzepać auto
    Pewnie, poczekam. Dzięki.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Alfa stoi już od niemal roku. Jako, że jestem z Białego to przeważnie tam szukałem (ostatecznie kupiłem Julkę) i zauważyłem ją bodajże w grudniu.
    Tej nie widziałem na własne oczy, ojciec oglądał i mówił, że wizualnie jest ok, wrażenie robi, ale mechanicznie nie sprawdzał, bo 2.2 JTS + Selespeed, brak historii i podejrzana cena mnie wystarczająco wystraszyło. Silnik widać pucowany.
    Z tego co pamiętam to ona kosztowała 35,9 albo 36,9 w grudniu/styczniu i stoi cały czas w tym samym komisie, a cena spada.
    Trzeba by ją dobrze przetrzepać, ale myślę, że jakby była w dobrym stanie to nie stałaby tyle czasu.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Alfa stoi już od niemal roku. Jako, że jestem z Białego to przeważnie tam szukałem (ostatecznie kupiłem Julkę) i zauważyłem ją bodajże w grudniu.
    Tej nie widziałem na własne oczy, ojciec oglądał i mówił, że wizualnie jest ok, wrażenie robi, ale mechanicznie nie sprawdzał, bo 2.2 JTS + Selespeed, brak historii i podejrzana cena mnie wystarczająco wystraszyło. Silnik widać pucowany.
    Z tego co pamiętam to ona kosztowała 35,9 albo 36,9 w grudniu/styczniu i stoi cały czas w tym samym komisie, a cena spada.
    Trzeba by ją dobrze przetrzepać, ale myślę, że jakby była w dobrym stanie to nie stałaby tyle czasu.
    Dzięki za opinię. Trzeba ją dobrze przetrzepać żeby wykluczyć wypadkowość czy zalanie w jakiejś powodzi.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Ze swoich źródeł w ASO w Białymstoku dowiedziałem się, że ta Alfa jest "po przejściach". Szczegółów już nie dopytywałem, ale znajomy zalecał omijać szerokim łukiem.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    Ze swoich źródeł w ASO w Białymstoku dowiedziałem się, że ta Alfa jest "po przejściach". Szczegółów już nie dopytywałem, ale znajomy zalecał omijać szerokim łukiem.
    Dzięki za informacje. Wczoraj kolega Slon ją dokładni oglądnął i się przejechał. Wygląda na zadbaną i niezużytą i jeździ fajnie, jednak po podłączeniu kompa z MESem, wyszło że przebieg w Body jest 97kkm a w sterowniku silnika 210kkm. Zużycie tarcz hamulcowych wg kolegi też było bardzo duże, co mogłoby potwierdzać znacznie większy przebieg.
    Wpis w historii serwisowej dostępnej w ASO jest jeden, po niecałych 2 miesiącach od 1 rejestracji, przebieg przy naprawie (uszczelka pod głowicą) 8695km, co po przeskalowaniu na kolejne lata (sprowadzona była coś ok 1.5 roku temu) dałoby coś ok 200kkm, czyli mniej więcej tyle co siedzi w kompie silnika.
    Z drugiej strony dziwne tylko że ktoś kupował benzyniaka na trzaskanie kilometrów w firmie (auto było zarejestrowane na firmę i to był jedyny właściciel)

    Brakuje też znaczka 2.2 na tylnej klapie, choć tu akurat nie jestem pewien czy dało się zamówić auto ze znaczkiem JTS ale bez 2.2 może tak było oryginalnie, a może nie. Dodatkowo Ty piszesz że w ASO Ci ją odradzali.

    Ja już się wyleczyłem z tego auta - za dużo podejrzanych spraw związanych z przebiegiem, a jeśli faktycznie jest duży, to selespeed może szybko polecieć jak i nagar na zaworach głowicy może już być bardzo duży i trzeba będzie zrzucać głowicę i z nią zrobić porządek.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-09-2015 o 20:37

Podobne wątki

  1. Proszę o oględziny i opinie
    Utworzone przez JunioR180781 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 22:52
  2. Proszę o oględziny koła dwumasowego
    Utworzone przez Łobuz w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 12:22
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 19:06
  4. Proszę o nietypowe oględziny w wadowicach
    Utworzone przez mario0066 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory