Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: 156 JTS u samochodowego doktora;/

  1. #1
    Karol_ka
    Gość

    Domyślnie 156 JTS u samochodowego doktora;/

    No i stało się;/ Bella wylądowała na zaplanowanej wizycie u doktora ;/

    Miał być tylko wymieniany pasek rozrządu a wyszło kilka poważniejszych rzeczy ( m. in. głowica w związku z dużym poborem oleju - 1,2l /700-800km, zastanawiamy się nad naprawą lub jazdą i dolewaniem oleju)

    I stąd moje pytanie : DLACZEGO te cholerne paski rozrządu są takie drogie? I skąd bierze się znaczna różnica w cenie? Znalazłam paski za 60-80zł i za 800? Może mi ktoś to wytłumaczyć? i Ewentualnie coś polecić?

    Bella 2.0 JTS bezn z IV.2003 , przejechane 150tyś.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Coś Ci się pokiełbasiło z tym paskiem za 800zł To pewnie cena całego zestawu rozrządu wraz z wariatorem.
    1.2litra oleju na 800km, tu trzeba naprawiać, a nie kombinować.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jeśli wymieniasz już rozrząd to lepiej wymień cały komplet - napinacz, rolki i pasek. Wariator możesz, nie musisz, jak nie klekocze to jeszcze może zostać. Co do takiego poboru oleju - jak nie ma wycieków to do roboty uszczelniacze zaworów albo pierścienie.

  4. #4
    Karol_ka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał matezoma Zobacz post
    Coś Ci się pokiełbasiło z tym paskiem za 800zł To pewnie cena całego zestawu rozrządu wraz z wariatorem.
    1.2litra oleju na 800km, tu trzeba naprawiać, a nie kombinować.
    Nie znam się Wszak kobietą jestem ( mój mąż raczej tez nią powinien być bo się na autach nie zna i dłubaniny nie lubi)
    Mi mechanik zawołał dokładnie 550zł za rozrząd ( za same części bez wymiany) więc z ciekawości zerknęłam i zaczęłam się zastanawiać dlaczego tak a nie inaczej.
    Co do głowicy to się zastanawiamy bo trochę ciężko z kasą , ale z patrząc z innej strony to jak już stoi i się leczy to chyba lepiej by było ją wyleczyć do końca
    A i jeszcze jedno pytanko : ile powinny kosztować sondy lambda? Bo mieliśmy je już do wymiany przy zakupie ale jakoś nam to nie było po drodze do tej pory;/ Bo Bella nam się dusi jak jak docisnę gazu przy małych obrotach ( a nogę mam nadzwyczaj ciężką) no i nie lubi postojów i jazdy na 1 ( wyjazd z domu 400/600m na 1 - na 2 już się nie da z powodu stanu "drogi") bo zaraz się nam komunikaty pojawiają;/

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    550zł to pewnie same rolki i napinacze, ewentualnie z jakąś tanią pompą wody. W JTS-ie jest jeszcze pasek balansujący.
    Ja za komplet rozrządu łącznie z wariatorem, pompą wody i wspomnianym paskiem dałem coś ok 1200 czy 1300zł. Części oryginalne.
    Co do sondy, to zbadaj najpierw która to- w Twoim aucie są aż 4 sztuki- 2 przed katalizatorem i dwie za.
    Obstawiam dolną przed katalizatorem- też wymieniałem, jest źle umiejscowiona i grzeje się za bardzo.
    Jeżeli się dusi, to mogą też być to cewki. Z tym olejem, to masakra jakaś..
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  6. #6
    Karol_ka
    Gość

    Domyślnie

    Dzwoniłam i już wszystko wiem :
    wariator jest jeszcze ( oby jak najdłużej) w dobry stanie więc go nie wymieniamy. Co do zestawu za 550 zł - jest on z pompą wody po kosztach zakupu z dobrym rabatem ( mechanik to znajomy i on też ma znajomych). Na pewno nie są oryginalne (nie oszukujmy się mój portfel nie jest aż takim alkoholikiem i świeci niestety pustkami, kredyt sam się nie spłaci a kart kredytowych nie zamierzam zarżnąć)ale lipy by nie wstawił bo wie że ze mną nie ma żartów.
    Co do sond to na razie się wstrzymamy - gromadzenie się nagaru na zaworach ponoć może być po części przyczyną wariowania auta, więc wszystko po kolei. Na dzień dzisiejszy robimy głowicę + pasek + wymiana 2-ch cylindrów ( czy cewek - zawsze mi się to myli) ( wypadających) na używki ( mam sprawne za 0zł) i zobaczymy co się będzie działo. W międzyczasie dla relaksu mechanik zajrzy o co kaman z poduchami - po podpięciu sprzętu nie widać ich choć mi kilkakrotnie znikała kontrolka poduszek ( szczególnie podczas jazdy pod górę) - prawdopodobnie luzuje się złączka airbagów pod fotelami, jak nie będziemy szukać dalej.Najczęściej się jednak cały czas świeci.
    Jeśli auto nadal będzie wariować to szukamy nadal problemu, bo przecież nie sprzedam Belli Najwyżej mąż będzie w kapciach w zimie chodził
    Do piątku autko ma być na chodzi bo czeka mnie wyjazd.
    Dam znać co i jak oczywiście
    I dziękuję za pomoc, bo w pewnych sprawach niestety jestem blondynką;/

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wariator jak już masz wyjęty to można się pokusić o zregenerowanie bo zawsze to już jest operacja prewencyjna i na dłuższy dystans zanim zacznie klepać-najważniejsze by nie miał luzu bo jak nie ma to jeszcze jest super a jak zacznie klepać to potem go dokończysz i trzeba kupić nowy a tak to można o nim zapomnieć,rozrząd wiadomo-paski najlepiej oba,uszczeniacze na wariator i na wałek wydechowy,pompa,rolka i napinacze.Co do głowicy i poboru oleju...
    Bywa różnie i jak się zrzuci głowice to jeśli uszczelniacze zaworowe nie będą lać to pierścienie mogą olejowe być przyczyną poboru takiej ilości no i tu już można się pokusić o mały remoncik ale wiadomo-troche skrobnie taka operacja
    Co do tego wariowania to powinno wyjść pod kompem cokolwiek ale stawiam na którąś sonde lub przepływomierz ew.którąś cewkę

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    Bella 2.0 JTS bezn z IV.2003 , przejechane 150tyś.
    - w dalszym planie wtryskiwacze czyszczenie, wszak ma przejechane > 120 Kkm.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #9
    matism2
    Gość

    Domyślnie

    wymienij silnik a nie remontuj

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    - gromadzenie się nagaru na zaworach ponoć może być po części przyczyną wariowania auta, ...
    - a był ten nagar w silniku, gdzie dokładnie i w jakich ilościach.
    - zdjęć chyba nie masz.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. poszukuje Tapicera samochodowego Waw - okolice
    Utworzone przez Jaso w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 13:16
  2. Jaki rozmiar radia samochodowego do Alfa 147 2008 r.?
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 18:23
  3. [Temat organizacyjny] Rozpoczęcie sezonu samochodowego na lotnisku w Krzywej k/Bolesławca
    Utworzone przez kamko25 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 07:48
  4. Montaż termometru samochodowego w alfie 156 przed FL
    Utworzone przez SEBA-SB w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory